Geçmişi görmek

0denizhan0

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
En eski zamanlardan beri bilinen araçlardan biri kristal küre kullanımıdır.Kristal küre,siyah ayna gibi mükemmel bir araçtır;fakat basit bir ayna su bardağı saat camı her cilalı yüzey halüsilasyon meydana getirebilir.En iyisi kristal küre ve siyah aynadır.

Eğer duru-görü görmek istiyorsanız bir kristal yada parlayan bir şeye ihtiyacınız olucak.Hatırlatmakta yarar var rahat bir pozisyonda olduğunuzdan ve ışığın çok düşük bir seviyede olduğundan emin olun.

Gece odanızda tamamen gevşemiş olarak dinleniyorsunuz.Perdeleriniz ışığın direkt ışınlarını kesmek için çekili olsun.Oda,kristalin ancak dış hatlarını görecek kadar karanlık olsun.Bütün her şey bulanık olmaktan ziyade neredeyse orada değiller gibi olsun.kristali tuttuğunuzu biliyorsunuz,bir şeyler görebileceğinizi biliyorsunuz.

Herhangi bir şeyi görmeye kendinizi zorlamadan,kristalin içine bakmayı sürdürün,sanki çok uzak mesafelere bakıyormuşçasına kristalin içine bakın.Bu kristal sadece 5 10 santim uzakta olmasına rağmen siz kilometrelerce uzağa bakmak zorundasınız.Sonra kristalin yavaş yavaş bulandığını göreceksiniz.kritik an buradır.paniklemeyin çoğu insan sükunetini koruyamaz ve çalışmayı başaramaz.

Beyazımsı toplar yeni bir aşamayı göstermek için ağılır.kristal küreniz gider gözden kaybolur ve yerine dünyayı görürsünüz.Bir düşüş duygusu algıladınız bunu kontrol etmeye çalışın yoksa resmi kaybedersiniz.fakat başarırsanız aşağıya doğru hızlandığınızı ve dünyanın gittikçe büyüdüğü izlemine sahip olursunuz.

Altınızda hızla akan kıtaları bulacaksınız ve sonra durmak için belli bir noktaya geleceksiniz.Tarihi bir sahne hatta bir savaşın ortasındaki bir kara parçası görünebilir ve size saldıran bir tank bulabilirsiniz. panik yapmayın tank size zarar veremez içinizden geçip gider.

Görünüşte başka bir kişinin gözlerinin içinden gördüğünüzü kişinin yüzünü görmediğinizi far edeceksiniz.Oldukça açık seçik görebilirsiniz ve gerçekten bir ses duymasanızda söylenenleri bileceksiniz.

Böylece duru görü olarak görüyoruz artık.Bu inancınızın sağladığı çok kolay bir şeydir.Pratiklerle bu yeteneğinizi geliştirebilir ve istediğiniz an ,geçmiş tarih de dahil herhangi bir olayı görebilirsiniz.

(Okuduğum bir kitapta bu tekniği buldum ilginç geldi fayda olur diyerek paylaşma gereği duydum yararlı olursam ne mutlu bana)
KİTAPTAN ALINTIDIR.

gümüş

Kayıtlı Üye
Rüya görmeye benziyor sanki biraz. Ama görüntüleri almak için dikkati dağılmadan toplamak zor kısmı sanki

taakuk

Banlı Kullanıcı
Birşeyleri görebilmek için, fincan, tarot kartları, su v.s. gibi nesneler sadece araçtır.
Eğer ki metafiziksel bir güç taşıyorsanız her halukarda birşeyleri görürsünüz.

kaansarp

Banlı Kullanıcı
İş
Master
Evet ancak bence bu tarz olaylar cinlerin yardımıyla daha kolay olur sanırım..

sekhmet734

Kayıtlı Üye
İş
tiyatro
Peki bunu yaparken her hangi bir ruhani varlığın yardımı gerekmiyor değil mi? Sadece bizimle ilgili bir şey?

Ruh

Kayıtlı Üye
İş
Chi Dövüş Sanatları
Bence ruhani bir varlığın yardımı gerekir.
O da herşeyi bilemez.

Mesela birinin yanına gider, şöyle şöyle yapcaklarını duyar.
O da sana der ki şöyle yapacaklar.. Sen de öğrenirsin.

Aldıkları bilgileri sana söylerler bu.

0denizhan0

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
yazdığım kaynakta varlıklardan yararlanıldığı yazmıyor evrenin bir eteriği vardır ve oradan okursunuz demiş.

Evet ancak bence bu tarz olaylar cinlerin yardımıyla daha kolay olur sanırım..

arkadaşım cinlerle uğraşmam ben de onlar benden uzak ben de onlardan uzak olayım.:)

fabulă

Kayıtlı Üye
İş
Öğretmen
Bu kristal küreyi nereden temin edebiliriz?

handex

Kayıtlı Üye
suyun yansıtma özelliği vardır bu durumda cam bardaktaki sudan da birşeyler görebilir miyiz acaba ?

bendekiben

Elit Üye
Evet içi su dolu cam bardaklada bu iş yapılabilir ben denemedim ama yapanları gördüm yada gözler kapatılıpta yapabilir.Önemli olan inançlı olmak ve odaklanabilmek tabi ki yüce Allah bu lütfa nail ederse..