Ethernet Kablosu Olmadan bağlanamıyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

_evr_

Banlı Kullanıcı
Merhaba, bilgisayarıma format atıldı.Atılan formattan sonra ethernet kablosunu takmadan bağlanamıyorum.Modem kablosuz, formattan önce bağlanabiliyordum.
Diğer kablosuz ağ erişimlerini görebiliyorum onların arasında bende varım kendime tıklayınca şifre istiyor.Şifreyi ise hatırlamıyorum.Ne yapabilirim?

bloodlife

Kayıtlı Üye
modem den ogrenebilirsin sifreyi modemın ıcıne gireceksın sıfre yazıyor ascii gözükür büyük ihtimal

yada yeni şifre atayacaksın arkadaslarına yeni şifreyi vereceksin

_evr_

Banlı Kullanıcı
Yeni şifreyi nasıl atayabilirim?

fabulă

Kayıtlı Üye
İş
Öğretmen
Modeminizin markasını öğrenebilirmiyim? Airties ise şunları yapın:
1) Internet explorerı açın ve adres satırına 192.168.2.1 yazın. Modemin sayfasına gireceksiniz.
2)Gelen ekranda parola sorar ama siz birşey yazmadan enterla geçin.
3)Sol taraftaki menüden önce "Kablosuz"a, sonra açılan yerden "Güvenlik"e (modeminizin modeline göre kablosuz ağ güvenliği de yazabilir), en son WPA"ya tıklayın.
4)Karşınıza gelen ekrana yeni şifrenizi girin ayarları kaydete tıklayın.

Ambriel

Kayıtlı Üye
İş
112-Alarm, Hipnoz...
Format atildiktan sonra anlattiklarinizdan driver ile ilgili bir sorun görunmuyor. Yukarida yapilan aciklamalarin yardimci olabilecegi kanisindayim, yalniz Turkiye´deki modem sistemini pek tanimiyorum, yardimci olmassi umuduyla benim de eklemek istedigim bilgiler var. Ilkönce, isterseniz modemin altina arka tarafina bir bakin. SSID:xxxxxxxx diye birseyler yaziyormu? Varsa bu sizin kablosuz internet aginin ismidir. Ve yakininda biryerlerde sayi ve harflerden olusan bir dizi vardir örnegin: E59176543 gibi. Buda sizin internet aginin guvenlik sifresidir (tabiki daha önceden modemin icinde ayarlamalar yapilmadi ise) Baska sayilarda görebilirsiniz Örnegin 00-01-38-3B-45-26, bu numaralara hic bakmayin sizin icin gerekli degil. Verdigim bu bilgiler modeminizde mevcut degilse, diger yollara basvurun, yani internet kablonuz bilgisayariniza bagli bir halde modemin icinden belirtildigi gibi gerekli ayarlamalar yapin. Tabiki bize daha deteyli bilgiler verebilirseniz, daha cok yardim etme sansimiz var. Örnegin: Modemin markasi nedir?.

Sevgi ve Isikla

_evr_

Banlı Kullanıcı
Modemimin markası Exper-EWM-01.
Teşekkür ederim Sevgili Ambriel ve fabula. Ben pek anlamam bu tarz şeylerden.
192.168.1.1 yazdım ardından kullanıcı adını enter dedim.Ama kullanıcı adını yazdığım pencereden başka pencere açılmadı.

Ori

Kayıtlı Üye
Kullanıcı adını admin şifreyi ttnet yapın ben öyle giriyorum.

bloodlife

Kayıtlı Üye
Modemimin markası Exper-EWM-01.
Teşekkür ederim Sevgili Ambriel ve fabula. Ben pek anlamam bu tarz şeylerden.
192.168.1.1 yazdım ardından kullanıcı adını enter dedim.Ama kullanıcı adını yazdığım pencereden başka pencere açılmadı.

kullanıcı adını ve sifrenı yanlıs gırmıssındır

genelde kullanıcı adı admin , user gibi ifadeler
olur daha sonra orda kablosuz kısmı vardır ordan güvenlık olması gerekir gozune sıfre carpacaktır

en kotu ıhtımal modem sende ıse reset at modem e gır tekrar sıfre ata

_evr_

Banlı Kullanıcı
kullanıcı adını ve sifrenı yanlıs gırmıssındır

genelde kullanıcı adı admin , user gibi ifadeler
olur daha sonra orda kablosuz kısmı vardır ordan güvenlık olması gerekir gozune sıfre carpacaktır

en kotu ıhtımal modem sende ıse reset at modem e gır tekrar sıfre ata

Şifremi hatırlamıyorum.İlk mesajımda da yazmıştım.Peki modeme reset atarsam kurulum cd'si olmadan tekrar kurabilir miyim? Kullanma klavuzunu okudum biraz önce.Kurulum cd'si falan diyordu.

_evr_

Banlı Kullanıcı
Yaptım arkadaşlar yardım eden herkese tek tek teşekkürlerimi sunarım.

fabulă

Kayıtlı Üye
İş
Öğretmen
Genelde şöyle oluyor, kulanıcı adı:admin şifre:ttnet

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...