Grimoire : Bir Kara Büyü Kitabı

xxcxx12

Kayıtlı Üye
Grimoire : Bir Kara Büyü Kitabı BU KİTABI DUYDUNUZMU HİÇ
Posted on 26 Haziran 2010 by darkness3
Grimoire bir kara büyü kitabıdır, bir büyücü için gerekli tüm bilgilerin olduğu ,ruh çağırmak ve büyü yapmak için gerekli olan herşeyi içeren bir kitap Fakat Griomoirler ağır ve neredeyse anlaşılmaz kitaplardır, genellikle ölü lisanlarda yazılırlar ve çok gizli bilgiler içerirler. işe yaraması için büyücünün, formülleri ezbere okuması ve devamındaki ayinleri doğru bir şekilde yapması gerekir. Bazı batıl inançlara göre Grimoirler kırmızı mürekkeple, el ile yazılmalı, siyah renge ya da insan derisine sarılmalıdır.

Başka bir grimoire olan Grimoire of Honorius düşen meleklerle ilgili bir katalogtur ve onların nasıl diriltileceğini anlatır. Kitap hristiyan kutsamaları ve formülleriyle doludur. “Kitap, rahipleri sadece demonoloji sanatı hakkında eğitmemiş, neredeyse onlara, işlerinin bir parçası olarak iblisleri diriltip, kontrol etmelerini öğrenmeleri emredilmiştir.”

iki kitapta da yaratıcının gizli isimlerini taşıyan pentegramlar kullanılmıştır : Tetragrammaton, Eheyt, Eloha, Adonaï gibi.

Garip bir, yahudi, eski roma ve hristiyan karışımı formülle, bu kitaplar ikinci nesil grimoirlerin doğmasını sağladılar. Bilinenleri “Le Dragon Rouge” (Kırmızı Ejderha) “La Poule Noire” (Siyah Tavuk) “The Greater Ettelia” (Büyük Ettelia) “Le Grand Albert” ve “Le Petit Albert” (Büyük ve Küçük Albert). Kitaplar “kızlar nasıl çıplak dansettirilir” gibi aptallıklarla doludur.

1801′de Eliphas Levi’den ço ketkilenen Francis Barret “The Magus” adlı, içinde bir çok büyü formülü olan kitabı yazdı.

En sonuncusu, 30 yıl kadar önce Lovecraft’ın yazdığı “The Necromicon”, M.ö 700′de yaşamış kara büyücü Abdul Al-Hazred’i anlatıyor.

En ünlü iki grimoire Solomon’un Anahtarı yada Büyük Anahtar ve Küçük Anahtar ya da Lemegeton olarak bilinir. Bazıları bu kitapların Kral Solomon’un kendisi tarafından yazıldığını bazıları da iblisler tarafından yazılıp krala verildiğini öne sürmüşlerdir. Solomon zamanının en zeki, güçlü büyücüsü olarak ve iblisleri kontrol etmekteki eşsiz yeteneğiyle bilinir. Uzmanlar bir çok versiyonun Rabbi Abognazar tarafından yazılan kitaptan alınma olduğunu söylemişlerdir.

John Dee tarafından tercüme edilen kitap Al Azif ve iblislerin Fısıltıları olarak da biliniyor. Bugün The Necromicon’un büyülerinin, Solomon’un Anhatarı gibi eski grimoirelardan derlendiğini biliyoruz.

Daha az bilinen kitaplar ise Ludvig Prinn tarafından yazılmış olan “De Vernis Mysteriis” (Solucanın Gizemi) ve Junzt tarafından yazılmış olan Unaussprechlichen Kultin (isimsiz Kültler). iki yazarın da kaderi da Alhazred’in yaşadığı gibi çok kötü olmuştur. çılgın Arap, Mecca’da görünmez bir yaratık tarafından yutulmuş, Ludvig Prinn yakılmış ve Junzt da tek başına bir odada kilitliyken bir canavar tarafından boğazlanmıştır.

Bahsetmeye değecek birkaç çalışma daha. The People of Monolith (Monolitin insanları) Justin Geoffrey tarafından yazılmış rahatsız şiirler. Kendisi bir akıl hastanesinde çığlıklar atarak ölmüştür. Howard; Cthulhu in the Necronomicon, ana karakterin yazdığı 5 bölümlük roman : “The Trail of Cthulhu;” (Dr. Laban Shrewsbury tarafından yazılmış) ve daha önce bahsedilen Junzt tarafından yazılan isimsiz bir roman. Ama bu isimsiz roman artık yok, adam öldürüldüğü zaman somanı yazıyormuş ve kitabın sayfaları yırtık bir şekilde Junzt’un cesedinin yanında bulunmuş. Yakın bir arkadaşı kitabın parçalarını toparlayıp okumuş sonra yakmış ve intihar etmiş!!

“Gölgeler Kitabı” da şahsen bir modern neo-pagan cadı tarafından el ile yazılmış bir kitap. içinde ayinler, büyüler, bazı fikirler ve cadılık hakkında düşünceler yer alıyor.

• Beğendim
Tepkiler: Ori

Ori

Kayıtlı Üye
Bu kitabı duymadın ama Necromion diye bi kitap varmış o çok iyi bir kitapmış. Yanlış hatırlamıyorsam içinde gerçek ve etkili uygulamalar yer alıyormuş.

Söylediğim kitaın adı yazıda geçiyor yanlış yazmışım. :)

xxcxx12

Kayıtlı Üye
O söylediğin kitabı bir bulsam... Ne isterim, netten araştırdım, süper bir şey ama nereden bulacağım bilmiyorum. :)

Psi

Kayıtlı Üye
İş
İnşaat Müh. Adayı
O söylediğin kitabı bir bulsam... Ne isterim, netten araştırdım, süper bir şey ama nereden bulacağım bilmiyorum. :) :)

Bu kitap hakkında hiç bir şey bilmiyorum, adını dahi yeni duydum ama eğer yukarıda yazılanlar gerçekse bu kitabı boşuna arama, bulamazsın.

HELYUSA

Banlı Kullanıcı
İş
Bilgisayar Mühendisi
8739grimor2.jpg

Merhabalar ;

Bildiğiniz üzere Grimoireler son derece kudretli kara büyü uygulamalarını içeren eski büyük maji üstadlarının kara büyücülerin formüllerinin tutulduğu nadir kitaplar ve dünya üzerinde 8-10 tane olduğu bilinmekte ve bunların hepsi korunma altında müzelerde olsun o majisyenin soyundan gelen insanların muhafazasında olsun.O ailelere müzeler ve kolleksiyoncular uçuk rakamlar teklif etsede aileler satma taraftarı değiller.. Bu nadir kitaplardan biri olan Shal hadrinez'in ve talebelerinin uygulamalarını içeren ölüm & lanet büyülerinin en çıplak halinde bulunduğu o nadir kitap.Müzeler peşindeydi ve özellikle kolleksiyoncular ama aile verme taraftarı değildi. İspanya / Almeria ilinde bulunan büyücü soyunun son temsilcileri olan hadrinez ailesi bir sabah uyandıklarında devlet koruması ve özel alarmlarla korunan grimoire kitabının kayıp olduğunu çalındığını farkettiler.. Aramalar devam ediyor şüpheler evden birinin para karşılığında biriyle anlaşarak o kitabı sattığı yönünde hizmetlilerden birinin çalındığı günden beri eve gelmediği söyleniyor.. En büyük şüpheli o kolleksiyoncular kitabı satın almak için hizmetcinin peşine düşmüş durumdalar.Aile ise tüm il güvenliğini harekete geçirmiş durumda.

Kaynak : Spain news

blasphemous

Kayıtlı Üye
bu aileyi çok merak ettim birde bu kitabı kullanabiliyorlarmıydı acaba

HELYUSA

Banlı Kullanıcı
İş
Bilgisayar Mühendisi
@blasphemous

Mutlaka kullanılıyordur.Camdan bir muhafazası olduğunu buymuşyum alarmlar özel güvenlik + devlet korunmasıyla korunuyordu.Parayla satın alınamayacak kadar kudretli uygulamalar içeriyor.Direk demonların kullanıldığı öldürme , lanetleme hatta ve hatta hamile kadının karnındaki bebeğin felç doğmasına yada ölü doğmasına sebep olacak uygulamaları içeren çok tehlikeli bir kitap olduğunu biliyorum ele geçirenler bakalım ne yapacaklar.

BeLiaL

Banlı Kullanıcı
İş
öğrenci
Kanıt var mı böyle bi bilgiyi doğrulayacak?

demonic

Kayıtlı Üye
Belki saçma bir soru olacak ama grimoireyi illuminatinin almış olma ihtimali var mı?

HELYUSA

Banlı Kullanıcı
İş
Bilgisayar Mühendisi
Belki saçma bir soru olacak ama grimoireyi illuminatinin almış olma ihtimali var mı?

Amacı dinleri yıpratmak ve kaos oluşturarak bir dünya devleti kurmak olan illuminati . Bu amaçları için herşeyi mübah görür, öldürmek yıpratmak .. kaos için büyüler yapmak evet gayet mantıklı illuminati olduğunu düşünebiliriz. Çalan belki onlar değil ama satın alan onlar onlardan birisi olabilir.Eğer öyleyse vay dünyanın haline :hang:

demonic

Kayıtlı Üye
Biryerde okumuştum;illuminati aslında dünyanın en zengin örgütüymüş.

HELYUSA

Banlı Kullanıcı
İş
Bilgisayar Mühendisi
Biryerde okumuştum;illuminati aslında dünyanın en zengin örgütüymüş.

Yahudi amaçlarını ve iddasını taşıyan yahudi destekli bir örgütün zengi olması bana ilginç gelmedi ve bilinen birşey zaten bu ünlüleride kullanıyorlar kendi yarattıkları ünlülerde var.. Türkiye ayağı çok vahim... davalar açarlar ben söylesem yer yerinden oynar en umulmadık kişiler... hacılar hocalarda var içlerinde..

hasan06

Kayıtlı Üye
ben bu kitap hakkında araştırma yaptım

haniel

Kayıtlı Üye
Necronomicon gerçek bir kitap değildir, "the call of cthulhu" denen bir kitapta geçer. Aynı zamanda "the evil dead" isimli ünlü film serisine de konu olmuştur. Özellikle 70'li yıllarda adı anılmaya başlanmış bu kitap, daha Cthulhu'nun yazarı Lovercraft'dan önce böyle bir kitap hiç bir yerde hiç bir kaynakta geçmemiştir. Kısacası yoktur, piyasada olanlar da kafadan yazma dandik kitaplardır. Üstelik Sümerce ya da Kengerce 1800'lü yılların sonunda tekrar anlaşılabilir hale gelmiştir, yani daha öncesinde unutulmuştur. Fakat bu kadar güçlü bir büyü kitabı olsaydı; içindeki sözler, alfabe çarpıtılmış haliyle de olsa başka bir kitapta yansıtılırdı (Ortaçag grimoire'ları genelde birbirinden çalıntı yapar).

spawnz

Banlı Kullanıcı
İş
Chemistry Engineering
Bu kitabın aslı olduğu söylenen sürümü nette 7 milyon dolara satılıyor.O yüzden indirilebilir versiyonunu bulmak pek mümkün değil.

haniel

Kayıtlı Üye
Aslında çok çok kolaydır, adı da The Simon Necronomicon'dur. Üstelik internette bir takım yurtdışı kaynaklı alışveriş sitelerinden 7 dolara basılı halini de bulabilirsiniz. Dediğim üzere bu kitap hiç bir şekilde Lovecraft öncesi bir zamanda anılmamıştır. Hp. Lovecraft, Yüzüklerin Efendisi gibi bir fantezi yazarıdır. Kafadan uydurdugu kitapta pek çok insanı çekmiştir. Vaktiniz varsa Simon Necronomicon'u okumanızı tavsiye ederim (eğlencesine de olsa).

sinsi

Kayıtlı Üye
peki araştırmalar yokmu bu kitabın içindeki büyülerle ilgili bence yetkililer bunu yapabilir daha önce duyduğum kitap bu eline geçerse yaşadığın sürece yenilmezlik gibi bişi

haniel

Kayıtlı Üye
Yukarda yazılan bütün grimoire'lar internette mevcuttur...Necronomicon yukarıdaki yazıdada söylendigi gibi Lovecraft'ın bir uydurmasıdır diger tüm grimoire'lar gerçektir internette birazcık araştırrısanız kesinlikle bulursunuz bildigim kadarıyla Türkçe çevirileri yok fakat İngilizce çevirileri mevcuttur...Gelelim hakikaketlere arkadaşlar grimoire büyüleri wicca büyüleri kadar kolay degildir(açık konuşalım wicca büyülerinin yapımı griomire tipi seramonik büyüden çok daha kolaydır ama etkileri onun kadar güçlü olabilir kişiye baglıdır)her eline grimoire geçiren zart diye onları uygulayamaz bir kere içerigindeki bir pasajı bile 10 kere okumak gerekir(unutmayım ufacık bir hata çok çok farklı bazende hayal dahi edemiyeceginiz kadar acı sonuçlara yol açar)herşeyden evvel gezegen saatleri metalleri bunların üstündeki melekler ve ruhlar davetleri yada celpleri korunma çemberleri def etme rica etme yada zorlama teknikleri çizilmesi gereken tılsımlar(ki çok karışıktır çogu bence yapımı zordur he deyincede yapılmaz ay konumu yıldız saatleri metali arındırmalar bazılarında metale çizmeye yarayan ignenin yapımı bile anlatılır)okunması gereken dualar bilmemneler kısacası aşk büyüsü arıyorsanız aşk büyüsü yapınız şanssa şans kısacası amacınıza uygun büyüler yapınız fakat şunuda unutmayınız henüz basit seviye büyü gerçekletiremeden bunları denemeye(artık deneme lafı bile saçma olur ya neyse)kalkmak insanları kimselerin kurtaramıycagı çok fena durumlara sokabilir....Yok ben şöyle dua okurum kovarım başım sıkışırsa hocaya gider muska yazdırırım bilmemne diyip sakın ola kendinizi kandırıp bunları uygulamaya kalkışmayın...

Aşk büyüsüyse aşk büyüsü şans büyüsüyse şans büyüsü yapın cümlem yarım kalmış bunları yapın ama seviyenize uygun düzeyde şeyler arayın zamanla ilerler o yaptıgnız büyü tiplerinde ustalaşırsınız demek istemiştim....wicca yada diger uygulamar gibi