Koyun Postu Uçurmak

Cem

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar hep duyduğum ama görmediğim konuştuğum kişilerin yani birebir tanıklık etmiş kişilerden aldığım bilgilere göre bir ayet okunarak koyun postu veya mısır,bugday gibi şeylerin uçtuğunu biliyorum bu konu hakkında bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim ben bu konu hakkında araştırma yaptım elimde bir ayet var bunu yarın paylaşacağım sizdede bu konu hakkında bilgi varsa lütfen paylaşın

Allahın Rahmeti ve Bereketi Üzerinize olsun

can-dan

Kayıtlı Üye
Ben bu tür şeylerin Esma-ül Hüsna'dan isimler okunarak yapılan zikirlerle gerçekleştirildiğini duydum .Ama hangi isimler okunuyor bilmiyorum.Sevgiyle kalın ,iyilikler sizinle olsun..

oOPluieOo

Kayıtlı Üye
ilk defa duydum ve çok merak ettim açıkcası:S

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Evet bende duymuştum ancak bir bilgim yok malesef.

Devres

Kayıtlı Üye
Merhabalar,bu post üçürma meselesi Alevi/Kızılbaş Dedelerinin bildiğim kadarıyla sık yaptıkları bir şeydir...

Zaten bu Dedeler bırakın post uçurmayı, Parapiskolejide çok tecrübeliler... Soydan gelir bu yetenekler.

DARKKING011

Kayıtlı Üye
Bende mevlevilerde postnişin diye bir mertebe olduğunu biliyorum ama bu post uçurmayla bi ilgisi varmı bilmiyorum.

ahmet255

Kayıtlı Üye
Bende duydum bir kaç kere Alevi dedelerinin halk ile ibadet ederken aleviler dışında herkezi megleyen koyun gibi gösterdigini bizim köyde gören 4 5 kişi aynı şeyi anlatıyo
kapıdan birisi giriyodu diyo içeride koyun olarak gözüküyodu bu anlatanlarda köydeki sünni kesimde bi kaç delikanlı ozamnlar bundan 15 yıl önce oluyo bu olaylar o aralar alevi sünniler bir biri ile köy içinde anlaşmazlık içindeler cem yapıcak aleviler sünniler bunlar çocuklarını gönderiyo 5 kişi dama çıkıyo cem yapılıcak evi aynen anlatıgım gibi
bu olayı görüyolar sonra kendi kahvelerinde anlatıyolar bi daha aleviler ve sünniler hiç tartışıp kavga etmiyolar köyde.

AphraeL

Kayıtlı Üye
Bende duydum bir kaç kere Alevi dedelerinin halk ile ibadet ederken aleviler dışında herkezi megleyen koyun gibi gösterdigini bizim köyde gören 4 5 kişi aynı şeyi anlatıyo
kapıdan birisi giriyodu diyo içeride koyun olarak gözüküyodu bu anlatanlarda köydeki sünni kesimde bi kaç delikanlı ozamnlar bundan 15 yıl önce oluyo bu olaylar o aralar alevi sünniler bir biri ile köy içinde anlaşmazlık içindeler cem yapıcak aleviler sünniler bunlar çocuklarını gönderiyo 5 kişi dama çıkıyo cem yapılıcak evi aynen anlatıgım gibi
bu olayı görüyolar sonra kendi kahvelerinde anlatıyolar bi daha aleviler ve sünniler hiç tartışıp kavga etmiyolar köyde.

İmla kurallarına dikkat etseniz paylaşımlarınız daha bir anlamlı olacak bence.

ahmet255

Kayıtlı Üye
Haklısında sayın AphraeL .Forumda dikat ediyorum miletin başına moderinatör (o kelimenin adı moderatördür) kesildin
böyle herkese sivri çıkarak site kadrosuna girebilecegini mi zanediyosun?

Gerçekten dikat ettim konularda paylaşımcı ve yeni bir şeyler ögretici bir yanın yok sadece sivri sivri yorumlar.
Böyle insanları soğuturcasına konuşucağına biraz daha fikir alış verişi taraftarı ol.
Burada zaten insanlar elinde geldiğince uymaya çalışıyor kurallara. Sevgi ve ışıkla

Cem

Kayıtlı Üye
Yokmu postu uçuran bir kardeşimiz

La-edri

Kayıtlı Üye
Post ucunca ne olacak, ben anlayamadim :)

Cem

Kayıtlı Üye
:) Bugün post uçurursun yarın adam uçurursun bu ilmin ucu açık amaç varlık kontrolü ile madde yi hareketlendirmek ki bu var bende bir ayet var ama bekliyorum ne cevap gelecek diye ama formda hareket yok

La-edri

Kayıtlı Üye
Forumdakilerin böyle bir bilgisi yok demekki :)

Peki Ayet hangisi ?

şerbetçi

Kayıtlı Üye
Belki ayeti okuya okuya cinlerden yardım alıyordur bunu yapanlar.Merak ettim bende bu ayet hangisiymiş? Arkadaş ertesi günü açıklayacağını söylemiş ama kaç gün olmuş hala birşey yazdığı yok :) izinmi verilmedi acaba? Bilenler yazsın bildikleri ayeti en azından ayeti inceler onun üzerine konuşuruz yoksa bu şekilde biryere varamayız....

Se4nh4x

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci-Stajyer-Maji Öğrencisi
Açıkça ben de merak ettim, Cem... Paylaşırsan sevinirim...

Cem

Kayıtlı Üye
Paylaşıcam arkadaşım ama hep ben birşeyler veriyorum kimsede hareket yok biraz daha bekliyelim bakalım bir bilen çıkacakmı

Se4nh4x

Kayıtlı Üye
İş
Paylaşıcam arkadaşım ama hep ben birşeyler veriyorum kimsede hareket yok biraz daha bekliyelim bakalım bir bilen çıkacakmı

Babam alim bilir ama bana söylemez... Bekleyelim. Açıkça çok merak ettim. Mesaj atar mısınız? Sahih mi bu uygulama?

Cem

Kayıtlı Üye
Ben hocama sordum ayeti okudu çok güçlü olduğunu söyledi ama denemedim

Se4nh4x

Kayıtlı Üye
İş
Hangi surede geçiyor bu ayet?