Psişik Vampirlik

VenusDavis

Kayıtlı Üye
Şöyle bir etrafınıza bakın: Hepimizin amacı hayallerinizi gerçekleştirmek. Bir yandan bunu başarmaya çalışırken diğer yandan fiziksel, duygusal, zihinsel ve psişik enerjimizi soğuran birçok davranış ve durum ile baş etmek zorunda kalıyoruz.
Kendisine borçlu hissettiğimiz bir kişinin veya “hayır” dediğimizde üzülecek veya sinirlenecek birinin isteğine kendi enerjimizi tüketmek pahasına boyun eğebiliriz. Kendimizi söylemediğimiz sözlerden dolayı diğer insanlara açıklama yapıyorken bulabiliriz. Bizi tam anlamıyla tanımayan kişilerin bize neden mesafeli davrandıklarına anlam veremeyebiliriz. İşi yapmak varken işyerindeki oyunlara kendilerini kaptıran kişiler işi yapmadıkları gibi bizden onların işlerini yapmamızı talep edebilirler.
Bilinçli veya bilinçsizce vampirlik yapmayı tercih eden kişiler her yerdedirler: işyerlerimizde, arkadaş çevremizde hatta yatağımızda bile olabilirler.
Vampirlik yapmaya yatkın kişiler, parlak, zeki, karizmatik olmayı becerirler. Önce karşılarındaki kişilerin güvenlerini, sevgilerini ve inançlarını kazanır; daha sonra onların tüm enerjilerini kendilerine çekmeye başlarlar. Karanlıkta yürümek onlar için heyecan vericidir. Onlar bu heyecanı severler. Bunun yanında bu durum ilişkilerde güneşi açtırana kadar sürebilir. Bildiğimiz bir gerçek var ki; vampirler ışığı sevmezler!
DUYGUSAL VE PSİŞİK VAMPİRLERLE BAŞETMEK
- Vampirlik virütik olan zihinsel bir programdır
- Amacımız vampirleri kazanmak yada kaybetmek değil, onları anlamak ve kendimizi korumak
- Kendinizin de vampirlik yaptığını fark ederseniz bu vampirlik yapmadığınızı düşünmenizden daha hayırlıdır.
- Yüzünüze gülüp arkanızdan konuşanlar, menfaati bitince size sırtını dönen herkes,
- Onlar sizile aynı yerde çalışırlar, entrikalarla ortalık karıştırırlar
- Hatta bu vampirler yatağınızda olabilir, bir an sevimli sevgi dolu espriler yapan bir partnerken, birden mesafeli soğuk bir yabancıya dönüşebilir…
- Vampirlerin genel özellikleri ‘kişilik bozukluğu’ sergilemeleridir.
- Kişilik bozukluğu bir kişinin gerçeklikten kopuk olarak kişisel deneyim ve davranış sergilemesidir.
- kişilik bozukluğu olan kişi kendini, başkalarını, ve olayları algılama ve yorumlama biçimi, duygusal tepkilerinin yoğunluğu, genişliği, tutarlılığı, uyumu, verdiği sözleri yerine getirmedeki dengesizlikleri, sınır kavramının olmaması şeklindeki davranış ve güdülerle gösterir..
-Düşünce ve Davranış Bozukluğuna ait 11 farklı tanı belirlenmiştir, ama bunlardan 5 tanesi konumuza dahildiri
- Anti-sosyal – Dramatik – Narsist – Obsesif-kompulsif(saplantılı-takıntılı)
BİR VAMPİRİN ÖZELLİĞİ NELERDİR
- Sevilmediğini, istenmediğini sanır
- Ben iyi değilim, diğerleri iyi yada diğerleri kötü ama ben iyiyim(saplantılı olarak böyle düşünür)
- Benim ihtiyaçlarım seninkilerden önemlidir
- Kurallar diğer insanlar için geçerlidir
- Hiçbirşey benim suçum değil diye düşünür
- Bazen kimsenin göze alamadığı şeyleri yapmayı göze alırlar
VAMPİRLERİN TAKTİKLERİ
- Yanlış yönlendirme
- Karşısındaki kişinin zaaflarını tespit etmede doğal yetenek geliştirirler
- Soyutlama yani ’sana bir şey söyliyeceğim ama kimseye söyleme’ gibi
- Arzuları kullanır ve kolay empati kurar
- Bir seçim olmayan seçimler sunar, ‘ya..ya..’ seçeneklerden biri imkansızdır, olumsuz sonuca ulaşma korkusunun olumsuz sonucun kendisinden daha büyük bir korku yarattığını bilir..
VAMPİRİN YARATTIĞI HİPNOTİK DURUMLAR
- Çok yetenekli, ilgi çekici, becerikli ve parıltılı görünür..
- Onlarla konuşmak kolaydır – sizi anlar görünür, bazı falsolarını farketseniz bile sizi öyle olmadığına kolaylıkla ikna eder
- Konuşmasında dramatik detaylar, ünlemler kullanır ve pohpohçucudurlar
- Ne kadar ilgi çekici olsalarda tutarsızdırlar
-Konuşulan hiçbirşeyi denildiği gibi yapmaz, sınırları zorlamayı sever ve sınırlama vampir için kısıtlamadır
-En önemli özelliği sizi öfkelendirir, ve onunla beslenirler – en savunmasız yerlere saldırırlar
- Her duygusal psişiktir
- Her psişik vampir duygusal değildir
- Değişken huyludurlar, hızlıdırlar
- Ne kadar haklı olsanız doğru olsanızda kanıtlasanızda vampire onu kabul ettiremezsiniz, hatalarını ona gösteremezsiniz ve sizi ÇATLATIR…
- Çünkü o gerçeklerle yüzleşirse ne yapacağını bilemez ve korkar bu yüzden yüzleşmek istemez seni delirtir
- Çoğunlukla hayatının bir döneminde imkansız bir arzuya yönelir
- Bu uğurda herşeyi yapabilir ve herşeyini yitirebilir
- Çünkü gerçekle bağlantısını yitirmiştir
- Aşırı dedikoducudurlar, kulis yapmayı severler, gerçekmiş gibi yalan konuşabilirler, yalanları yüzlerine vurulduğunda bile algılıyamazlar, bu sizi delirtir
- Aşırı artistik olabilirler, sizi inandırabilmek için her dramı sahneye koyarlar
VAMPİRLERDEN NASIL KORUNABİLİRİZ
- Kuralsız oldukları için kural koyun, o zaman sızlanacaktır, ama kararlı ve iradeli olmalısınız – onun dramını izleyin ama içine girmeyin, oyununun kadrosunda yer almayın – konuşmalarından ziyade performansına bakın – herhangi bir konuda karşıkarşıya kaldığınızda onun dedikleri değil, objektif olanı tespit edip onunla pazarlık edin, sürece müdahale ederse karşı çıkın – çılgın bir fikir duyduğunuzda ayırt edin, ikinci kez sorulan bir soruya cevap vermeyin (tekrarlatmayı severler)
DİĞER BAŞ ETME STRATEJİLERİ
- Onları ve hikayelerini tanıyın, kendi amaçlarınızı bilin. Bu kişilerin ortaya koydukları dengesizlikleri zaten farkederiz ama herseferinde düzeleceğine dair kendimizi kandırırız, ve değişeceklerini beklemek en büyük hata olabilir..Varsayımlar yapmadan nesnel gerçekliğe odaklanın…
- Sizi izole etmelerine izin vermeyin, çünkü saplantılı arzulara sahip oldukları için size ’sır’ verirler, sizi en yakın dost ilan ederler ve sizi kullanırlar, akıllarındaki birşeyi kimseye söylememeniz konusunda sizi özel kılarlar, durumu farkedin ve sır kabul etmeyin, ve durumu diğer insanlarla paylaşacağınızı bildirin..
- Onların yapmadıklarını yapın, sözlerine değil davranışlarına önem verin, sizi hipnotize edebileceğini (konuşması, dramı vs) aklınızdan çıkarmayın
- Onunla kazanamıyacağınız savaşa girmeyin, Vampirlerin tek öğrenme yolu davranışlarının sonucunu yaşamaktır..Özellikle onu yaptıklarında ötürü KAYIRMAYIN… özellikle çocuğunuzsa iyice bu konuda kararlı ve bilinçli olun…
- Konuşmalarınızda onu yönlendirebilmek için ‘ne, nasıl, ne zaman’ gibi sınırları belirleyici cümleler kullanın, huysuzluklarına aldırmayın, vazgeçmeyin, kararlı olun, ana-babaysanız aranızda tutarlı olun
- Kendi sınırlarınızı iyi belirleyin, bazen hiçbir müdahalede bulunmadan uzaklaşmak en iyisidir.

—Alıntıdır–

Paylaşımı yaptım ama sadece internette bulduğum bu.. gerçekliği konusunda pek emin değilim. Ama gerçekten yukarıda anlatılan özelliklere göre anlaşılıyorsa psişik vampir" olma ihtimalim çok yüksek.
Eğer bu konuda bilgisi olan birisi varsa yardımına gerçekten sevinirim..

Xandra

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Psişik Vampirlik ile ilgili elimde bir kitap vardı, üzerinden bayağı geçti okuyalı ama biraz daha farklı anlatıyordu diye hatırlıyorum. Hatta okuduktan sonra çevremdeki psişik vampirleri resmen fark etmeye başlamıştım daha ayrıntılıydı. "Kendi sınırlarınızı iyi belirleyin, bazen hiçbir müdahalede bulunmadan uzaklaşmak en iyisidir." ve bunu ilke edindim :)

Bilemiyorum, ben üzerimde ciddi bir baskı yaratan enerji hissettiğim takdirde (tabii davranışlar yol gösterici oluyor başta) o kişinin psişik vampir olabileceğine kanaat getiriyor ve gözlemliyorum.

Eğer öyle olma ihtimalin olduğunu düşünüyorsan davranışlarını gözlemle, ne kadarını yaptığına falan. Sonuçta her insanda burada anlatılan bazı davranış biçimleri gözlenebilir, düzeyi ve insanlarda oluşturduğun etkiler çok önemli.

VenusDavis

Kayıtlı Üye
İlgilendiğiniz için teşekkür ederim.. Anlatılan davranış özellikle bende fazlasıyla var, hatta buna fazlasıyla demek yetersiz kalır. Ama ben bunlardan bazılarını zaten uzun zamandır aşmaya çalışıyorum; mesela artık insanların zaaflarını eğlenmek için değil sadece lazım olduğunda kullanıyorum... İnsanları öfkelendirmekten garip bir zevk alıyorum, anlatamam aslında o duyguyu... garip ve hoş! İnsanlar üzerindeki etkim türlü türlü, mesela bir arkadaşımla uzun uzun sohbet ederken onda bazı değişimler gözlüyorum, ya birden sinirlenebiliyor ya da birden karamsar bir hale gelebiliyor, durduk yere bulunduğumuz ortamı değiştirmek isteyebiliyor... Bu kişiden kaynaklanan bir şey değil, bunu çok kişide gördüm. Bir diğeri daha farklı; Derdi olan birisiyle konuştuktan sonra kendimi onun negatifliğini almışım gibi hissediyorum, karşımdakinde ise garip bir rahatlama oluyor.. bu sadece dinlemeyle ilgili değil gibi gelir bana hep.
Benim aslında merak ettiğim yapabileceğim herhangi bir şey var mı bu konuda?

Xandra

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Ah kitap yanımda olsaydı bazı yöntemler bulup yazabilirdim.

Hatırladığım kadarıyla psişik vampirler diğer insanların auralarından enerji çalıyordu, çünkü psişik vampirlerin auraları biraz farklıydı diğerlerininkine ulaşabilecek kolları vardı. Bununla ilgili biraz araştırma yapabilirsin, eğer bir psişik vampirsen sistemin enerjisel olarak nasıl işlediği hakkında bilgi sahibi olursun, bu da sana eğer bu konuda çalışmak istersen az çok ne yapman gerektiği hakkında yardımcı olur sanıyorum.

MERMER1

Kayıtlı Üye
Çevremdeki insanlardan bazılarını tarif ediyorsunuz, onlara karşı daha dikkatli olmayı deneyeceğim. İnsanlara karşı kendimi hemen kapatıyorum, bununla ilgisi olabilir mi?

sevilen18

Kayıtlı Üye
ah kitap yanımda olsaydı bazı yöntemler bulup yazabilirdim.

Hatırladığım kadarıyla psişik vampirler diğer insanların auralarından enerji çalıyordu, çünkü psişik vampirlerin auraları biraz farklıydı diğerlerininkine ulaşabilecek kolları vardı. Bununla ilgili biraz araştırma yapabilirsin, eğer bir psişik vampirsen sistemin enerjisel olarak nasıl işlediği hakkında bilgi sahibi olursun, bu da sana eğer bu konuda çalışmak istersen az çok ne yapman gerektiği hakkında yardımcı olur sanıyorum.

Kitabın adı ne acaba söyler misin? Çok merak ettim de...

VenusDavis

Kayıtlı Üye
Ah kitap yanımda olsaydı bazı yöntemler bulup yazabilirdim.

İnternette bir kaç tane kitap gördüm, sipariş vereceğim.. İlgilendiğiniz için
teşekkürler...

kitapkurdulux

Kayıtlı Üye
Bende bu psişik vampirlik özellikleri bulunuyor.Biraz yardimci olur musunuz

AJA

Elit Üye
Açılan konuyu ve diğer konulara göz atın.Henüz yeni üyesiniz.Nasıl bir yardım bekliyorsunuz ? Yüzlerce kitap var.Bir yerden başlayın.Kimse sizi kalkıp psişik vampir ilan etmez.