İsteklerin gerçekleşmesi için nefesle çalışma pratiği

Elfangel

Kayıtlı Üye
Bilinçli yaratımla isteklerimizi gerçekleştirmek için yapacağımız çalışmanın gerçek ihtiyacımızın belirlenmesi, niyet edilmesi ve istek oluşturulması aşamalarında; duygu ve düşüncenin temizlenmesi, eski gerçekliğin değiştirilmesi ve beyinde konu ile ilgili yeni hattın oluşturulması gerekir. Bunun en iyi şekilde gerçekleşmesi için çalışma sürecinde içe dönme, nefes izleme ve nefes teknikleri uygulamaları yaparız.

Gerçek ihtiyacın belirlenmesi ve gerçekleşmesi için niyet oluşturulması aşamasında mutlu ve huzurlu bir ruh durumunda olmak bir gerekliliktir. Çalışmaya başlamadan önce psikolojinizin olumlu olduğundan emin olun. İçinde bulunduğunuz duygu durumunu ve buna bağlı düşüncelerinizi tanımlayın. Duygu ve düşüncelerinizin olumlu bir tablo çizmediği bir sırada niyet oluşturursanız, bilinçaltına o isteğinizle ilgili negatif kayıt atmış olursunuz. Bu durumda isteğin gerçekleşmemesini ya da tam tersine gerçekleşmesini programlamış olursunuz. Bilinçaltınız kuantum alanına isteğinizle ilgili düşünce dalgalarını gönderirken kayıt aldığı anın duygusunu tanımlayacak ve duyguyla eşleşen bir yaratımın gerçekleşmesine sebep olacaktır.

Psikolojinizi daha iyi duruma getirmek için rahat bir yere oturun. Beyninizde bir önceki bağlantı hattını yenisi ile değiştirmek için kısa bir nefes çalışması yapabilirsiniz. Bunun için toplam altmış derin nefesi saniyede bir tane olacak şekilde ağızdan alıp vermeye başlayın. Yaptığınız çalışmanın yan etkisi olan baş dönmesi ile birlikte diğer sorunların bitmesini ve huzur hissinin gelmesini bekleyin. Sonra gözler kapalı olarak burundan nefes alıp yavaşça ağızdan vererek ve gittikçe ağızdan verme sürecini uzatarak yaklaşık üç dakika sürecek bir içe dönme çalışması gerçekleştiriniz.. Hala düşünce hızlı ve kontrolsüz durumda ise nefes alışverişlerinizi izleyerek düşünceyi sessiz ve sakin bir duruma getirinceye kadar üzerinde çalışın. Her şeye rağmen bu gerçekleşmiyorsa çalışmayı başka bir zamana erteleyebilirsiniz.

Geçmiş ve gelecekte gezinen düşüncelerinizi şimdiki zamana getirebildiğinizde niyet etmek için gerçek ihtiyaçlarınızın neler olabileceğini düşünün. Düşüncenize en önde gelen ve gerçek anlamda ihtiyacınız olduğunu hissettiğiniz temel bir isteğinizi dosya kâğıdının başına büyük harflerle yazın. Gerçekleşmesini dilediğiniz isteğin hemen altına “İSTEME NEDENLERİM” başlığını yazın. Gözleriniz kapalı olarak isteme nedenleriniz hakkında düşünmek için kısa bir süre için nefesinizi tutun. Sonra gözünü açıp “isteme nedenleri” başlığınızın altına çok hızlı bir şekilde kesintisiz olarak arka arkaya aklınıza gelen isteme nedenlerini sade bir dille yazmaya başlayın. Akış devam ettiği sürece abartmadan ve zorlamadan yazmaya devam edin.

Sonra sayfanın arkasını çevirin ve bu defa başlık olarak “İSTEĞİMİN GERÇEKLEŞMESİNE OLAN İNANÇLARIM” yazın. Yine gözler kapalı derin bir nefes almış olarak yaklaşık otuz saniye süresince gerçekleşmesi için yeterli sebepleri ve kabulleri yazmaya odaklanın. Sonra başlığın hemen altına “İsteğim gerçekleşecek çünkü” ile başlayan cümlenin devamında isteğinin gerçekleşeceğine olan inancının sebeplerini arka arkaya yazın.

Sayfanın bir tarafına isteme sebepleriniz, diğer tarafına olmasını geçerli bulduğunuz kabulleriniz yazılmış olur. Bir sayfada soru sormuş diğer sayfada cevap vermiş olursunuz.. Şimdi yapmanız gereken isteğiniz gerçekleşene kadar yazdıklarınızı zaman zaman okumak ve istediğinizi düşüncenizde bütün duyguları ile birlikte canlı tutmaktır. İsteği ve başaracağına ilişkin kabulü beraberce kurgulamak ve canlı tutmak zordur. Bunu eş zamanlı başaranlar için gerçekleşmeyecek istek yoktur.

Alıntı

Whymee

Kayıtlı Üye
İş
Kaptan
Paylaşım için çok teşekkür ediyorum, şu anda deniyorum, aşık olduğum birisi var onun da bana aşık olmasını istiyorum deneyip görücez ama ben inanıyorum bütün kalbimle...

oglyrt

Kayıtlı Üye
Bir şeyi yürekten istemek , doğru enerjiyi kullanmak başarının ilk adımlarıdır. çok güzel paylaşım. Ben yaptım ve istediğim olacak.

HOZEN_ANGEL

Kayıtlı Üye
Bu gerçek. Bir şeyi yürekten istemek gerçekten o şeyin olmasına sebep oluyor. Ama belki çok büyük şeyler istemek ve elde etmek biraz zaman ve sabır gerektiriyor.

Benim başımdan geçen küçük bir olayı anlatmak istiyorum. Bunun gibi çok var ama bu çok yeni. Arkadaşlarım ile bir cafeye gitmiştik. Sonra ben ve bir arkadaşım sigara içmek için kafenin farklı bir bölümüne gittik, orda konuşmaya başladım, hemen hemen 2 aydır görmediğim inattan dolayı ayrıldığım adamı çok özlediğimi, onu görmek istediğimi söylüyodum ona. O nu görücem diyordum. Sonra sigaramız bitti içeri masaya geldik ve ben dışarıdayken bizim masamızın önündeki masada oturan kişi oydu :) Ben ve arkadaşım birbirimize baktık, resmen şok olmuştu o da bende :)

Warlord

Kayıtlı Üye
Peki hiç görmediğimiz iletişim dahi kurmadığımız birisiyle bu yöntem sayesinde olumlu bir sonuç alabilir miyiz ? Sadece sanal ortamda arkadaşlık isteği ve 2 güzel söz yolladığım halde kız benimle ilgilenmiyor. Eğer gerçekten isteyerek bunu yaparsam, ilişkime başlamamda yardımcı olabilir mi ?

acı biber

Kayıtlı Üye
çok derin nefes alınca benim parmaklarım kasılıyo neden? :(

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
çok derin nefes alınca benim parmaklarım kasılıyo neden? :(

Belki gereğinden fazla alıyorsunuzdur. Örn. 7 sn. alın, 1 sn. tutun ve 7 sn de verin, 1 sn. durun. yada 6 sn alın, 3 sn tutun ve 6 sn de verin, 3 sn durun. Vücut bir anda fazla prana- yaşam enerjisiyle dolunca alışana kadar tepki verebilir. Ayrıca diyaframdan alıp vermeye çalışın. Yani nefes alırken karnınızı şişirin verirken insin. Alışana kadar karnınızın üstüne elinizi koyabilirsiniz.

Sevgi ve ışıkla kalın:)