İblis avı gerçek mi ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ceyhun ceyla

Kayıtlı Üye
Geçenlerde dolaştığım yabancı bir forumda iblis avcılıyla ilgili bir yazı okudum ve iblisleri avlayan insanların olduğu yazıyordu acaba gerçek mi?Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

BattleFury

Kayıtlı Üye
Bana kalırsa sadece bir varlık , bir insana musallat oldugunda o varlık avlanmalıdır/ortadan kaldırılamlıdır/bırakamsı saglanamlıdır. Olmadı Tavşan avına... :D

BattleFury

Kayıtlı Üye
Ben "İblis" dedigimiz sahsiyetin buyuk bir cin ve ilk Şeytan oldugu kanısındayım , Şeytan: kötülük yapan varlık demektir. Şeytanları avlamak yani zarar vermek onlara , tavşan avı kadar gerçektir ;)

gümüş

Kayıtlı Üye
Geçenlerde dolaştığım yabancı bir forumda iblis avcılıyla ilgili bir yazı okudum ve iblisleri avlayan insanların olduğu yazıyordu acaba gerçek mi?Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Bir dönem cadıların avlanıp yakıldıklarını düşünce neden olmasın diyor insan açıkcası . Yakılanlar gerçekten cadı mıydılar? Avlananlar gerçekten iblisler mi ?

ceyhun ceyla

Kayıtlı Üye
Bir dönem cadıların avlanıp yakıldıklarını düşünce neden olmasın diyor insan açıkcası . Yakılanlar gerçekten cadı mıydılar? Avlananlar gerçekten iblisler mi ?

Evet çok doğru bulduğum o sitede iblisin nasıl avlanılcağı falanda yazıyordu ama çevirim o kadar iyi olmadığı için fazla bilgi edinemedim.

gümüş

Kayıtlı Üye
Evet çok doğru bulduğum o sitede iblisin nasıl avlanılcağı falanda yazıyordu ama çevirim o kadar iyi olmadığı için fazla bilgi edinemedim.

Dilerseniz ve kurallara aykırı değil ise linki bana mesaj olarak atın, tercüme konusunda yapabilecek bir şey var mı bakalım. Ama iblis veya avı üzerine yorumum (konuya uzak olmam nedeniyle ) evet mümkün ya da hayır mümkün değil olmaktan uzak. Olabilir diyorum, çünkü bakınca burada da paylaşılmış yüzlerce konu var, cin yakalamak yakmak esir etmekle iblis avlamak arasında bana göre çok fark yok. İlki mümkünse ikincisi de mümkündür, hatta belki avlananlar farklı adlandırılmış aynı varlıklardır.Bu bir olasılık. Değillerdir, bu da bir olasılık. Vb...

Hayır diyorum, ama hayır derken temel de itirazım son yıllarda fantastik kurgu kitaplar ve filmlerle beraber bu yönde bir akım başladı.İnternette surf yaparken rastlayabileceğiniz çok fazla farklı dünya grupları var. Geçenlerde vampirlere tesadüf ettim mesela +) İblis avcıları diyorsunuz,ayrıca iblislerin kendi sitesinin olduğunu duymak ve orada avcılardan korunma yollarını tartışıyor olduklarını duymak ta şaşırtmaz beni bu bağlamda...Yine de gruplar derken bir kapıyı açık bırakıyorum çünkü kalabalıkta kaybolmak en iyi saklanma metodudur derler ;) Belki o kalabalıklarda gizlenmiş gerçekleri de vardır, neden olmasın +) Evet - hayır demektense buna karar verecek olan arayıştaki kişi olmalı diye düşünüyorum :)

kipooo

Banlı Kullanıcı
eğer birileri,yada doğa üstü dediğimiz varlıklar,bize zarar verebiliyorlarsa bizde onlara zarar verebiliriz.Yüce Allahın adalet terazisi şaşmaz .benim kanım bu. ALLAHA EMANET OLUN.

AC DC

Kayıtlı Üye
Bu konuda gerçekten istekli isen sana büyük çapta yardımcı olabilirim.Özel mesaj atın lütfen.

ahmet255

Kayıtlı Üye
Site büyükleri bu konuya bi açıklık getirsin.

sayborg

Banlı Kullanıcı
evet av mumkun ama sadece avlamakla ıs bıtmıyor bırını avlayım yok ettıgınız zmn bunun arkası gelıyor kendınızı en az 5 kısıye daha hazırlamanız gerekıyor asıl zor olansa cinlerın şeytanların ve dıgerlerının yuvalarını bulmaktır zor olan bu

Larcrymosa

Kayıtlı Üye
Siz neden bahsediyorsunuz. Çoğu yorumu okudum da. Gerçekten içler acısı. İblisler , demonlar , ruhani varlıklar. Kadim avcılar her zaman vardı ve olacak da. Bunu saltanat gibi düşün. Bir avcı. Sadece oğluna öğretir . Kızın bu durumdan asla haberi olmaz. Böylelikle ifşa edilmemiş olurlar. Eskiden beri süregelen avcıların atasıdır aslında cadı avcıları. Solitary wiccanları yakarak öldüren o avcılar.

spawnz

Banlı Kullanıcı
İş
Chemistry Engineering
Sanırsam supernatural izliyorsun : )
Eğer izlemediysen o dizide soruna cevap olacak bilgiler var.

S

SoNoL

Arkadaşlar iblisler,şeytanlar diyorsunuz.Allah aşkına kaç tane şeytan var.Şeytanı kim yakalamış ,avlamış..o bizi avlamasında.önce bi kavram kargaşasına son versek de bilen biri iblisin tam tarifini yapsa.Bi çok yerde şeytanın sıfatı olarak da iblis geçer.Bu işlere kalkışmak yada açık tarif link vermek yaşı küçük üyeler için merak ve tehlike arz eder.sevgiyle kalın

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...