Yardım..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

oOPluieOo

Kayıtlı Üye
Öncelikle herkese merhaba..
aranıza yeni katıldım.konuya şöyle girmek istiyorum kendimi henüz wiccan olarak göremiyorum..boşluktaydım böyle bir dinden haberim bile yoktu açıkcası..dinler hakkında araştırma yaparken rastladım ve benim gibi birsürü insan oldugunu farkettim.kendi dogrularım oldugunu sandığım şey aslında bir dinmiş.bu beni çok şaşırttı..
Aradığım inanışı(aslında hep içimde olan)buldum ama kafam çok karışık."doğuştan"müslüman olup bir dini herşeyiyle anlamak ve uygulamak çok zor.ritüeller kafamı çok karıştırdı..aylardır arastırmama rağmen elimde hiçbirşey yok..bu konuda yardım istiyorum
Amacım büyü öğrenmek veya yapmak değil..bilip bilmeden birşeyler yapmak istemiyorum ama aylardır zamanımı boşa harcıyorum.Ailemde bu dine mensup kimse olmadığı için sağlıklı bilgilerde alamıyorum.aslında tanıdığım kimse yok..araştırmaya devam ediyorum ama en azından bu konuda benden daha ileride biri ilk adımlarımda yardımcı olabilirmi.mesela nereden başlamalıyım..ilk olarak neler bana faydalı olur...bir çok ritüel var forumda ve bunun için teşekkürler ama hangisinden baslamalıyım?ne zaman yapmalıyım?

Lütfen bu konuda bilgili biri yardımcı olabilirmi..

blasphemous

Kayıtlı Üye
bence düşünme böyle şeyler sonuçta dünya üzerinde 3 tane din var musevilik(yahudilik) hristiyanlık müslümanlık ve 4 tanede kitapva kuran incil tevrat zebur peki bu wıccan dini allahın dinlerinden biriyse yani uydurma deil se bu dinin kitabı nerede

oOPluieOo

Kayıtlı Üye
Kendi kendinize çelişiyorsunuz.. Yahudilikle musevilik aynı şey değildir. Ayrıca 3 din 4 kitap nasıl oluyor?

blasphemous

Kayıtlı Üye
Tevrat
virgul.gif
HZ. Mu
virgul.gif
sa aleyhisselam a
Zebur
virgul.gif
HZ. Davud aleyhisselam a
virgul.gif

İncil
virgul.gif
HZ. İsa aleyhisselam a
virgul.gif

Kur' an-ı kerim
virgul.gif
Peygamber efendimiz HZ. Muhammed Aleyhisselam a.(S.A.V)

Peygamber efendimiz HZ. Muhammed Aleyhisselam(S.A.V) bilindiği üzre Müslimanlık Dîni yani İSLAM'ı getirmiştir.

HZ. İsa (A.s) Kendisine verilen emir üzerine Hristiyanlık dinine peygamber olarak getirilmiştir.

HZ. Musa(A.S) ise kendisine getirilen Peygamberlik görevini o zamanlar Allah'ın Hak dini olan Yahudilik dini üzerine yapmıştır.

HZ. Davud (A.S).. Evet kafalarınızı karıştıran soru.

O zaman Hz. Davud'un dini nedir ?
Hz. Davud'a bilindiği üzere Cebrail (A.s) tarafından ZEBUR getirilmiştir. Bu kitap
virgul.gif
ser'î hükümleri tasimadigi için (yani kuralları değiştirecek bir Dîni hüküm içermediği
virgul.gif
öğütler ve bunun gibi bir çok söz içerdiği için) Hz. Dâvûd
virgul.gif
Hz. Musa'nin şerîati ile hükmetmistir.

Bu hükmün kökü ise yine yahudilik şeriatı olmuştur

alıntı

bende meraktan araştırmıştım ama bi nevi 4. kitap hz davuda gelen kitapta yahudilere gönderilmiş

yani aslında zebur la tevrat aynı dinin gibi bişeymiş galiba ama 4 kitap 3 din oldunu bizim hocada sölemişti sadece neden öyle olduğunu tam bilmiorum internette yukarıda yazdığım gibi yazıyo ben bu parapsikoloji aktivitelerine başlarken inanmam olamaz gibi şeyleri aklımda silmiştim o yüzden bu wıccan a din demek yanlış olur böyle bisey vardır inanırım ama din asla olamaz

sen o wıccan ile ilgili bulduklarını burada paylasırsan belki sena daha fazla yardım eden olur

oOPluieOo

Kayıtlı Üye
Yardım derken bu konuda kararsızım müslümanlıga dönmek yada hristiyan olmak istiyorum demedim ki bu da yolladıgınız mesajları çürütmeye yeter benim açımdan. Ben bu dinle ilgili bilgi istedim siz bana kutsal kitapları anlatıyorsunuz. Lütfen inancınız kendinizde kalsın.

Mefetseger

Moderator
İş
Uzman Biyolog
yardım derken bu konuda kararsızım müslümanlıga dönmek yada hristiyan olmak istiyorum demedim..ki buda yolladıgınız msjları çürütmeye yeter benim açımdan.ben bu dinle ilgili bilgi istedim siz bana kutsal kitapları anlatıyorsunuz..lütfen inancınız kendinizde kalsın..

Wicca&Wiccan bölümüne bakarsanız orada birçok bilgi var.Nereden başlayacağınız ve nelere dikkat etmeniz gerektiği vs. hepsi mevcut..."Gizlimabet Parapsikoloji Platformu"

origanum

Yönetici
bence düşünme böyle şeyler sonuçta dünya üzerinde 3 tane din var musevilik(yahudilik) hristiyanlık müslümanlık ve 4 tanede kitapva kuran incil tevrat zebur peki bu wıccan dini allahın dinlerinden biriyse yani uydurma deil se bu dinin kitabı nerede

Çok değişik din ve inançlara sahip ya da inanmayan üyelerin bulunduğu bu sitede hiç bir dine ya da kişilerin inancına hakaret edilemez, kimsenin inancı sorgulanamaz. Din, dil, ırk vs ayrımcılığı veya propagandası yapmak, bu konuda görüş bildirmek veya sormak yasaktır. Kurallarımıza göre bunu yapanlar siteden uzaklaştırılır.

blasphemous

Kayıtlı Üye
Çok değişik din ve inançlara sahip ya da inanmayan üyelerin bulunduğu bu sitede hiç bir dine ya da kişilerin inancına hakaret edilemez, kimsenin inancı sorgulanamaz. Din, dil, ırk vs ayrımcılığı veya propagandası yapmak, bu konuda görüş bildirmek veya sormak yasaktır. Kurallarımıza göre bunu yapanlar siteden uzaklaştırılır.
ben sadece düşüncemi bildirmek istedim bir yanlışlık yaptıysam özür dilerim

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
umarım halen foruma girip mesajları takip ediyorsundur,keşke daha önceden görseymişim bu başlığını:)Aylardır diyorsun,benim bu 13.yılım,bu kadar çabuk pes etme,sağlıklı bilgi senin kişisel tecrübelerinle oluşur.Sen iste o karşına çıkacaktır.Bu konularla ilgili yüzdeyüz herşeyi açıklayan bir kaynak yoktur,olanlarda yıllarca uğraşmış insanların paylaştıkları kadardır.Çünkü tamamen bireyselliği ağır basan bir sistem,temelleri bilip seninle şekillenecek.İstediğin zaman her türlü soruna elimden geldiğince yardımcı olurum.Tam olarak sorun nedir onu sor,şu mesajdan sadece kafanın karıştığını ilgili kaynak bulamadığını anladım.Belkide artık bu sorularının cevabını almışsındır bile o kadar zaman geçmiş yazalı,
umuyorum ki seçtiğin yolda mutlusundur,
ve öyle olsun..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...