Başkasının rüyasını kontrol edebili miyiz?

işlemci

Kayıtlı Üye
Başlık uzun olacağı için tam olarak yazamadım. Benim sorum şu:
Astral boyutta birinin rüyasına girdiğimiz zaman o kişinin rüyasını kendi rüyamızmış gibi kontrol edebilir miyiz? Tabi rüyasına girdiğimiz kişi lusid değil :)
Cevaplarınız ve ilginiz için şimdiden teşekkürler!

_evr_

Banlı Kullanıcı
Açıkçası mümkün olacağını sanmıyorum.Ama kişinin rüyasına girebilirsiniz:)

işlemci

Kayıtlı Üye
Tahmin etmiştim. Cevabınız için teşekkür ederim :)

_evr_

Banlı Kullanıcı
Rica ederim.Eğer böyle bir şey mümkünse ben de öğrenmek isterim.

descop

Kayıtlı Üye
İş
determinizm piskoloji enerjiler evren
öncelikle iyi akşamlar =)
astral seyahatte kişinin beynine(bedenine) girmek mümkün yalnız kişi için pek hoş değil

astral seyahat sırasında birinin bedenine girdiğinizde o kişi bunu hisseder ve kendine gelir ancak gaçici süreliğine uyku felci olmuştur bu nedenle herşeyin farkında olmasına rağmen hala uyuduğunun farkında değildir çırpınmaya başlar fakat uyuduğu için hareket edememektedir

ruhu daralmaya başlar kabına birde siz giriyorsunuz oda bunu hissediyor sonuçta üstündeki ağırlık giderek artmaya başlar ve siz bedeninden çıktığınızda nihayet uyanmış ve çok korkmuş olur soranlarada karabasan gördüğünü söylemektedir

daha sevecen teknikler aramanızı tavsiye ederim kişinin iyiliği adına :)

baltor90

Kayıtlı Üye
birinin rüyasına girmekte kontrol etmekte mümkündür.. ama bu tehlikelidir ve çok güç gerektirir..onun yerine rüya paylaşımını tavsiye ederim..telepati yoluyla sizinle aynı rüyayı görmesini sağlayabilirsiniz bu daha güvenlidir..
ayrıca lusid yapan biri ise veya rüya olduğunu anlar ise rüyasını kontrol edebildiği için size zarar vere bilir rahatlıkla..

La-edri

Kayıtlı Üye
Ben buna inanmiyorum, ben ruyalarin maneviyat ile alakali olduguna inaniyorum,
Bir insanin hayatina maddi yada manevi nasil baskasi hukum edebilirki ?

baltor90

Kayıtlı Üye
büyünün tanrı tarafından karşındakine verilen iradeyi elinden almaktır..o nedenle bu gibi şeyleri dinlerde destekler..

mally

Kayıtlı Üye
Astral boyut ve rüyalar alemi farklı şeyler. Astral seyahat, adı üzerinde yıldızlara yapılan seyahattir. Rüyalar da kişinin bilinçaltının bir nevi dışa vurumudur. Astral seyahat ile kişinin rüyasına giremezsiniz. Ancak uykuda iken istemsiz astrale çıkmış 2 ruh aynı mekanda karşılaşabilir. Kişiler uyandıklarında bunu hatırlayabilir ve birbirlerinin rüyalarına girdiklerini sanabilir.

Astral seyahat sırasında, kişinin ruhu bedenini terk eder ve uzaya veya başka alemlere çıkabilir. Ama ruh bedene bağlıdır ve istemeseniz de ruhunuz bedeninize çekilir. Astral ile rüyaya girebileceğini hiç sanmıyorum. Fakat kişinin rüyasına girmek için bir sürü yöntem mevcut.

_evr_

Banlı Kullanıcı
Astral boyut ve rüyalar alemi farklı şeyler. Astral seyahat, adı üzerinde yıldızlara yapılan seyahattir. Rüyalar da kişinin bilinçaltının bir nevi dışa vurumudur. Astral seyahat ile kişinin rüyasına giremezsiniz. Ancak uykuda iken istemsiz astrale çıkmış 2 ruh aynı mekanda karşılaşabilir. Kişiler uyandıklarında bunu hatırlayabilir ve birbirlerinin rüyalarına girdiklerini sanabilir.

Astral seyahat sırasında, kişinin ruhu bedenini terk eder ve uzaya veya başka alemlere çıkabilir. Ama ruh bedene bağlıdır ve istemeseniz de ruhunuz bedeninize çekilir. Astral ile rüyaya girebileceğini hiç sanmıyorum. Fakat kişinin rüyasına girmek için bir sürü yöntem mevcut.

Değerli açıklamalarınız için teşekküler :) Eğer benim söylediğimden bahsediyorsanız, ben rüyaya girmenin astral ile olacağından bahsetmedim.Konuyu açan arkadaşımız için söyledim.Rüyasına girebilirsiniz diye yani yönteminden değil kendisinden bahsettim.Yanlış anlaşıldıysam kusura bakmayın..

işlemci

Kayıtlı Üye
Bilgilendirmeniz için teşekkür ederim. Pekçok sitede astral seyahat ile kişinin rüyasına girilebileceği yazıyor. Peki telepatik yolla rüya paylaşımı nsaıl yapılabilir bilginiz var mı?

La-edri

Kayıtlı Üye
Hangi dine mensubsunuz bilemiyorum tabiki, ama Islam da yok böyle bir inanis..
Eger Allah'in kullarini kendine tasidigi görevli bir kisi degil iseniz..
Yani Allah Settar'dir niye bir insanin özel alanina girebilinsinki ??

işlemci

Kayıtlı Üye
Nasıl bir inanış yok. Astrali mi diyorsunuz?

descop

Kayıtlı Üye
İş
astral seyahat kuranda bile geçiyor
''bizler her kulumuzu gece yattıklarında bedenlerinden alır türlü türlü alemi gezdiririz uyandıklarında bedenlerine geri yerleştiririz''

ayrıca kişinin hayatına mudahale etmek için hiçbir büyü yada başka birşeye gerek duymayız annemiz yapma der yapmayız
sevdiğiniz kız yada erkek bu üstüne yakışmamış dedi anda çıkarttığımız zamanlar olmadımı?
oldu bence buda hayata mudahaledir

yada sevdiğimiz kişi rüyamıza girer o kişi kendi isteği ile rüyasında onu görmemizi sağlamaz yama yinede onu riyamızda görmemizim sebebide kendisi ve yaptıklarıdır

onun yaptığı birşey bilinç altımıza yerleşir ki biz o konu ile ilgili bir takım şeyleri rüyamızda görürüz

büyülerin veyahut da ne bileyim duaların yaptığıda budur aslında bilimin açıklayamayacağı farklı bir enerji sistemi ile bilinç altımıza o şeyi yerleştirmek

bence ikiside aynı şey genelde insanlar bu şekilde düşündüğüm için yanlış olduğumu söylerler pek takılmıyorum sizede kim ne derse desin kendi bildiğinizden ve istediğinizden şaşmamanızı tavsiye ediyorum

La-edri

Kayıtlı Üye
Ben astral yok demiyorum, tabiki var, ben bir insanin baska bir insanin ruyasina hukum edebilecegine inanmiyorum..
Yani bir insanin bu kendi evladiniz oldun hayatina ne kadar hukum edebilirsinizki, ruyasina edebilin...
Allah 'in Settar olusunu acmak icab ederse, yani konu ile alakasi buda benim fikrim tabiki
Allah Settar'dir kulun özelini kusurunu vsa baskalari önünde örter...
Yani bana göre böyle bir sey mumkun dahi olsa cok nadir durumlarda meydana gelebilir, buda cok özel insanlar tarafindan..
Bu benimkendi fikrim,inanisim..
Islamda astral yok dersem Mirac 'i inkar etmis olurum bu durumdanda Allah'a siginirim.. Ki Mirac astral seyehatten cok cok ustun bir olay idi..

syg..

descop

Kayıtlı Üye
İş
determinizm i araştırmanızı tavsiye ederim yeterince hesaplarsanız oturduğunuz yerden sadece parmağınızı şıklatarak bırak rüyamı öleceğim günü bile değiştirebileceğinizi fark edebilirsiniz herşel ilk okulda öğrendiğimiz denklemlerdeki gibi gidiyor bir insanın yolda attığı bir adım bütün dünyayı etkileyebiliyor

zincirleme tepkimelerin en derin halinden bahsediyorum

La-edri

Kayıtlı Üye
Degerli kardesim, ben bahsettiginiz olayi inkar etmiyorum, ayrica kendim tecrübe ettim,
Zamanin daralmasi zamanin genislemesi, yer mekan degistirmek vsa bunlari zaten Kuran onayliyor, hatirlarsaniz Belkis'in taht olayi..
Ama Siz ne kadar insan iseniz muhatabinizda o kadar insan, Ve her kul Allah'in guvencesi altinda.. Iste is bu noktaya geldiginde ben Allah'in izni olmadan böyle bir seyin olabilecegine inanmiyorum,

Mesela Siz bahsettiginiz ilmi arastirmami tavsiye ediyorsunuz, ilim kulanildigi surece ilimdir..
Yapabiliyormusunuz?? Bu Ilme hakimisiniz?
Bu vardir mumkundur demek bir seyi ifade etmiyor, Benim icin zaten Allah'in izni ile imkansiz yoktur,Ol der Olur...Ama o kendi kudretini kimseye teslim etmez.

Siz Ruyada öleceginiz günün tarihini degistirebilecegimi idda ediyorsunuz,o zaman kaderinizde Allah'in elinde degil kendi elinizde demis olursunuz bir nevi..
Hal böyle olunca benim söyleyebilecegim bir sey kalmiyor..Belki inanis farkidir,bilemiyorum.

işlemci

Kayıtlı Üye
Ben astral yok demiyorum, tabiki var, ben bir insanin baska bir insanin ruyasina hukum edebilecegine inanmiyorum..
Yani bir insanin bu kendi evladiniz oldun hayatina ne kadar hukum edebilirsinizki, ruyasina edebilin...
Allah 'in Settar olusunu acmak icab ederse, yani konu ile alakasi buda benim fikrim tabiki
Allah Settar'dir kulun özelini kusurunu vsa baskalari önünde örter...
Yani bana göre böyle bir sey mumkun dahi olsa cok nadir durumlarda meydana gelebilir, buda cok özel insanlar tarafindan..
Bu benimkendi fikrim,inanisim..
Islamda astral yok dersem Mirac 'i inkar etmis olurum bu durumdanda Allah'a siginirim.. Ki Mirac astral seyehatten cok cok ustun bir olay idi..

syg..
İyide bunun dinle hiçbir alakası yok. Ben sadece merak ettim ve sordum. Astral seyahati ilk araştırdığım sitede kişinin rüyasına çok rahat bir şekilde girebileceğimiz yazıyordu. Buradaki bilgilere baktığımda o sitede yazanların çoğu yanlış. Siteye bir daha girmedim :)