Günde 1 kere la ilahe illallah diyenin

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Cem

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar günde bir kere gönülden kalpten La İlahe İllallah diyenin

Yaratan 4000 büyük günahını silermiş Havas kitaplarında böyle

geçer bu fırsatı kaçırmayalım bu konuyu Allah Rızası İçin Herkese

Söyleyelim

Allahın Rahmeti Üzerinize Olsun

günbagi

Kayıtlı Üye
teşekür ederim..her gün söylemeye çelışacağım...iş hayatından fırsat bulup sevap larımızı çoğaltamıyoruz en azından günah kefesini hafifletelim

origanum

Yönetici
Gene o bazı uyduruk Havass kitaplarından bir alıntı. İnsanlar işlesinler günahları sonra da bir sözle bütün hepsi silinsin, öyle mi? Bu iş o kadar kolay mı? Böyle bir şeye inanacak saf kaldı mı diyorum ama ne yazık ki var olduğunu öğreniyorum. Bunun bir de kilise versiyonu var o da ayrı bir konu tabi. Hiç bir suç cezasız kalmaz, suç/günah işlerseniz bedelini ödersiniz, evrensel yasalar böyle. İnsana akıl, fikir verilmiş. Baştan düşünüp kötü şeyler yapmazsanız sonunda da cezasını çekmezsiniz. Bu herşey için böyle. Eden de bulur mutlaka, nerede olursa olsun.

La-edri

Kayıtlı Üye
Bir kere la ilahe ilallah diyebilmis bir insan günahlarindan arinir cennet ile müjdelenir.

Diyoruz hep diyoruz müslüman isek bunu söylüyoruz, hatta Yahudi ve Hiristiyan dininin alt yapisida budur yani kisaca tevhit !

Peki niye olmuyor?
Demekki dil ile degil gönül ile söylenmesi lazim, basitmi asla degil.
Zatren gönül ile söyleyebilmis olan buna sehadet eder,sehitlerin durumu dinimizce malum degilmi.

O kadar cok basite indrigiyorsunuzki olayi ben resmen sinirimden aglayasim geliyor.. :)

Birde su sayilara takilma derdiniz yokmu tam kafayi yiyorum, ya kul vardir onbinkere der gönlü kipidamaz, kul vardir bir kere der aninda olayi cözer.Gönül iman meselesi bu!

Madem inaniyorsunuz, madem birseyler yapmak istiyorsunuz aklinizda var elhamdulillah.bu uygulamayi yaptiginizda bir rahatlik temizlik hiss ediyormusunuz?
Evet ise cevab kac gün sonra yine dönüyorsunuz eski halinize ?
Yani dusunmek lazim degilmi, sayilari saymak ile meskul olmaktan dogru durust huzurda duramiyor olmaniz akliniza gelmezmi..
Allah'in böyle bir kuralimi var sayi ile gelin diye.Kuran dan tek bir ayet getirin disimi kiracagim !
Su Alim bunu demis x Alim bunu demis. Allah ne demis ?? Aslinda cok basit kime kulluk etmek istiyorsaniz onun sözüne deger verirsiniz..Öyle kestirimden is yok Allah hic kimse isin ne kurallarini degistirir nede birilerine torpil yapar.La ilahe ilallah her an heryerde Allah'in disinda ilah görmemektir.Ve bu bir ömürdür. 10 dakika degil.

Ama sunuda eklemek isterim tabiki bu zikri cekin ,her dile getirmeniz kamil manada dile getirebilmeniz icin vesile olur..Fiili duaniz olur, duanin fiili yönü sarttir cünki, Allah kulunun cabasini gayretini, hatta israrini sever..

syg.

Cem

Kayıtlı Üye
şübhesiz allahin affediciliği çok büyüktür bir kere tövbe eden hiç günah işlememiş gibidir yeterki siz allah için birşeyler yapin

whitedemon

Kayıtlı Üye
Bir kere la ilahe ilallah diyebilmis bir insan günahlarindan arinir cennet ile müjdelenir.

Diyoruz hep diyoruz müslüman isek bunu söylüyoruz, hatta Yahudi ve Hiristiyan dininin alt yapisida budur yani kisaca tevhit !

Peki niye olmuyor?
Demekki dil ile degil gönül ile söylenmesi lazim, basitmi asla degil.
Zatren gönül ile söyleyebilmis olan buna sehadet eder,sehitlerin durumu dinimizce malum degilmi.

O kadar cok basite indrigiyorsunuzki olayi ben resmen sinirimden aglayasim geliyor.. :)

Birde su sayilara takilma derdiniz yokmu tam kafayi yiyorum, ya kul vardir onbinkere der gönlü kipidamaz, kul vardir bir kere der aninda olayi cözer.Gönül iman meselesi bu!

Madem inaniyorsunuz, madem birseyler yapmak istiyorsunuz aklinizda var elhamdulillah.bu uygulamayi yaptiginizda bir rahatlik temizlik hiss ediyormusunuz?
Evet ise cevab kac gün sonra yine dönüyorsunuz eski halinize ?
Yani dusunmek lazim degilmi, sayilari saymak ile meskul olmaktan dogru durust huzurda duramiyor olmaniz akliniza gelmezmi..
Allah'in böyle bir kuralimi var sayi ile gelin diye.Kuran dan tek bir ayet getirin disimi kiracagim !
Su Alim bunu demis x Alim bunu demis. Allah ne demis ?? Aslinda cok basit kime kulluk etmek istiyorsaniz onun sözüne deger verirsiniz..Öyle kestirimden is yok Allah hic kimse isin ne kurallarini degistirir nede birilerine torpil yapar.La ilahe ilallah her an heryerde Allah'in disinda ilah görmemektir.Ve bu bir ömürdür. 10 dakika degil.

Ama sunuda eklemek isterim tabiki bu zikri cekin ,her dile getirmeniz kamil manada dile getirebilmeniz icin vesile olur..Fiili duaniz olur, duanin fiili yönü sarttir cünki, Allah kulunun cabasini gayretini, hatta israrini sever..

syg.
Güzel cevap.Ve eklemek istediğim şey şu Ceminde belirttiği gibi tövbe edin günahlarınızdan arının.Tövbenizi bozmayın günahlarınız sevap olsun.

Cem

Kayıtlı Üye
Bu forumda yapılan yorumlara çok dikkat etmek gerekiyor insanları yanlış
y ö n l e n d e r e b i l i r iz ORİGANUM arkadaşımız uyduruk havas kitapları demiş ben bu kitapta La ilahe illahlah demenin faziletini gördüm ve paylaştım bu yorum farklı algılanabilir ki bu işin vebali çok büyük yorumlarımızda dikkatli olmamız gerektiğini düşünüyorum

origanum

Yönetici
Bu forumda yapılan yorumlara çok dikkat etmek gerekiyor insanları yanlış
y ö n l e n d e r e b i l i r iz ORİGANUM arkadaşımız uyduruk havas kitapları demiş ben bu kitapta La ilahe illahlah demenin faziletini gördüm ve paylaştım bu yorum farklı algılanabilir ki bu işin vebali çok büyük yorumlarımızda dikkatli olmamız gerektiğini düşünüyorum

Piyasada bulunan havas kitaplarının uyduruk olduğunu ve oradaki paylaşımların hatalı olduğunu anlatmak istedim. Bu zaten bilinen birşey. Piyasadaki havas kitaplarının hiçbiri çalışmaz, onlar sadece bilgi ve arşiv amaçlıdır. Ayrıca yanlışa yönlendiren kısım da günahkar birisinin herhangi bir söz söylemek ile günah silme durumunun söz konusu olamayacağıdır. İnsanlar bunu okuyunca şu kadar günahım var bir kere şu cümleyi söyleyeyim onlar silinsin diye bir düşünceye sevk olacaktır. Biri diyebilir ki ben 3999 adet günah işledim, bir kere la ilahe illallah diyeyim de silinsin, üste bir günah daha işleme hakkım kaldı dur onu da işleyeyim de hesap tamam olsun. Aynen bunu düşünenler çıkacaktır. O yüzden paylaşımlara çok dikkat edilmelidir. Böyle birşey olamaz.
Konu çarpıtılmaya özellikle çalışılıyor bir de galiba, la ilahe illallah cümlesinin fazileti tartışma konusu değil burada. Herhangi bazı sözlerin söylenmesi ile günah silme garantisinin olup olmadığı idi. Okuyanlar yukarıdaki örneğe güvenerek günah işleme rahatlığı göstereceklerdir. Nasıl olsa silmek bu kadar basit, öyleyse şu 4000 adetlik listemi bir yapayım, derler. Bunun farkına varılmalıdır.
Kişi günah işleyebilir ama sonra farkına varıp hayat tarzını değiştirebilir ve içtenlikle yaradana yönelip af dileyebilir, bunu kabul edip etmemek Allahla kul arasında birşeydir, isterse sonsuz günahını affedebilir. Kimse bilemez bunu. Ama böyle pazarlık usulü şunu yaparsan günahın affolur demek yanlış yönlendirme olur. Bunun garantisi de yoktur böyle sayısal değeri de. Ayrıca kul hakkıyla gelmeyin denmiş, birisi size tonla zarar vermiş olsun sonra da bir dua ile o kişi çektiğiniz bütün eziyetlerin karşılığında basit bir şekilde günahsız kalsın, size eden bulmasın hak mıdır bu? O zaman herkes rahatlıkla günah işleyip durur ve dua edip arınır. Adalet böyle mi çalışır yani?

_evr_

Banlı Kullanıcı
Ama şöyle bir şey var.Tevbe etmek gerçekten pişmanlık ve kararlılık gerektirmeli.Mesela günah işledim tevbe ettim ama sadece dilimde..Bunun bir hükmü olacağını sanmıyorum çünkü yürekten etmişsem o günahı tekrarlamam zaten tevbe etmek de bu değil midir?
La ilahe illallah demek de günlük dilimde kullandığım masa sandalye bilgisayar gibi sıradan bir şeymiş gibi söylemek ona ne anlam katar ben kalpten söylemedikten sonra..

Zaten öyle olsaydı herkes her günahı işler ve bir söz söyleyip bütün vicdan azabından kurtulurdu.

origanum

Yönetici
Ama şöyle bir şey var.Tevbe etmek gerçekten pişmanlık ve kararlılık gerektirmeli.Mesela günah işledim tevbe ettim ama sadece dilimde..Bunun bir hükmü olacağını sanmıyorum çünkü yürekten etmişsem o günahı tekrarlamam zaten tevbe etmek de bu değil midir?
La ilahe illallah demek de günlük dilimde kullandığım masa sandalye bilgisayar gibi sıradan bir şeymiş gibi söylemek ona ne anlam katar ben kalpten söylemedikten sonra..

Zaten öyle olsaydı herkes her günahı işler ve bir söz söyleyip bütün vicdan azabından kurtulurdu.

Aynen katılıyorum. Önemli olan içtenlik.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...