bilinçsizce lusid rüya

minormemo

Kayıtlı Üye
ben aslında bu konuyu ne zamandır araştırıyorum, astral seyahati falan bütüün psişik şeylerle geçiyo günlerim.hep yapmak istiyodum ama yapamıyordum lusidi.

dün akşam normal bi şekilde, lusid yapacağımı rüya görüceğimi falan hiç düşünmeden yattım.gece çok karanlık bi yerdeydim. sonra bi arkadaşımın
'ben rüyamda kabus görünce bi tane yumruk atarım şu canavara ölür ztn rüyadayım ' dediğini hatırladım.aynısını bende dedim.ve rüyada olduğumu farkettim.tam kendi dünyamı yaratacaktım ki birden rüya karardı ve uyandım :boat: . bunn sebebi nedir ver nedeb uyandım onu anlamadım??

geçen sefer de korku rüyası görmüştüm ozamanlar lucidi bilmiyordum. canavar ile aynı odadaydık.beni arıyordu.ben masanın altına saklandım.rüyada olduğumu anladım , çıkmak istedim rüyadan ama çıkamadım.hadi olm işimiz iş dedim ve baya bi süre o masanın altında korku içinde canavarın gitmesini bekledim.yaklaşık 5 dakka kadar sürdü ve daha sonra uyandım.

işlemci

Kayıtlı Üye
Rüya çökmüş olabilir. Bu kendi fikrim ama rüya çöküp rüyayla bağlantın kopmuş olabilir. Başka birşeyde olabilir diğer cevaplara bakalım :)

DARKKING011

Kayıtlı Üye
Bu tür durumların genelde heyecandan kaynaklandığını döylüyorlar yani sen rüyada olduğunu anlıyorsun tamam lucid rüya artık diye heyecanlanıyorsun o yüzden.

baltor90

Kayıtlı Üye
karanlık bir yerde sıfırdan başlamak yerine lusid i devam eden rüya içinde kullanman daha kolay olacaktır..ve rüyanın en başında bu bir rüya diyebilirsen daha iyi olur..eğer zorlanıyorum veya başaramıyorum diyorsan yatmadan önce hayal gücünde bir yer oluştur yani temel şablonun hazır olsun rüyanda sürekli onu görmeye çalış ve onu yanlızca rüyanda göreceğine kendini şartlandır..o zaman o oluşturduğun yeri gördüğün anda rahat bir şekilde lusid e geçebilirsin..ama rüyanda korku heyecan gibi durumlardan uzak durmalısın bu tür dikkat dağıtan durumlar içine girmemelisin..

minormemo

Kayıtlı Üye
teşekkürler. bir de ben rüya görürken kendimi gta daki gibi uzaktan yönlendiriyorum,kendi gözümle sağa sola gittiğim rüya az oluyor. eğer rüya olduğunu anlayıp lucide geçersem o düğnyayı kendi gözümle görebilcek miyim?