havas,hüddam, vefk

taco23

Kayıtlı Üye
HAVAS İLMİ
genel olarak havas bazı ayet yada esmaların sırlarını kullnamak yoluyla yapılan bir ilimdir
yeryüzünde pekçok işi ruhaniler yapar , her insanın kendine has iyi yada kötü ruhaniyeti vardır, bu ruhaniler hayatımızın her anında rol alırlar
havas ilmindede okunan dualar yada esmalar yada yazılan dua vefk yada tılsımlar o yaptığınız formüle bağlı hüddamları(görevlileri ) harekete geçirir böylece o ruhaniler vasıtasıyla istek yerine gelmiş olur

TILSIM:
tılsımlar bazı ayet yada esma yada sırların ortaya çıkmaması için şifrelenmiş yazılar yada sözlerdir bazı sırların ortaya çıkmaması için çeşitli şekil yada harf yada rakamlarla gizlenmiştir bunlara tılsım denir tılsımlar zaman içinde bir kısmı kopya çekilirken yanlış kopyalanma yüzünden yanlış yazılıp günümüze gelmiştir bu yüzden bazı tılsımlar yazıldığı zaman ya görevini yapmaz yada eksik yapar çünkü yanlış yazılmaktadır

VEFK :

bazı ayet yada esma gibi şeylerin ebced ile hesap edilipte rakamsal olarak yada harfli yada şekilssel olarak çeşitli kareler içine yazılmasıyla oluşur
vefkler sadece rakam yada sayıyla olması gerekmez her ikisi yada üçüde beraber yazılabilir
sayılı vefklerde esas olan sağdan sola yukardan aşağı yada çapraz olrak toplanındığı zaman sayıların aynı olmasıdır. harfli olanlarında toplamda aynı adette olması gerekir
çok çeşitli vefk yapılma usülleri vardır bu yazdıklarım genel kaidelerdendir daha farklı vefklerde vardır sadece en soldaki hanesi değişen yada her hanesi farklı olan vefklerde vardır

HÜDDAM:

havasta hüddamında önemli bir rolü vardır
hüddam hizmetli yada görevli anlamına gelir
hüddamlar kişiler çok değerli yada gizli bilgileri verebilir yada kişiye pek çok konuda yardımcı olup
kişinin işlerini halledebilir
hüddam elde edebilmek için riyazetle(hayvansal gıdadan yememe) tutlan oruç ve beraberinde çeşitli dua yada esma(isim) tertipleriyle belirli ibir zamanı doldurduktan sonra elde edilir(bağlantı kurulur

hfcy

Kayıtlı Üye
İş
öğrenci
Paylaşım için teşekkürler
Ben bir şey sormak istiyorum bilgili biri cevaplarsa çok sevinirim
Bir kişi başka bir kişiye hüddam verebilirmi? Bu mümkün mü?

Doğrusu bir hadimle iş birliği yapmak onu tanımak çok isterdim :)

taco23

Kayıtlı Üye
Bunu bende merak ettim başka birine verilebilinir mi?

origanum

Yönetici
Hayır verilemez, kendinizin çağırması gereklidir. Aranızda yapacağınız anlaşma size özeldir.
Miras yoluyla varlık geçişi olur o ayrıdır.

bixi23

Kayıtlı Üye
peki hüdam nasıl çağırılır tam açıklarmısınız bide ne tür bi anlaşmadan söz ediyoruz

Se4nh4x

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci-Stajyer-Maji Öğrencisi
peki hüdam nasıl çağırılır tam açıklarmısınız bide ne tür bi anlaşmadan söz ediyoruz

Çağırılması belli ayetlerin seçilmesi, hesaplamalarının yapılması gerekiyor. Günün hizmetlilerinin adları bile bilinmesi gerekiyor...

Anlaşma ise şöyle olur genellikle, Şartname demek daha doğru olur...
Mesela;
Zina yapmayacaksın!
Hareketlerine dikkat edeceksin! gibi...

Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana :)