cinlerle evlilik ve cinsel ilişki....

taco23

Kayıtlı Üye
Kur’ân-ı Kerimin 72. suresi Cin suresidir ve cinleri anlatır. Ayrıca 25 kadar Kur’ân âyeti de cinlerden söz eder. İnsanların cinlerle belli ölçüde ilişkisi vardır. Bu ilişkinin boyutu hadislerde de uzunca anlatılır. Cinlerin de insanlar gibi mü’mini vardır, kâfiri vardır. Peygamberimiz hem insanların, hem de cinlerin peygamberidir. Dolayısıyla cinler de insanlar gibi Kur’ân’ın muhatap kitlesidir. İnsanlarla cinlerin evlenip evlenememesi meselesi ise, bütünüyle birtakım farklılıklar arz eder. Böyle bir evliliğin gerçekleşebilmesi için bazı şartların bulunması gerekir. Bu şartların bazıları şunlar:
Öncelikle insanlarla cinlerin yaratılışı farklıdır. Kur’an’ın verdiği bilgiye göre, insanlar kuru bir çamurdan, cinler de dumansız, alevli bir ateşten yaratılmışlardır. Bu durum, her iki cins için, gerek vücut yapıları, gerekse hayat şartları bakımından bir hayli değişiklik gösteriyor. Yani cinler, insanlar gibi görülebilen, tutulabilen, yaklaşılabilen varlıklar değiller. Cinlerin belli bir beden yapıları yoktur. Çünkü ruhanî varlıklardır. Her türlü kılığa girebilirler. Bir insan kılığına girebildikleri gibi, bir hayvan veya bir ağaç kılığına da bürünebilirler.
Evlilik denilen olayın gerekleşebilmesi için, her şeyden önce aynı türden varlık olması lazım. Evlilik sadece cinsel bir beraberlik olarak düşünülse bile bu mümkün olmaz. Mesela, ikisinin de ilk yaratılış maddesi su olmasına rağmen, her ikisi de hayvan olduğu halde yunus balığı ile bir kedinin birlikteliği mümkün mü? Bunun için, insanlarla cinlerin de evlenmesine öncelikle yaratılış farklılıkları engeldir.
İkinci önemli farklılık: Evliliğin bir meyvesi de doğumun gerçekleşmesi ve çocuğun meydana gelmesidir. Her varlığın üremesi ve çoğalması farklı olduğu gibi, cinlerin de doğum ve üremeleri farklıdır. Cinlerin üremesi bir insanın doğumu gibi değildir. Bu durum dahi bilinmezken insanla cinlerin evliliğinden söz edilebilir mi?
Üçüncü bir nokta: İslamî anlamda bir evliliğin gerçekleşebilmesi için icap ve kabul dediğimiz bir şartın bulunması gerekir. Yani evlenecek iki tarafın iradelerini, istemlerini dile getirerek, “Ben seni kocalığa kabul ettim, ben de seni karılığa kabul ettim” gibi ifadeleri söylemesi gerekir. Oysa cinlerle insanların evliliğinde böyle bir şeyin gerçekleşebilmesi mümkün değildir. Son farklılık: Evliliğin gerçekleşip devam etmesi için eşlerin aynı hayat şartları içinde olması gerekir. Oysa bir insanla bir cinin birlikte yaşaması mümkün değildir.
Bütün bu imkânsızlıklarla birlikte, insanlarla cinlerin evlenmesine dair bazı şeyler söylenegelmiştir. Hatta böyle bir evlilik sonrası çocuğu olduğunu söyleyenlere bile rastlamak mümkün. Fakat her ne kadar bazı kitaplarda bu konu yer alıyor, bazı insanlar böyle bir evlilik yaptığını söylüyorlarsa da, buna gerçek anlamda bir evlilik denemez. Bunlar olsa olsa bir hayal ürününden başka bir şey değildir.
Veya en azından rüyaya benzer yaşanan olaylardır. Bazı âlimler her ne kadar böyle bir evlilikten bahsediyorlarsa da, bu konu bir iddiadan öteye geçmez. Çünkü ispatı yapılamaz. Bundan dolayı, bu konuda hiç kimse kesin bir hüküm veremez.”

alıntı:

ilahiyatçı Mehmet Paksu

DreamDuality

Kayıtlı Üye
İmam Malik' in:
'' Cinlerden bir adam var. Bizden kız istiyor.Helal yoldan evlenmek istediğini söylüyor.Ne dersiniz?'' sorusuna cevaben,

''Dince bunda bir sakınca yoktur.Lakin ben şahsen bunu hoş karşılamam.
Çünkü kadın ciden hamile kaldığı zaman '' Bu çocuk kimdendir? '' diye sorduklarında,
''Cin' den'' diye cevap verecektir.
Ve bu yüzden müslümanlar arasında fesat alıp yürüyecektir.
şeklinde cevap verdiği kaydedilmektedir.

İmam Şibli, cinlerle evlenmenin mümkün ve vaki olduğunu kabul etmekle
beraber, buna engellerin de bulunduğunu belirterek insan neslinin insanlarla
evlenmkle olacağını belirtiyor.

Ancak '' İnsanla cin arasında bir aşk meydana gelir de, insan evlenmek zorunda kalırsa o zaman iş değişir.
'' Zararından kortulmak için evlenebilir'' diyor
ve '' Yine de zararından kurtulunmaz'' diye ekliyor.

Sealibi,'' İnsanlarla cinler arasında evlenmek ve çocuk sahibi olmak mümkündür.''

Alıntıdır: Zafer Bilim Araştırma Dergisi .

taco23

Kayıtlı Üye
bu benim fikrim değil yanlış anlamayın sadece gördüm ve şaşırdım konuyu ekledim konunun muhattabı bir ilahiyatçı olduğu için gerçeğe yakın buldum

GabrielAngel

Kayıtlı Üye
İmam Malik' in:
'' Cinlerden bir adam var. Bizden kız istiyor.Helal yoldan evlenmek istediğini söylüyor.Ne dersiniz?'' sorusuna cevaben,

''Dince bunda bir sakınca yoktur.Lakin ben şahsen bunu hoş karşılamam.
Çünkü kadın ciden hamile kaldığı zaman '' Bu çocuk kimdendir? '' diye sorduklarında,
''Cin' den'' diye cevap verecektir.
Ve bu yüzden müslümanlar arasında fesat alıp yürüyecektir.
şeklinde cevap verdiği kaydedilmektedir.

İmam Şibli, cinlerle evlenmenin mümkün ve vaki olduğunu kabul etmekle
beraber, buna engellerin de bulunduğunu belirterek insan neslinin insanlarla
evlenmkle olacağını belirtiyor.

Ancak '' İnsanla cin arasında bir aşk meydana gelir de, insan evlenmek zorunda kalırsa o zaman iş değişir.
'' Zararından kortulmak için evlenebilir'' diyor
ve '' Yine de zararından kurtulunmaz'' diye ekliyor.

Sealibi,'' İnsanlarla cinler arasında evlenmek ve çocuk sahibi olmak mümkündür.''

Alıntıdır: Zafer Bilim Araştırma Dergisi .
evlendik çocuğumuz oldu neye benzer ? bağzı cinli filimlerde çok çirkin bebek şeklinde gözüküyor kadınlar çığlık fln atıyor yaratık gibi birşeymi oluyor çirkin?

DreamDuality

Kayıtlı Üye
evlendik çocuğumuz oldu neye benzer ? bağzı cinli filimlerde çok çirkin bebek şeklinde gözüküyor kadınlar çığlık fln atıyor yaratık gibi birşeymi oluyor çirkin?

Bebeğin anne babasının hangi soydan geldiği önemli. Bedensiz olan çok farklı türde varlık var.
Cinden olanda başka, daha güçlü olan bir varlıkta başka şekilde olabilir.
Mesela birisinde bedensiz ve sizin boyutta olabilir. Başkasında bedensiz ve başka boyutta olabilir.
Birinde annesi gözle görür. Diğerinde görmez. Görünüş olarak da farkdedebilir.

İnsan akrabası da çok önemli. İnsan diyerek kestirip atamıyoruz artık.
İnsandan insana çok fark var. Alim başka, ateist başka, bilen başka, bilmeyen başka.

Ben şimdi kendimden, bildiklerimden örnek verir anlatırım da herkeste öyle olacak diye birşey yok.
Birisi kalkar bize güvenir de bu işlere atılırsa diye korkarım.
Size özelden daha ayrıntılı ve açık şekilde cevap yazacağım şimdi.

La-edri

Kayıtlı Üye
Ben inanmiorum insanlar ve cinler arasinda evliligin yada cinsel bir münasebetin olabilecegine, yani cocuk mümkün degil.

kıvep

Banlı Kullanıcı
Şöyle bir düşündümde cinler insan, hayvan yada bir ağaç kılığına girebiliyorsa doğan çocukta bu şekil bir kılık değiştirmeyle görülebilir.

La-edri

Kayıtlı Üye
Şöyle bir düşündümde cinler insan, hayvan yada bir ağaç kılığına girebiliyorsa doğan çocukta bu şekil bir kılık değiştirmeyle görülebilir.

Kivep;Ya doguran bir insan ise dogurdugu seyi görmicekmi ?? havami doguruor napiyor, gercektende bu insan cin iliskilerinden dogabilecek cocuklara inananlar, bana bu konuda yardim etsin :) hadi cin kadinsa kendi alemine dogursun cocugu biz insanlar görmeyelim, ama ya doguran taraf insan ise o cocuk bu aleme dogar, iste burada isler sarpa sariyor..Varmi bir aciklamasi ?

GabrielAngel

Kayıtlı Üye
Genelde filimlerde hep bu alemde doğan çocuklar çok çirkin bir şekilde gösterilir. kan içinde gözleri siyah fln :D

kıvep

Banlı Kullanıcı
Kivep;Ya doguran bir insan ise dogurdugu seyi görmicekmi ?? havami doguruor napiyor, gercektende bu insan cin iliskilerinden dogabilecek cocuklara inananlar, bana bu konuda yardim etsin :) hadi cin kadinsa kendi alemine dogursun cocugu biz insanlar görmeyelim, ama ya doguran taraf insan ise o cocuk bu aleme dogar, iste burada isler sarpa sariyor..Varmi bir aciklamasi ?

Hiç bir açıklaması yok :) ben sadece konuda yazılanlara göre mantık yürüttüm. Hem cinlerin kılık değiştirmesinden bahsediliyor hemde canavar bebeklerin doğacağı söyleniyor. Bir çelişki var ortada kimse bilmiyor.

DreamDuality

Kayıtlı Üye

Cinlerle evliliğe ve çocuk olayına inanıp inanmamakta serbestsiniz. Buna inanmanın size katacağı birşey yoktur.
İnanmamanın da zararı yok. . İşin aslı şu ki; insan toplulukla yaşar.
Başka insanların imtihanlarını, inançlarını, akıl sağlıklarını etkileyecek şekilde olmaz.
Öyle olmasa melekler de gözle görünürdü değil mi? Ama insanların imtihanı da biter.
Bedenli bedensiz topluma tramva yaşatıcak sonuçlar olmuyor.