İsimlerimizde Saklı Kader Sayılarımız(Numeroloji) ve Anlamları

nniihhaann

Kayıtlı Üye
NUMEROLOJİ
Adımızın her harfinin karşılığı bulunan bir sayı vardır. Bu sayıların toplamı sahip olduğumuz kişilik özelliklerini gösterir. Doğum tarihimizden derlenen sayı kümesi de geleceğimizle ilgili açıklamalar yapar.

Sayılardan türetilen Numeroloji'de en çok kullanılan yöntem "Pythagoran" sistemidir. Aşağıdaki tabloda isim ve soyadımızı oluşturan harflerin hangi sayıya karşılık olduğu gösterilmiştir.

1: A J S
2: B K T
3: C L U
4: D M V
5: E N W
6: F O X
7: G P Y
8: H Q Z
9: I R
Burada dikkat edilmesi gereken bütün sayıları tek basamaklı bir sayı elde edene kadar toplamak lazım sadece 11 ve 22 sayılarını toplamıyoruz.

Kader Sayısı Bize Neleri Açıklar ?
Kader sayısında 1'den 9'a kadar sayılar ve bunlara ilave olarak sadece 11 ve 22 sayıları yer alır. Her sayının açıkladığı bir kişilik oluşumu vardır. 11 ve 22 sayılarına "Değişmez sayı" denir.

Hesaplama yapıldığında son sayı 11 veya 22 olduğunda bunlara ait yorumlar okunmalıdır.

Aşağıda kader sayılarının ne ifade ettiği açıklanmaktadır.

1: Yaratıcılık,Bağımsızlık, Özgünlük, ego, kendine düşkünlük.

Bu insan doğal bir liderdir. Kendine yeterlidir ve hırslıdır. İş hayatında aşırılıklardan,hükmedici davranmaktan ve acelecilikten kaçınmalıdır.

2: Sezgi,İş birlik anlayışı,Tasarım ve kavrama,Aşırı duyarlık,Bağımlılık.
Bu insan sevgi dolu,barış yanlısı, eleştirici ve ideal ortaktır. Detaylara gömülmekten ve yalnız kalmaktan kaçınmalıdır.

3: Sanat Kabiliyeti, Sosyal kişilik, Dostluk meyli, Yüzeysellik,Ziyankarlık.
Bu insan dışa dönüktür. Hayatı ve eğlenceyi sever. Yaratıcı ve duyarlıdır. Rutinden hoşlanmaz. Kendine disiplin uygulamayı öğrenmelidir.

4: Pratiklik, Uygulayıcılık, Güvenirlik, Bükülmezlik, Sağlamlık.
Sıkı bir çalışandır. Her şeyin başarılmasını ister. İyi bir arkadaş ve candan olmayı öğrenmelidir. Güvenlik duygusunun aşırılığından sakınmalıdır.

5: Özgürlük, Uyum Kabiliyeti, Gezginlik, Değişkenlik, Erotizm meyli.
Cesur, yürekli ve ikna edici bir kişiliktir. Güzel şeylerden ve bunlara sahip olmaktan hoşlanır. Can sıkıntısından fazla etkilenir. Bunun aşırılığından sakınmalıdır. Kolayca amacından sapması olasıdır.

6: Aşk, Sorumluluk, Anlayış, Her işe karışmak, Kıskançlık.
Sıcak, koruyucu ve mutlu kişiliktir. Güvenilir ve sağlam yapıdır. Sevdiği insan için her türlü fedakarlığı yapar. Kendini aşırı kötümser hissetmekten ve başkaları tarafından istismar edilmiş duygusundan arınmalıdır.

7: Ruhsallık, Zihni analizcilik, Zeka, Eleştiricilik, Sır saklama ve baskıcılık.
Derin bir düşünürdür. Ruhsal meyillidir. Eksantrik ve değişkendir. Soğuk ve mesafeli durmaktan kaçınmalıdır. Yalnızlıktan ve iyi şeylere sahip olamama duygusundan arınmalıdır.

8: Yöneticilik yetenekleri, Organizasyon yeteneği, Güçlülük, Maddi ve adil.

Güçlü,kararlı ve sonuca giden kişiliktir. Para ve maddi konularda başarılıdır. Amacının karşısında gördüğü insanlar için duygusuz davranma meylinden arınmalıdır.

9: Sanatkar yetenekleri, Hümanist, Romantik, Duygusallık, İsraf ve konfor .
Sezgili, Duyarlı ve yaratıcı kişiliktir. Dünyaya kendini kanıtlamak için savaşır. Kötü alışkanlıklarından kurtulmak ve hayatın küçük detaylarından fazla etkilenmemek için çalışmalıdır.

11: Sezgi gücü, Ülkücülük, Keşif yeteneği, Duyarlık, Fanatik.
Hayalci ve öngörülü kişiliktir. Sanatkardır. Bilinç üstü gelişmiştir. Çok gergin ve aşırı duyarlı olmaktan korunmalıdır.

22: Pratik bir idealist,Maddi alanda üstünlük,Çabuk zengin olabilen, Saldırgan.
Amacına bağlı ve pratik kişiliktir. Global düşünce tarzına sahiptir. Çok erken dünyaya gelmiş olmak duygusundan ve geleceğe fazla düşkün olmaktan sakınmalıdır.

NOT:ALINTIDIR...

sn üyelerimiz konuyu yanlış anlayıp farklı hesaplarda bulunan üyeler olmuş. Numarolojide İsimler ayrı ayrı alınıp ayrı hesap yapılmaz,o yüzden hatalı hesap yapan üyelerin mesajları silinmiştir.

ör. Cem Ali Yılmaz ad ve soyad birlikte hesaplanır. Çıkan sonuca göre sayı yüksekse aralarında tekrar toplanır. Tek basamaklı sayı elde edene kadar yani; 1'den 9'a kadar, ayrıca 11 ve 22 sayılar toplanmaz. Çünkü mistik sayılardır. Cem ayrı Ali ayrı Yılmaz ayrı sayılara denk geliyor. Benim karekter sayılarım 2, 3, 5 diyerek hepsine pay çıkarmak yanlış hesaplamalara sebebiyet verir. İsim analizi (akrofonoloji) yapılmıyor. Açılan konuda Pythagoran sistemine örnek çalışmadır. Umarım açıklayıcı olmuştur.
iyi forumlar

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Böyle şeylere pek prim vermezdim ama hakkaten birebir doğru çıktı, paylaşım için teşekkürler.

deska

Kayıtlı Üye
İsimdeki noktalı harfler için ne yapacağız?

daktilo

Kayıtlı Üye
İş
Mühendis
3: Sanat Kabiliyeti, Sosyal kişilik, Dostluk meyli, Yüzeysellik,Ziyankarlık.
Bu insan dışa dönüktür. Hayatı ve eğlenceyi sever. Yaratıcı ve duyarlıdır. Rutinden hoşlanmaz. Kendine disiplin uygulamayı öğrenmelidir.

gayet doğru!

zey_nep

Kayıtlı Üye
1: Yaratıcılık,Bağımsızlık, Özgünlük, ego, kendine düşkünlük.

Bu insan doğal bir liderdir. Kendine yeterlidir ve hırslıdır. İş hayatında aşırılıklardan,hükmedici davranmaktan ve acelecilikten kaçınmalıdır.

nedaf

Kayıtlı Üye
5 çıktı sıkılgan oldugum gerçek :)

göçmenoğlu

Kayıtlı Üye
İş
Elektironik müh.
2: Sezgi,İş birlik anlayışı,Tasarım ve kavrama,Aşırı duyarlık,Bağımlılık.
Bu insan sevgi dolu,barış yanlısı, eleştirici ve ideal ortaktır. Detaylara gömülmekten ve yalnız kalmaktan kaçınmalıdır.
güzelmiş tam ben...

pandorarice

Kayıtlı Üye
böyle bir kitap okumustum dogum tarihi ile ilgiliydi oda kitabın tamamını okudugumda her betimlemede kendimden bişeyler buldum cok zekice yazzılmıs aama aslı yok bence.

janet

Kayıtlı Üye
İlk doğduğumda verilen ad soyada göre 9/3/5 yani 8
Sonra adım soyadım değişti oldu 8/4 yani 3
Sonra yine adım soyadım değişti oldu 8/11, yani 1
Evlenince soyad değişikliği oldu 8/4 , yani 3 oldu

Kaderim habire değişiyor :D :p

4

43887

sn üyelerimiz konuyu yanlış anlayıp farklı hesaplarda bulunan üyeler olmuş. Numarolojide İsimler ayrı ayrı alınıp ayrı hesap yapılmaz, o yüzden hatalı hesaplamaları sildim.

ör. Cem Ali Yılmaz ad ve soyad birlikte hesaplanır. Çıkan sonuca göre sayı yüksekse aralarında tekrar toplanır. Tek basamaklı sayı elde edene kadar yani; 1'den 9'a kadar, ayrıca 11 ve 22 sayılar toplanmaz. Çünkü mistik sayılardır. Cem ayrı Ali ayrı Yılmaz ayrı sayılara denk geliyor. Benim karekter sayılarım 2, 3, 5 diyerek hepsine pay çıkarmak yanlış hesaplamalara sebebiyet verir. İsim analizi (akrofonoloji) yapılmıyor. Açılan konuda Pythagoran sistemine örnek çalışmadır. Umarım açıklayıcı olmuştur.
iyi forumlar

DroGeus

Kayıtlı Üye
isimler herkez bir isim söylüyebilir isimleri ağaç veya bilgisayar diye isimleri biz veriyoruz hayal ürünü isimler bu isimlere yola çıkarak kaderde uyuşcağını düşünmüyorum

utku

Kayıtlı Üye
Utku Okuyucu benim adım soyadım topladım harf değerlerini 37 çıktı ne yapmalıyım?

hashikio

Kayıtlı Üye
Evlenince olan soyad değişikliği ya da mahkeme kararıyla isim değiştirme gibi şeyler böyle konularda etki eder mi?Yoksa doğumdan hemen sonra konan isim mi önemlidir?

brb

Kayıtlı Üye
adim 18
soyadim 50 cikti

toplam 68
neye bakmam lazim ? kafam karisti

Ü

Üye silindi 56746

1 çıktı. Karakterimi baskıladığım için liderlik özelliğimi ortaya çıkaramıyorum. Ama hükmetmeye meylim olduğunu söyleyebilirim, aceleci yapıda olduğum da doğru. :) hırslı değilim, yine bu da özgüven düşüklüğü ile alakalı... Bazı konularda belli miktarda hırs başarıyı getirir ama bende hiç hırs yok. İçten içe egomun varlığını hissedebiliyorum. Ayrıca bencilim. Ben bu sonucun doğru olduğunu düşünüyorum ama kendimi tam yansıtmıyorum, belki de yazıyı öneri olarak almalıyım.

Sauron

Kayıtlı Üye
Adım 28 Soyadım 45 çıktı nasıl hesaplayacağız şimdi anlamadımki