Başmelek Cebrailden Mesajlar..

lightworker

Kayıtlı Üye
Üye olduğum bir internet sitesinden her ay düzenli olarak meleklerden gelen mesajlar mailime geliyor. Meleklerle iletişime geçebilen bir arkadaşımız sitesinde yayınlıyor. Çocuklar üzerine çok güzel bir mesaj, sizinle paylaşmak istedim...

BASMELEK CEBRAIL'DEN COCUKLAR UZERINE...

Merhaba,

Bu ay melekler ve cocuklar uzerine yazmak dogru geldi, ve bu niyetle elime kalemi aldigimda Basmelek Cebrail'den su sozler dokuldu:

"Cocuklar bilgedirler sevgili arkadaslarim, bunu bilin. Onlar, sizlerin dusundugunden cok daha bilgedirler, hatta senin bile dusundugunden daha bilgeler, Beki. Onlarin bilgeligi, kaynaga yakin olmalarindan gelir. Cocuklar, uzun bir sure kaynakla olan baglantilarini korurlar. Bu baglantilari, onlarin meleklerden mesajlar alabilmelerini ve tanrisal mesajlara araci olmalarini saglar."

"Sizlerin anlattigi bircok yasanmislik geldi aklima, cocuklarin meleklerin bize iletmek istedigi isaretleri bilmeden bize verdikleri bircok olay. Meleklerin tavsiyelerini duymanin ne kadar onemli oldugunu biliyoruz, bu yasta meleklerimizi duymayi tekrar ogreniyoruz. Cocuklarimizin bu dogustan gelen yeteneklerini korumalari, hatirlayarak buyumeleri anne baba olarak bizim sorumlulugumuz. Bizler unuttuk, onlar unutmasin." diye yazmak geldi icimden.

"Bu cok dogru sevgili arkadasim, ama bundan da onemlisi cocuklarin kendi ozlerini, safliklarini ve sevgilerini korumalari. Yureklerindeki o saf sevgiyi, yetenekleri dogrultusunda hissettikleri tutkuyu, yaraticiliklarini korumalari.

Nefret, onlarin yureginde nefret tohumlari eker, korku, korku tohumlari eker ve sevgi...sevgi, kosulsuz sevgi onlarin bir cicek gibi acmasina yardimci olur. Sevgi, onlarin olduklari kisi olmalarina yardim eder, olabilecekleri o harika insan olarak buyumelerini saglar. Hatta gecmisten beraberlerinde getirdikleri yaralari iyilestirmeye bile yardimci olur sevgi. Biliyorsunuz ki sevgi, herseyi sifalandirabilir, donusturebilir.

Cocuklariniza sevgi vermek, anne baba olarak saglam durmayin anlamina gelmiyor. Sinirlarinizi iyi belirlemek cok onemli. Sevgi, yumusak olmak demek degildir. Gercek sevgi, gucludur. Gercek sevgi, durusttur. Ve ayni zamanda da gercek sevgi, sicaktir."

Aklima oglum Deni'nin Almanya'daki hazirlik ogretmeni Michael Maloney geldi birden.
"Evet sevgili arkadasim, gozunun onune bir ornek getirdiginde soylediklerimizi nasil yapabilecegini anlaman daha kolay." dedi Cebrail.

Michael, bes yasindaki cocuklara 'kucuk insanlar' gibi davranirdi. Onlarla mantik yurutur, cevaplarini sorgular, soylediklerinin arkasindaki mantigi anlardi. Ciddi ciddi cocuklardan ogrendigini soylerdi bana. Otoritesi tam, sevecen, sakaci ama ciddi durmaya calisan cocuktu. Kesinlikle de bilgeydi.

Hepmizin icinde bir Michael var. Iste cocuklarimizin yaninda, o yureginden sevgi akan anne babalar olabiliriz. Icindeki cocugun ogluyla ya da kiziyla oynamasina izin verebilen anne babalar ve sevgiyle buyuyen cocuklar...

Bu cocuk bayraminda, cocugunuzun ruhunu gorun. Gozlerinin icine, derinlere bakin, onu goreceksiniz. Oradaki gercek gucu gorun. Ona saygi duyun - gercekten saygi duyun. Aslinda belki de gercekte, buyugunuz o. Gercek bilge.

Sevgi ve isikla kalin,

Beki Ikala Erikli
14 Nisan 2011

La-edri

Kayıtlı Üye
Ne güzel bir paylasim..

Benim Cebrail'e(as) karsi acaip bir muhabbetim var adini duymak bile beni heyecanlandirir,
Vahy melegi..Anlatilmaz ben cok seviyorum.
Kücükken okulda adi Gabriel olan hic bir cocuga terslik edemezdim..
Sonralarda bir kardesim olsun adi Gabriel olsun dedim olmadi..
Sonra bir oglum olsun adi Cebrail olsun dedim olmadi..
O beni sevse bari.. Cocukken aklimdan gecen en yogun dua idi..Hala öyle..
Allah sana sevdigini sevmen icin emir verir, sende emri gökehline tasirsin.. benim icin emir gelirse söyle bana derdim.. :)

lightworker

Kayıtlı Üye
Ne güzel bir paylasim..

Benim Cebrail'e(as) karsi acaip bir muhabbetim var adini duymak bile beni heyecanlandirir,
Vahy melegi..Anlatilmaz ben cok seviyorum.
Kücükken okulda adi Gabriel olan hic bir cocuga terslik edemezdim..
Sonralarda bir kardesim olsun adi Gabriel olsun dedim olmadi..
Sonra bir oglum olsun adi Cebrail olsun dedim olmadi..
O beni sevse bari.. Cocukken aklimdan gecen en yogun dua idi..Hala öyle..
Allah sana sevdigini sevmen icin emir verir, sende emri gökehline tasirsin.. benim icin emir gelirse söyle bana derdim.. :)

Biliyormusun belki de senin koruyucu meleğin Cebrail'dir. Çünkü biz meleklerin mesajlarnı duru görü, duru işiti, ya da duru sezgi yoluyla algılarız. Bence senin duru sezin onun her zaman yanında olduğunu hissettiriyor. Sana onunla nasıl iletişime geçebileceğin konusunda bir kitap önerebilirim; "meleklerle yaşamak" Beki İkala Erikli .
Aynı zamanda Cebrail meleğinin ya da diğer adıyla Gabriel 'in hangi konularda sana yardım edebileceğini de öğrenebilirsin kitapta.
sevgiler...

S

SoNoL

Üye olduğum bir internet sitesinden her ay düzenli olarak meleklerden gelen mesajlar mailime geliyor. Meleklerle iletişime geçebilen bir arkadaşımız sitesinde yayınlıyor. Çocuklar üzerine çok güzel bir mesaj, sizinle paylaşmak istedim...

BASMELEK CEBRAIL'DEN COCUKLAR UZERINE...

Merhaba,

Bu ay melekler ve cocuklar uzerine yazmak dogru geldi, ve bu niyetle elime kalemi aldigimda Basmelek Cebrail'den su sozler dokuldu:

"Cocuklar bilgedirler sevgili arkadaslarim, bunu bilin. Onlar, sizlerin dusundugunden cok daha bilgedirler, hatta senin bile dusundugunden daha bilgeler, Beki. Onlarin bilgeligi, kaynaga yakin olmalarindan gelir. Cocuklar, uzun bir sure kaynakla olan baglantilarini korurlar. Bu baglantilari, onlarin meleklerden mesajlar alabilmelerini ve tanrisal mesajlara araci olmalarini saglar."

"Sizlerin anlattigi bircok yasanmislik geldi aklima, cocuklarin meleklerin bize iletmek istedigi isaretleri bilmeden bize verdikleri bircok olay. Meleklerin tavsiyelerini duymanin ne kadar onemli oldugunu biliyoruz, bu yasta meleklerimizi duymayi tekrar ogreniyoruz. Cocuklarimizin bu dogustan gelen yeteneklerini korumalari, hatirlayarak buyumeleri anne baba olarak bizim sorumlulugumuz. Bizler unuttuk, onlar unutmasin." diye yazmak geldi icimden.

"Bu cok dogru sevgili arkadasim, ama bundan da onemlisi cocuklarin kendi ozlerini, safliklarini ve sevgilerini korumalari. Yureklerindeki o saf sevgiyi, yetenekleri dogrultusunda hissettikleri tutkuyu, yaraticiliklarini korumalari.

Nefret, onlarin yureginde nefret tohumlari eker, korku, korku tohumlari eker ve sevgi...sevgi, kosulsuz sevgi onlarin bir cicek gibi acmasina yardimci olur. Sevgi, onlarin olduklari kisi olmalarina yardim eder, olabilecekleri o harika insan olarak buyumelerini saglar. Hatta gecmisten beraberlerinde getirdikleri yaralari iyilestirmeye bile yardimci olur sevgi. Biliyorsunuz ki sevgi, herseyi sifalandirabilir, donusturebilir.

Cocuklariniza sevgi vermek, anne baba olarak saglam durmayin anlamina gelmiyor. Sinirlarinizi iyi belirlemek cok onemli. Sevgi, yumusak olmak demek degildir. Gercek sevgi, gucludur. Gercek sevgi, durusttur. Ve ayni zamanda da gercek sevgi, sicaktir."

Aklima oglum Deni'nin Almanya'daki hazirlik ogretmeni Michael Maloney geldi birden.
"Evet sevgili arkadasim, gozunun onune bir ornek getirdiginde soylediklerimizi nasil yapabilecegini anlaman daha kolay." dedi Cebrail.

Michael, bes yasindaki cocuklara 'kucuk insanlar' gibi davranirdi. Onlarla mantik yurutur, cevaplarini sorgular, soylediklerinin arkasindaki mantigi anlardi. Ciddi ciddi cocuklardan ogrendigini soylerdi bana. Otoritesi tam, sevecen, sakaci ama ciddi durmaya calisan cocuktu. Kesinlikle de bilgeydi.

Hepmizin icinde bir Michael var. Iste cocuklarimizin yaninda, o yureginden sevgi akan anne babalar olabiliriz. Icindeki cocugun ogluyla ya da kiziyla oynamasina izin verebilen anne babalar ve sevgiyle buyuyen cocuklar...

Bu cocuk bayraminda, cocugunuzun ruhunu gorun. Gozlerinin icine, derinlere bakin, onu goreceksiniz. Oradaki gercek gucu gorun. Ona saygi duyun - gercekten saygi duyun. Aslinda belki de gercekte, buyugunuz o. Gercek bilge.

Sevgi ve isikla kalin,

Beki Ikala Erikli
14 Nisan 2011
Paylaşım için teşekkürler.çok güzel, aynı zamanda duygu yüklü ve eğitici bir yazı olmuş.yüreğine ve emeğine sağlık.sevgiyle kal.

naz78

Kayıtlı Üye
kitabı okudum harika ve meleklerimi daha çok hissedir oldum ve işarettler veriyorlar inanılmaz duygu okuyun bencede meleklerle yaşamak kitabını

daktilo

Kayıtlı Üye
İş
Mühendis
kitabı okudum harika ve meleklerimi daha çok hissedir oldum ve işarettler veriyorlar inanılmaz duygu okuyun bencede meleklerle yaşamak kitabını

meleklerle yaşamak mı yoksa meleklerle yaşamak el kitabı mı? sizin aldığınız hangisiydi ve meditasyon dvd si de var mıydı beraberinde?

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Kitabın adı, ' Meleklerle Yaşamak' , başmelek Mikail ile arındırma çalışma cd si hediyeli.
Sizin bahsettiğiniz meleklerle yaşamak el kitabi ise, diğerinin özeti gibidir. Aynı zamanda onda da çakra meditasyonu ve meleklere uyumlanma cd si var. İkisi de aynı yazara aittir.

DreamDuality

Kayıtlı Üye
Gabrielin kanal mesajlarına inanmıyorum.
Kendisi islami kaynaklarda geçen Cebrail zaten değildir.

musashi

Banlı Kullanıcı
yakında cennetinde resmini çizerlerse şaşırmam, veya cehennemin.

erolx

Kayıtlı Üye
Kusura bakmasın paylaşım yapan Arkadaşımız. Ancak gözümde şöyle bir tablo canlandı.
Hani emekli olan memur, işçi vs., emekli olduktan sonra yapacak işi olmadığından ya cami'ye saatler önce gider kendi gibi emekli yaşlı arkadaşları ile sohbet eder, ya bir parkın köşesinde kendi gibi arkadaşları vardır, onlarla oturur, gençlikten, çocuklardan, ordan, burdan her konudan konuşur ya, Sanki hani Cebrail'de Vahiy getirme işi Peygamberimizden sonra son buldu diye biliyoruz ya, Cebrail'in de yapacak işi kalmamış emekli gibi gelip millette sohbet edesi tutmuş :).
Şimdi bu anlattıkları Vahiy mi, yoksa kendinden doğaçlama bir konuşma mı? ancak metni sunuş şekli güzel. İçeriği de güzel. "Benim içimden geçenler bunlar" dese, "Cebrail böyle dedi" kadar etkili olmaz muhakkak. İnsanoğlu ne yöntemler buluyor. İnanan olduğu müddetçe de yeni yöntemler bulunur. Her ürünün bir alıcısı vardır kuralı her alanda geçerli.

phoibos

Kayıtlı Üye
İş
Müzisyen
Kimsenin fikirlerine ve inanışına saygısızlık etmek istemem ama sayın erolx a katılıyorum..
Bu çok büyük bir idda dır..Fazla yorum yapmak istemiyorum.. saygılar..

Shemhurashin

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Bencede güzel bir paylaşım kitabı okuduktan sonra bende bayağı işaretin farkına avrdım. Benim koruyucu meleğim ve sürekli yardıma çağırdım Baş Melek Michail. Çocukluğumdan beri en sevdiğim renk, giydiğim elbiseler hep koyu maviydi halada öyle aşırı bir çekciliği var benim için mavinin, meğersem sevgili meleğim Michail'İn rengi imiş.