Baş Ağrısı İçin Kendi Tekniğim

andrah

Kayıtlı Üye
Selam beyler öncelikle herkese merhaba,

Ben 5 yaşımdan beri muazzam baş ağrıları çeken bir insanım, doktorlar fiziksel olarak bir neden bulamadılar, stres diyolar (5-6 yaşında stres Saçma bir neden yakın zamandada gittim gene stress dediler), ağrı kesici veriyorlar ancak bazen onlar bile ağrılarımı durduramıyor. Tabiki geçen 12 sene sonun da bende bazı yeteneklere kavuştum,ve fark ettim. Fark etiğim ilk şeylerden biri insanın kendi kendine şifa verebilmesiydi. Herşey akılda başlayıp akılda bitiyor.Lafı fazla uzatmadan tekniğimi anlatayım:

İlk önce taç çakramızı ve 3.göz çakramızı temizliyoruz. (Bunu daha sonra istedğimiz zaman tekniği kolayca yapabilmek için yapıyoruz, çok gerekli değil)

Daha sonra işaret ve orta parmağımızı birleştiriyoruz, şakaklarımıza koyuyoruz.-Sakın bastırmayın!- sonra çok yavaşca oval haraketler yapıyoruz biz elimizi hareket ettirdikçe şakaklarımızdan karadumanlar (kurum gibi ağır bir duman ) çıktığı çıkar çıkmaz parcalanarak hava karıştığını düşünün. Bu ilk adımdı bu adımda büyük ölçüde rahatlama sağlıyor ve 2 .adım için uygun odağı bize veriyor.

2.adım elimizi beş parmağımız ayrı olcak şekilde rahat bir şekilde açıyoruz, daha sonra saçlarımıza hafif deyecek şekilde kafımızın arkasından öne getiriyoruz, ellerimiz ön tarafa haraket ederken kafamızın dışında bulunan siyah örümcek ağına benzer dumanları tutuğunuzu düşünün bu dumanlar (kurumda olabilir, hafif olduğunu bilip ağırlığını hissedebileceğiniz herşeyi imaje edebilirsiniz) ağır ve yapış yapış elimize yapışıp 3.gözümüzün üst kısmına geliyorlar,bu işlemi kafanızdaki kara dumanın hepsini 3.gözünüzün yakınlarına toplayana kadar yapın. Önemli bir not, elinizle dumanları her kavraşınızda dumanın bir kısmı elinize yapışacaktır, onları kafanızdan biraz uzak bir yerde parmaklarınızı birbirine sürterek temizleyin onlarında havaya karıştığını hayal edin.

3.adım sıra bu negatif pisliği def etmeye geldi, ellerimizi 1.adımdaki haline getiriyoruz,ve vucudumuzdaki sağlam yerlerden ( genelde ellere yakın olduğu için kollarımdan veya kalp çakramdan enerji çekerim) enerji çekiyrouz ve kafamıza dolduğunu imaje ediyoruz,daha sonra 3.gözümüze yakın olan örümcek ağlarını yada dumanları siz nasil tarif ederseniz, 3.gözümüzünden bir demet şeklinde, bir lazer şeklinde yada suya şırıngayla sıkılan mürekket gibi çıktığını bizden uzaklaştığını yere çöküp topraga karıştığını düşünün,daha önce kafamıza doldurduğumuz enerjinin ısındığını kafamızda kalan son örümcek ağlarınında bu ısıyla birlikte yükselip havaya karıştığını hayal edin.

Bu tekniği uygulamak yazıldığı kadar uzun sürmüyor merak etmeyin ben 2-3 dakika uğraş sonunda büyük bir rahatlamaya ulaşıyorum, bu tekniği sık sık yapabilirsinz ancak bir süre sonra hafif başınız dönebilir yada kendinizi şarhoş gibi hissedersiniz ama merak etmeyin kısa sürede yan etkileri de geçiyor.Deneyen arkadaşlar en önemli unsur inanmak her adımda daha iyi hissedin hissedemiyorsanız, hissetiğinizi hayal edin, emekleriniz boşa cıkmayacaktır. Anında olmasa bile kısa süre sonra rahatladığınızı görecekesiniz, herkese iyi forumlar.

AJA

Elit Üye
PayIaşım için teşekkürler . Beyler kısmını anIayamadım imIa hatasımı :)

Elfangel

Kayıtlı Üye
selam beyler öncelikle herkeze merhaba,

Forumumuzda beyler, kardeş, dostum gibi hitap tarzları hoş görülmemektedir. Lütfen hitaplar konusunda dikkatli olalım ki, saygı ve sevgi ortamımız yok olmasın. Ayrıca imla konusunda da dikkatli olursak paylaşımlarımız daha fazla değer kazanır. İyi forumlar, sevgi ve ışıkla...

andrah

Kayıtlı Üye
Kusura bakmayın,alışkanlık olmuş okulda 'beyler' diye,diye.Önerilerinizi dikkate alacağım teşşekürler...

kaansarp

Banlı Kullanıcı
İş
Master
Yaa bir de çok takılıyorum ve herkessss bu yanlışı yapıyor Türçemizde herkez diye bir kelime yok herkes var lütfen bu kurala dikkat edelim. Sitenin birçok yerinde bu yanlış mevcut her yerde gözüme takılıyor burada da görünce belirtmeden geçmeyeyim dedim sevgi ve ışıkla...