Vefk Nasıl Hazırlanır

_evr_

Banlı Kullanıcı
Ebced Hesabı

Uploaded with ImageShack.us

Vefklerin Hazırlanışı

Vefklerin nasıl hazırlandığını ve uygulamalarının ne olduğunu bir örnek vererek açıklamaya çalışalım.

Diyelim ki; iki kişiyi birbirine ısındırmak için bir vefk yapacağız.Kur’an-ı Kerim’de sevgiyi anlatan bir ayet-i kerimeyi alalım ve onun ebced hesabıyla rakamsal değerini bulalım.
Farz edelim ki bir ayet-i kerimeyi ele aldık.Tüm harflerini ayrı ayrı kağıda yazdık ve rakamsal değerlerini karşılarına belirttik.Daha sonra bu rakamları toplayacağız.Ayet içinde tekrar eden harflerin sadece bir tanesini alacağız.Ardından harfleri alt alta yazıp topluyoruz.Aldığımız ayetin sayısal değeri toplamı 1771 olsun.

Bundan sonraki işlem birbirine ısındıracağımız iki kendi isimlerinin ve anne isimlerinin rakamsal değerlerini tespit etmek.Burada da tekrar eden harfleri almıyoruz.İşlem yaptığımız kişilerden birinin adı Ahmet,annesinin adı Fatma; diğerinin adı Selime ve annesinin adı Lale olsun.Bunların sayısal değerlerini topladığımızda karşımıza şu çıkar:
Ahmet : 449
Fatma :129
Selime : 120
Lale : 60

Tekrar eden harfleri dışarıya aldığımızda elimizdeki toplam sayı 628 olur.Aslında rakamların toplam değeri 758’dir.Fakat tekrar eden harfleri dışarıya aldığımız için elimizde net 628 sayısı kaldı.Daha sonra ayetin sayısal değerleriyle kişilerin isimlerinden elde ettiğimiz rakamları topluyoruz. Elimizde 2399 sayısı oluştu.Bu rakam kuracağımız vefkin başlangıç sayısıdır.
Elde ettiğimiz bu 2399 sayısıyla bir üçlü vefk hazırlayacağız.Üçlü vefkte 9 kare vardır.Her kareye bir rakam yerleştirilecektir.Başlangıç sayısı 2399 olduğuna göre bundan sonraki sekiz kare de 2399’un devamıdır.2400-2500-2600….Bu 2407’ye kadar ulaşır.Bu sayılar vefkin içine yerleştirilecektir.

Ancak yerleştirme işleminin kendi içinde bir sistematiği vardır.Bu da meleklerin yüksek hızları neticesinde oluşturduğu matris sistemiyle yapılır.Aksi taktirde rakamların rastgele yerleştirilmesi hiçbir işe yaramaz.
Üçlü vefk için önce aşağıdaki tablo hazırlanır ve sıralama belirlenir.

Görüldüğü gibi rakamların 2399’dan başlayarak sıra ile hangi kutucuğa yerleştirileceğini bulduk.Bu sıralamaya göre tüm kutucuklara denk gelen rakamları yazdığımızda aşağıdaki vefk tablosunu hazırlamış oluruz.

Şimdi de sıra görevin verileceği meleğin adının tespit edilmesine geldi.Meleklerin isimlerini de bu sabit 2399 sayısından bulacağız ancak başka bir işlem yapmamız gerekecek..
Müekkillerin olumlu ve olumsuz faaliyet ortaya koyanları iki ana gruba ayrılır.Yapacağınız işe göre bir işlem yapılacaktır.Olumlu (ak büyü) büyüler için “gail” ismi,olumsuz (kara büyü) büyüler için “tayşın” ismi kullanılır.Bu iki isim bizim elde edeceğimiz ismin uzantılarıdır.Bunlar bir isim olmaktan lakap türevindedir.Yani ismin sonuna eklenmiş bir unvan işini görürler.

2399 sayısından meleğin adını bulmak için bu sayıyı basamaklarına göre topluyoruz.
2000-300-90-9 şeklinde dağıttıktan sonra ebced hesabıyla karşılarındaki harfleri sırasıyla yazıyoruz.2000 sayısının ebced harfinde karşılığı olmadığı için onu binlik kısıma bölüştürüyoruz. Şu sayılar karşımıza çıkıyor.
1000
1000
300
90
9
Şimdi bu sayıların ebcede Arapça karşılıklarını bulacağız.Bu harfler şunlardır:
1000=gayın
1000=gayın
300=şın
90=sat
9=tı

Bu harfleri diziyor ve okuyoruz.Okunuş çok fazla önemli değildir.”Gagşast” kelimesiyle karşılaşıyoruz.Eğer yaptığımız işlemin amacı kötü ise “tayşın” iyi ise “gail” lakabını ekliyoruz.

Yaptığımız büyü olumlu sıfatına girdiği için bulduğumuz ismin sonuna “gail” ekliyoruz ve ortaya “Gagşastgail”ismi çıkmış oldu.İşlem yapacağımız ve göreve çağıracağımız meleğin adı budur.
Bu ismi hazırladığımız vefkin yanına yazacağız ve istediğimizi de ekleyeceğiz.İstek isteme işi Türkçe ya da başka bir dil olabilir.Ancak bu işlemin de Arapça yazılmasında fayda vardır.Kullandığımız ayet-i kerimeyi ve altına işaretli olan yerlere de Arapça lafızlarla “Filanın oğlu filanı filanın kızı filana ısındır” ibaresi yazıldıktan sonra gerekli işlemler bitirilmiş olur…

NOT-Arkadaşlar kitaptan kendim yazdığım için imla hataları olabilir,varsa kusuruma bakmayın lütfen..Üstte koyduğum resimlerden bir tanesini Word'de hazırladım:) Çektiğim resim net olmadığı için görebilmeniz açısından..Eğer isterseniz vefklerin kullanılış metotlarını ve zamanlarını da yazarım..

Kitap-Sanal dünya büyü

_evr_

Banlı Kullanıcı
Kusura bakmayın tekrar yazıyorum bir şey eklemeyi unutmuşum.İlk tabloyu göremeyen varsa Word'de hazırlayıp ekleyebilirim.
Saygılar...

yacht34

Kayıtlı Üye
Paylaşım için çok teşekkürler. Yalnız kitabın açıklamasında ; kitapta verilen bilgilerin eksik olduğu söylenmekteydi.Çünkü art niyetli insanlar tarafından kullanılmaması için. Bilginiz var mı ?

_evr_

Banlı Kullanıcı
Kitapta örnek tılsımlar var.Bunların bazılarının üstü karalanmış bir kısmı verilmiş.Ve denenip denenmeyeceği konusunda bilgilendirilmiş.Şöyle; örneğin bir tılsım vermiş ve yanına denenebilir ya da mürecceb değildir yazılmış. Mürecceb olmayanların bir kısmı karalanmış..

baycoder

Banlı Kullanıcı
Bilgileriniz için teşekkürler çok güzle bir anlatım olmuş fakat bir kaç sorum olacak.Yardımcı olursanız memnun kalırım.

-toplam sayıyı 2399 olarak bulduk ve direk 3 lü vefk hazırlayacağız dediniz 3 lü olmasını nerde biliyorsunuz sayıdanmı anlıyoruz?
-2399 dan sonra birer artırarak yazacağız değilmi anlatırken 2400 2500 demişsiniz ama tabloda sırayla gitmiş? Ve birde biz karelerin içine bu rakamları arapça olarak yazacağız değilmi ۲۳۹۹ gibi?
-Meleğin ismini ve ayeti vefkin neresine yazıyoruz? İlk başta vefkini hazırladığımız ayetimi yazıyoruz yoksa başka muhabbet ayetlerimi yazacaz?
-Birde işaretli yere "filanin sevgisini filana" gibi ibaresi yazın demişsiniz ama işaretli yer neresi anlamadım.3 vefk resmi daha fazla büyümüyor göremiyorum neresinde işaret var?
-Ve ve ve birde bu vefkleri hazırlarken gezegen saatlerine dikkat etmeliyim değilmi.Mesela sizin örneğinize göre ortada iki kişi var atıyorum birinin burcunun gezegeni saturn olsun.Ben günün saturn saatinde yazmak istiyorum ama saturn saatinde böyle sevgi olayları yazılmaz ağır bir saattir deniyor.Ve birde diğerinin gezegeni var.İice karıştı kafam.:))
Bayağı sorum oldu inanın baya araştırıyorum mümkün olduğunca azalttım sorularımı sizi yoracağım biraz ama hakkınızı helal edin cevaplarsanız çok memnun kalırım.:))

_evr_

Banlı Kullanıcı
Bilgileriniz için teşekkürler çok güzle bir anlatım olmuş fakat bir kaç sorum olacak.Yardımcı olursanız memnun kalırım.

-toplam sayıyı 2399 olarak bulduk ve direk 3 lü vefk hazırlayacağız dediniz 3 lü olmasını nerde biliyorsunuz sayıdanmı anlıyoruz?
-2399 dan sonra birer artırarak yazacağız değilmi anlatırken 2400 2500 demişsiniz ama tabloda sırayla gitmiş? Ve birde biz karelerin içine bu rakamları arapça olarak yazacağız değilmi ۲۳۹۹ gibi?
-Meleğin ismini ve ayeti vefkin neresine yazıyoruz? İlk başta vefkini hazırladığımız ayetimi yazıyoruz yoksa başka muhabbet ayetlerimi yazacaz?
-Birde işaretli yere "filanin sevgisini filana" gibi ibaresi yazın demişsiniz ama işaretli yer neresi anlamadım.3 vefk resmi daha fazla büyümüyor göremiyorum neresinde işaret var?
-Ve ve ve birde bu vefkleri hazırlarken gezegen saatlerine dikkat etmeliyim değilmi.Mesela sizin örneğinize göre ortada iki kişi var atıyorum birinin burcunun gezegeni saturn olsun.Ben günün saturn saatinde yazmak istiyorum ama saturn saatinde böyle sevgi olayları yazılmaz ağır bir saattir deniyor.Ve birde diğerinin gezegeni var.İice karıştı kafam.:))
Bayağı sorum oldu inanın baya araştırıyorum mümkün olduğunca azalttım sorularımı sizi yoracağım biraz ama hakkınızı helal edin cevaplarsanız çok memnun kalırım.:))

Cevaplandı:) Önemli değil efendim.Sevgilerimle.

baycoder

Banlı Kullanıcı
çok teşekkürler cevap için,gerçekten güzel çalışıyorsunuz Allah razı olsun:)

yalnız yine takıldım :D verdiğiniz siteyi daha öncede çok inceledim ama açıklayıcı bilgiler az bir kaç yerde hala takılıyorum ; sizin örneğinizi ele alırsak hanelerin içine 2399 u arapça olarak yazacağız değilmi? yoksa her sayıya karşılık gelen ebceddeki harf değerinimi yazacaz? Ve bu ayet konusunda;vefki hazırlarken bir ayet bulduk isimlerle birlikte hesaplyıp vefk hazırladıkya o ayetimi altına yazacaz yoksa başka ayetlermi? bunlarıda cevaplarsanız çok memnun kalacağım,Allah sizden razı olsun :)

gowand

Kayıtlı Üye
Kusura bakmayın tekrar yazıyorum bir şey eklemeyi unutmuşum.İlk tabloyu göremeyen varsa Word'de hazırlayıp ekleyebilirim.
Saygılar...
dostum worde aktarıp not halinde versen yada elinde güzel vefk notları varsa paylassan sevinirim cok tskler simdiden

ali42

Kayıtlı Üye
İş
Tarih Öğretmeni
paylasim icin cok tesekkurler,ayrica Bulent Kisa'nin eserlerindeki bilgilerle de bilgiyileri birlestirirseniz daha guzel sonuclar elde edebilirsiniz.

dirvana2001

Kayıtlı Üye
arkadaslar bu vefk hazirlamasinda eksiklik var, gercekten duzeltilirse iyi olur. kitaplarda verilen vefkler cok eksik ve yaniltici olabilir. bence dikkatli olmak lazim. Cunku vefkler bu kadar basit hazirlanmazlar. hangi tip vefk haziralanacaksa 4 ana vefkten birini yani hava, su, ates, toprak ve hepsinin hesaplama sistemi ayni olsada baslangic yeri farklidir. bazi vefkler ay acisina gore degisir, erkek ve dis vefk gibi degisik yapimlari mevcuttur. ayrica hadimleri bulmakta kolay olmayip, ulvi, sufli yada ser hadimleri vardir. gercekten cok genis bir alan olup sayfalarca yazilabilir. bu nedenle vefk yapmakla ilgili bazi kitaplara bakmak daha iyi olur kanisindayim.

demonic

Kayıtlı Üye
Bir vefkin;
tütsüsü vardır
günü vardır
mürekkebi vardır
duası vardır
meleği vardır
elementi vardır
gezegeni vardır
ayeti vardır
burcu vardır
ulvi yada sufi görevlilere göre çıkarılacak değeri vardır
çıkarılamıyorsa besmele şerifin toplanacak rakamları vardır
8 derecesi vardır
8 derecenin 8 görevlisi vardır
yani bir vefkin 8 iyi 8 kötü 8 lanet görevlisi toplam 24 görevlisi vardır
sadece iyi ve kötü diye ayrılmaz,iyi görevli iyi işler,kötü görevli iyi işler,kötü görevli kötü işler diye 3 e ayrılır
hepsinin ebced farkı vardır...

dirvana2001

Kayıtlı Üye
katiliyorum sana demonic, guzel aciklamissin. havas bir derya, deryada yol almaksa kisinin yetenegine ve algilamalarina bagli. allahin izniyle olan olur ve yapilan islemlerdede sonucta yaradanin izniyle olmasi dilenir degilmi. sevgiyle