Başimdan geçen ilginç bir olay

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kapliyagos

Kayıtlı Üye
Bundan yaklaşık 5-6 sene kadar önce can sıkıntısından dolayı pazarda gezintiye çıkmıştım. Sağa sola bakıyor insanları inceliyordum, bir yandan da pazarda yoluma devam ediyordum. Aniden yoğun bir buharın içinden geçtim. Etrafıma bakıyorum kara çarşaflı, sarıklı insanlar alışveriş yapıyorlar şaşkınlıktan ne yapacağımı bilemiyorum o anda kafamın içinden bir ses bana: Gördün mü değişen hiçbir şey yok dedi ama bunu söyleyen beynim değildi emindim. Bu cümlelerden sonra etraf yine yoğun buhardan sonra eski halini aldı. İnanan inanır inanmayan inanmaz. Bu birebir yaşadığım bir olaydı. Şimdi bu duru görümüdür? Yok değilse nedir, yardımcı olabilir misiniz?

Kolay gelsin.

kapliyagos

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar yanlış anlaşıldıysam kusuruma bakmayın. Başımdan birebir geçen olay buydu lütfen olayı farklı yerlere çekmeyin. Duru görü olarak rüyalarım birebir çıkıyor ama ben rüyamda duru görü olayını rüya gibi değil de fotoğraf karesi olarak görüyorum. mekan ve olaylar birebir aynı oluşuyor ama zaman farklı oluyor. Örneğin benim kayınbabamın intihar ettiğini foto karesi olarak gördüm rüyamda ama yanlış anlaşılırım diye bir şey diyemedim eşime rüyayı gördüğüm gün... Adamcağız aynı şekilde 2 ay sonra intihar etti. Bu alanda kendi çapımda çalışmalarım var fakat profesyonelce değil.
Sevgiyle kalın....

_evr_

Banlı Kullanıcı
Açıkçası yeteneğiniz ilginç ve bence çok güzel.Geliştirmeniz taraftarıyım.Durugörüdür ya da durugörü değildir diyemem yanlış bir şey söylemek istemem.Bu konu hakkında benden daha bilgili üyelerimiz ve moderatörlerimiz var.Ben sadece geliştirmeniz hatta kontrol altına alabilmenizin sizin için çok iyi olacağını söylemek istedim.Bence bu konu hakkında çalışmalarınızı arttırın.
Saygılar..

darksense

Kayıtlı Üye
Gerçekten ilginç bir olay, devamının gelip gelmediğine bakmak lazım. Sadece bir defaya mahsus birşey ise bir işaret yada bilinçaltının körüklediği bir durumdan ibaret olabilir.
Arkasına bakmak lazım durugörü hakkında hazırlanmış pdf dosyası var indirip okursanız bazı şeyleri anlamlandırabilirsiniz sanırım.
Kolay gele.

kapliyagos

Kayıtlı Üye
Evet yani başımdan sayısız ilginç ve bir o kadar da korkutucu olay geçti ama yukarıda anlattığım olay çok farklıydı. Anlık mekan ve zaman değişikliği. Zaten bu anlattığım olay bir kere oldu fakat rüyaları sıklıkla görüyorum.

gümüş

Kayıtlı Üye
Bundan yaklaşik 5-6 sene kadar önce can sikintisindan dolayi pazarda gezintiye çikmiştim. Sağa sola bakiyor insanlari inceliyordum. Bir yandanda pazarda yoluma devam ediyordum. Aniden yoğun bir buharin içinden geçtim. Etrafima bakiyorum kara çarşafli,sarikli insanlar alişveriş yapiyorlar şaşkinliktan ne yapacağimi bilemiyorum o anda kafamin içinden bir ses bana: Gördünmü değişen hiçbir şey yok dedi.ama bunu söyleyen beynim değildi emindim. Bu cümlelerden sonra etraf yine yoğun buhardan sonra eski halini aldi. Inanan inanir inanmayan inanmaz. Bu birebir yaşadiğim bir olaydi. şimdi bu durugörümüdür? Yok değilse nedir. Yardimci olabilirmisiniz.

Kolay gelsin.

Belki o vakit sizin kafanızda aklınızda takılı sorduğunuz bir sorunun cevabını görmüşsünüzdür.

laperlanegra

Kayıtlı Üye
Gördüğünüz şey duru görüdür veya değildir bu konuda kesin bir şey söyleyemeyiz elbette ama benim aklıma ilk okuduğumda gelen çok daha farklı bir şeydi.' Gördün mü değişen hiç bir şey yok dedi.'' seklinde bir ses işittiyseniz size değişen bir şey yok derken acaba geçmişten bahsediliyor olabilir mi? Belki de bulunduğunuz mekanda bulunmuş olan geçmişe ait insanların suretlerini görmüşsünüzdür, gördüğünüz gelecek değil geçmiş de olabilir. Tabi bu sadece benim ilk aklıma gelendi. :)

ByRALpH

Kayıtlı Üye
Gümüş ve laperlanegra ' ya tamamen katılıyorum. Bana sorarsan, bence bu bir fısıltı olabilir, tabi bildiğimiz türden değil anladığın kadarıyla. :))

ayga12

Kayıtlı Üye
Duru işiti ve duru görüye yatkınsınız. Yani daha çok bunlara açıksınız. Bunlar üzerine yoğunlaşmanız gerek...O zaman en doğru cevaplara ulaşacaksınız.

melaSfOcigaM

Kayıtlı Üye
İş
Painter
Bu tür olaylar sana her zaman mı oluyor yoksa bir kereliğine mahsus mu oldu? Bu tür olaylar bana sık oluyor, o anda kafanda bir yoğunluk oluyor ve istemeden bir şeyler de söyleyebiliyorsun, daha sonra o anı hatırladığında tuhaf bir durum hal alıyor. Ben bunu kendimce araştırıp bir sonuca vardım. Ne zaman bu tür olaylar olsa, bana bilincimi o an kontrol altına alma gayretinde bulunuyorum ve her ne ise o dakika bir cismi hareket ettirebiliyorum.

demetg

Kayıtlı Üye
Duru görü bazen birden bire ortaya çıkabilir çıktıktan sonra bu tür olayların devam etmesi lazım Allah bir insana duru görü nasıp ettiyse kullanması içindir arkadaşın olayının duru görü olduğunu sanmıyorum. Kişinin ruh hali, bulunduğu yer yanılsamalara da sebep olur. Allah herkese duru görüyü nasıp etseydi bu dünyayı gerçekten düşünemiyorum.

nedensizz

Kayıtlı Üye
Genelde bu tür şeyler bir işaret olur tam olarak ne demek istediklerini kendin çözmen gerekir çözdüğün an ilerleyebilirsin bu olayı başkalarını anlatmak yerine kendin uzun uzun düşün tabi bu konuda ilerlemek istiyorsun ,başkaları anlayamaz hatta seni yanlış ta yönlendirebilir çünkü o anda ne hissettiğin çok önemli ve kimse senin o an ne hissettiğini bilemez ..

kapliyagos

Kayıtlı Üye
bu tür olaylar sana her zamanmı oluyor yoksa bir kereliğine mahsus mu oldu ? bu tür olaylar bana sık oluyor o anda kafanda bir yoğunluk oluyor ve istemeden bir şeyler de söylüyebiliyorsun daha sonra o anı hatırladıgında tuhaf bir durum hal alıyor.Ben bunu kendimce araştırıp bir sonuca vardım.Ne zaman bu tür olaylar olsa bana bilincimi o an kontrol altına alma gayretinde bulunuyorum ve her ne ise o dakika bir cismi hareket ettirebiliyorum.

Bu durum bir kere oldu arkadaşım....Oyüzden bana ilginç geldi....

durugörü bazen bırdenbıre ortaya çıkabılır çıktıktan sonra bu tur olayların devam etmesı lazım allah bır ınsana durugörü nasıp ettıse kullanması ıçındır arkadasın olayının durugörü oldugunu sanmıyorum.kışının ruh halı,bulundugu yer yanılsamalarada sebep olur.allah herkese durugörüyü nasıp etseydı bu dunya yı gerçekten duşenemıyorum

Duru görü olarak devam ediyor fakat rüyalarımda fotoğraf karesi gibi görüyorum...
Bir de rahmetli babamın vefat ettiğinden habersizdim, kilometrelerce uzaktaydım, öğleye yakın birden üstüme ağırlık çöktü ve yere çömeldim ve nedensiz ağlamaya başladım...Aradan 5 dk. falan geçmişti ki telefonum çaldı, ablam arıyordu, babamın vafat ettiğini söyledi. Bu da başka başımdan geçen olaydır...

alin

Kayıtlı Üye
Biraz yineleme gibi olacak ancak dünya bizim sadece 5 duyumuzla algıladığımız, madde dünyadan ibaret değildir bildiğiniz gibi.
Duyu ötesi algılamalar da kimi kişilerde daha yüksek, kimisinde daha az hatta kendini tamamen kapalı tutmuş ve yapısal olarak da yatkın olmayan kişilerde neredeyse yok gibidir.

Herkeste az çok olabilecek bu yetiler, sadece verilen kişiye tamamiyle verilmiş ya da verilmeyene hiç verilmemiştir gibi bir durum söz konusu değildir. Kimi kişi bir ya da bir kaç defa deneyimlerken hayatı boyunca, kimisi daha sık yaşar hatta kimilerinin hayatının sıradan bir parçası haline gelir. Hatta kimisinde duru görü ağır basarken sadece duru bilir ya da duru işitte ilerlemiş ya da her birisini az çok deneyimleyen kişiler olabilir. Bunun mutlak şu kadar olur gibi bir değeri yoktur.
Sizin yapacağınız mesajları algılamak, bu tarz deneyimleri yaşadığınızda, dışarıdan çok, çözümü kendinizde bulmaktır. İnançsız kişiler ya da enerjinizi düşürebilecek kişiler, yaşadığınız şeylere, sadece dinlerken bile ket vurabilirler.
Aslında bu deneyimleri yaşayan kişiler, ilk bir kaç seferden sonra bir yol ayrımına girerler, ya bu yetileri geliştirir içlerine döner, farkındalığı arttırır ve daha sık deneyimlemeye başlarlar ya da isteksiz dururlar ki sadece isteksizlik dahi bu yetileri azaltmaya hatta yok etmeye yeterli olabilir. Deneyimsiz, inançsız ya da enerjinizi çekebilecek kimselere anlatmak da yetilerde azalmaya sebep olabilir.
Olayın ne olduğuna gelirsek, aslında zaman kavramıyla alakalı da olabilir ki her şekilde, duru görü olmadan görebilmek zordur bahsettiğiniz şeyleri. iyi forumlar...

demetg

Kayıtlı Üye
Bu durum bir kere oldu arkadaşım....Oyüzden bana ilginç geldi....

Duru görü olarak devam ediyor fakat rüyalarımda fotoğraf karesi gibi görüyorum...
Bir de rahmetli babamın vefat ettiğinden habersizdim, kilometrelerce uzaktaydım, öğleye yakın birden üstüme ağırlık çöktü ve yere çömeldim ve nedensiz ağlamaya başladım...Aradan 5 dk. falan geçmişti ki telefonum çaldı, ablam arıyordu, babamın vafat ettiğini söyledi. Bu da başka başımdan geçen olaydır...

Tanıdığım yüzlerce insan var duru görüye sahip olanların çoğu çocukluğunda başlamıştır çalışmaya sızın geçmişinizde tecrübeleriniz var mı? Duru görü 6.hıs değildir. Ayrıca sevgili alın insanoğlunun gözleri perdelidir bazı çalışmalarla çakralarını, açabılır,6,hissinı güçlendirebilir ama duru görü doğuştan gelen bir yetenektir Allah bu yeteneği herkese verseydi o zaman dünyadaki tüm insanların varlıkları olur, büyü yaparlar, fala bakarlardı. Duru görüde bir olayı TV izler gibi görürsünüz 6.hıs te ise genellikle olayları hissedersiniz ikisi farklı konular biberlerine karıştırmayalım.

alin

Kayıtlı Üye
Sayın demetg, yorumda 6. hisle duru görü farkı ya da benzer ayrımlar yapılmamıştır, o nedenle karıştırılmadı da.
Madde dünya ile ilgili algılayamadığımız hiç bir konuda, çok tecrübeler yaşamış olsak dahi, bu kesinlikle böyledir hükmü getirilemez...
Çünkü her kişi başka bir enerji düzeyi, başka tecrübeler ve başka yaradılışla hayat içinde yerini almıştır.
Duru görü vizyon inisiyasyonları yapılmaktadır sitemizde, sizce beyhude çabalar mı bunların hepsi? Duru görü, duru bilir, duru işit, ya da duru bilirle paralel 6. his dediğimiz şey yetidir. Kimisinde doğuştan bu yetiler (isterseniz perdeleri açık diyelim isterseniz yetileri kuvetli diyelim) daha yoğundur ancak kimi kişilerin hayatının herhangi bir döneminde bu yetileri artış, azalış gösterebilir. 6. his ile duru görü aynı anlamı taşımıyor olabilir ancak psişik yeteneklerdir her birisi ve hepsi aynı şekilde artış, eksilme yaşanabilecek yetilerdir.
Kişilerin hangi yetilerle doğduğuna, hangilerini daha çok geliştirebileceğine, bizler karar veremeyiz. Sizin tanıdığınız yüzlerce duru görü sahibi kişi olabiliyorsa şayet, demek ki gayet de fazla sayıda duru görü yeteneğine sahip kişi varmış??
Bu tarz durumlarda, sayın kapliyagosa sorduğunuz soruda, geçmişte yetilerinin olup olmaması bir yönden etken iken, bir başka yönden, hayatının bir döneminde tetiklenmiş yeti de olabilir ya da kendisi doğru yöntemlerle geliştirmiş olabilir.
Allah duru görü yeteneğini herkese aynı derecede ve mutlak olarak vermemiştir haklısınız. Ancak zaten çok başka dönemlerden geçiyoruz, kişilerin algıları ve farkındalığı eskiye oranla daha da açılmaktayken, tekrar yineliyorum kimse duru görü üstadıdır ve ömür boyu onunladır ya da şu kişide doğuştan yoktur asla da olmayacaktır denilemez.
Umarım açıklayıcı olmuştur. İyi forumlar...

vandera

Kayıtlı Üye
Yaşadığın olay zaman kayması olabilir, ya da başka bir varlık tarafindan gösterilmis olabilir.

demetg

Kayıtlı Üye
Sayın demetg, yorumda 6. hisle duru görü farkı ya da benzer ayrımlar yapılmamıştır, o nedenle karıştırılmadı da.
Madde dünya ile ilgili algılayamadığımız hiç bir konuda, çok tecrübeler yaşamış olsak dahi, bu kesinlikle böyledir hükmü getirilemez...
Çünkü her kişi başka bir enerji düzeyi, başka tecrübeler ve başka yaradılışla hayat içinde yerini almıştır.
Duru görü vizyon inisiyasyonları yapılmaktadır sitemizde, sizce beyhude çabalar mı bunların hepsi? Duru görü, duru bilir, duru işit, ya da duru bilirle paralel 6. his dediğimiz şey yetidir. Kimisinde doğuştan bu yetiler (isterseniz perdeleri açık diyelim isterseniz yetileri kuvetli diyelim) daha yoğundur ancak kimi kişilerin hayatının herhangi bir döneminde bu yetileri artış, azalış gösterebilir. 6. his ile duru görü aynı anlamı taşımıyor olabilir ancak psişik yeteneklerdir her birisi ve hepsi aynı şekilde artış, eksilme yaşanabilecek yetilerdir.
Kişilerin hangi yetilerle doğduğuna, hangilerini daha çok geliştirebileceğine, bizler karar veremeyiz. Sizin tanıdığınız yüzlerce duru görü sahibi kişi olabiliyorsa şayet, demek ki gayet de fazla sayıda duru görü yeteneğine sahip kişi varmış??
Bu tarz durumlarda, sayın kapliyagosa sorduğunuz soruda, geçmişte yetilerinin olup olmaması bir yönden etken iken, bir başka yönden, hayatının bir döneminde tetiklenmiş yeti de olabilir ya da kendisi doğru yöntemlerle geliştirmiş olabilir.
Allah duru görü yeteneğini herkese aynı derecede ve mutlak olarak vermemiştir haklısınız. Ancak zaten çok başka dönemlerden geçiyoruz, kişilerin algıları ve farkındalığı eskiye oranla daha da açılmaktayken, tekrar yineliyorum kimse duru görü üstadıdır ve ömür boyu onunladır ya da şu kişide doğuştan yoktur asla da olmayacaktır denilemez.
Umarım açıklayıcı olmuştur. İyi forumlar...

Sevgili alin; yazdıklarımı iyi okudunuz mu? Merak ettim. Ben 6.hissin çalışmayla tabii ki olabileceğini ( bu çakra açmak, hislerimizle bilgi vermek yapılabilecek şeyler) durugörüyü havas ve majiye göre değerlendirirsek, bir kişinin havasta olan bir uygulamayı ya da büyü yapabilmesı için, durugörüye ve varlıklara ihtıyacı vardır. Çünkü ilk önce uygulama yapacağı kişiyi durugörüsüyle görüp, varlıklarını kullanarak yönlendirme yapmalıdır. 6.hissi olan bir kişi bunları yapamaz, işte aradaki büyük fark bu.

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Sayın kapliyagos, ilk iletide anlattığınız olay zaman içinde durugörüye benziyor.
Durugörünün de çeşitleri vardır.
1- Basit durugörü
2- Mekan içinde durugörü
3- Zaman içinde durugörü

Zaman İçinde Durugörü:
Geçmiş ya da gelecekten bilgi veren kahinlerin kullandıkları yetenektir. Durugörünün en gelişmiş safhasıdır. Durugörünün bu safhasında görülen imajlar geçmiş bir zaman diliminde meydana gelmiş olan bazı olaylarla ilgili olabileceği gibi gelecekte ortaya çıkacak olan bazı olaylarla ilgili de olabilir. Burada da adeta bir film seyredermişçesine olaylar izlenebilir. Bu derece gelişmiş bir durugörü yeteneğine sahip olan kişilerin sayısı bir hayli azdır. Çok ender olarak görülür, 3.gözü yani kalp gözü açık insanlardır.

Vereceğim linkten diğerlerinin açıklamasına da bakabilirsiniz.
http://www.gizlimabet.com/showthread.php?t=3357&highlight=durugörü+çeşitleri

Sayın demetg, durugörü çalışması herhangi bir varlık aracılığıyla meydana gelmez.
İçsel sezgiler,duru görü yeteneği ve haberci rüyalar sezgisel kehanetler grubuna girmektedirler. Her insanda sezgi gücü yani 6. his mutlaka vardır. Dolayısıyla medyumluk yeteneği bulunmaktadır. Fakat bu yeteneği kimin ne kadar kullanabileceği ve nasıl kullanacağı bilinmemektedir.
Evet insanların gözleri perdelidir, ama önemli olan zaten göz değil ki! Durugörüde gören de gözün retinası değildir. Gönül gözündeki perde kalktığı anda bu yetenek açığa çıkar. Doğuştan gelen bir yetenektir demişsiniz, herkeste tüm yetenekler vardır. Ama açığa çıkarılmayı bekler. Bazısında daha kolay ortaya çıkabilir, hatta bir anda da oluşabilir. Bazısı ortaya çıkartmak için çabalasa da sonuç elde edemez, onun yeteneği çok derinlerde gömülüdür.
''Durugörüde bır olayı tv izler gibi görürsünüz 6.his te ise genellikle olayları hissedersiniz ikisi farklı konular bibirlerine karıştırmayalım.''demişsiniz.
Türkiye'de özellikle 5 duyu harici fiziki olmayan algılamalara genel olarak 6. his deniyor, bu konuda biraz daha araştırma yapmanızı öneririm.

''Sevgili alin; yazdıklarımı iyi okudunuz mu? Merak ettim. Ben 6.hissin çalışmayla tabii ki olabileceğini ( bu çakra açmak, hislerimizle bilgi vermek yapılabilecek şeyler) durugörüyü havas ve majiye göre değerlendirirsek, bir kişinin havasta olan bir uygulamayı ya da büyü yapabilmesı için, durugörüye ve varlıklara ihtıyacı vardır. Çünkü ilk önce uygulama yapacağı kişiyi durugörüsüyle görüp, varlıklarını kullanarak yönlendirme yapmalıdır. 6.hissi olan bir kişi bunları yapamaz, işte aradaki büyük fark bu.'' demişsiniz!

Asıl sizin konuyu ilk iletiden itibaren okumanızı önerir ve sonra bir daha kendi imla hataları düzeltilmiş yazdıklarınıza bir göz atmanızı öneririm. Bu konuda maji-havas konuşulmuyor. Hatta sizin ilk yazdıklarınızda da bunlara değinilmemiş. Durugörü sadece majide kullanılmaz. Üstüne basarak tekrarlıyorum sezgi gücüne genel olarak (5 duyudan sonra gelen) 6. his denilir.
6. his/ duyu Psi Enerji’ nin bilimeyen bir organda yada değişik biçimlerde açıklanabilir bir " şey, organ, algı merkezinde algılanmasıdır.
Psi enerji: istenilen bir zamanda var olmuş, olacak, olan maddenin, olayın bilgisidir. (Psi Enerji’nin taşıdığı bilgi: renk, sayı, harf, duygular, koku, vs..
Kısaca bilmeyenlere psi enerjiyi de açıklayım, Psi; ruh ruhla ilgili anlamlarına gelmektedir. Psi Enerji bütün duyu dışı algılarımızın (DDA) meydana gelmesine yarayan bir olgudur.

demetg

Kayıtlı Üye
Sayın kapliyagos, ilk iletide anlattığınız olay zaman içinde durugörüye benziyor.
Durugörünün de çeşitleri vardır.
1- Basit durugörü
2- Mekan içinde durugörü
3- Zaman içinde durugörü

Zaman İçinde Durugörü:
Geçmiş ya da gelecekten bilgi veren kahinlerin kullandıkları yetenektir. Durugörünün en gelişmiş safhasıdır. Durugörünün bu safhasında görülen imajlar geçmiş bir zaman diliminde meydana gelmiş olan bazı olaylarla ilgili olabileceği gibi gelecekte ortaya çıkacak olan bazı olaylarla ilgili de olabilir. Burada da adeta bir film seyredermişçesine olaylar izlenebilir. Bu derece gelişmiş bir durugörü yeteneğine sahip olan kişilerin sayısı bir hayli azdır. Çok ender olarak görülür, 3.gözü yani kalp gözü açık insanlardır.

Vereceğim linkten diğerlerinin açıklamasına da bakabilirsiniz.
http://www.gizlimabet.com/showthread.php?t=3357&highlight=durugörü+çeşitleri

Sayın demetg, durugörü çalışması herhangi bir varlık aracılığıyla meydana gelmez.
İçsel sezgiler,duru görü yeteneği ve haberci rüyalar sezgisel kehanetler grubuna girmektedirler. Her insanda sezgi gücü yani 6. his mutlaka vardır. Dolayısıyla medyumluk yeteneği bulunmaktadır. Fakat bu yeteneği kimin ne kadar kullanabileceği ve nasıl kullanacağı bilinmemektedir.
Evet insanların gözleri perdelidir, ama önemli olan zaten göz değil ki! Durugörüde gören de gözün retinası değildir. Gönül gözündeki perde kalktığı anda bu yetenek açığa çıkar. Doğuştan gelen bir yetenektir demişsiniz, herkeste tüm yetenekler vardır. Ama açığa çıkarılmayı bekler. Bazısında daha kolay ortaya çıkabilir, hatta bir anda da oluşabilir. Bazısı ortaya çıkartmak için çabalasa da sonuç elde edemez, onun yeteneği çok derinlerde gömülüdür.
''Durugörüde bır olayı tv izler gibi görürsünüz 6.his te ise genellikle olayları hissedersiniz ikisi farklı konular bibirlerine karıştırmayalım.''demişsiniz.
Türkiye'de özellikle 5 duyu harici fiziki olmayan algılamalara genel olarak 6. his deniyor, bu konuda biraz daha araştırma yapmanızı öneririm.

''Sevgili alin; yazdıklarımı iyi okudun mu? Merak ettim. Ben 6.hissin çalışmayla tabii ki olabileceğini ( bu çakra açmak, hislerimizle bilgi vermek yapılabilecek şeyler) durugörü yü havas ve majiye göre değerlendirirsek, bir kişinin havasta olan bir uygulamayı ya da büyü yapabilmesı için, durugörüye ve varlıklara ihtıyacı vardır. Çünkü ilk önce uygulama yapacağı kişiyi durugörüsüyle görüp, varlıklarını kullanarak yönlendirme yapmalıdır. 6.hissi olan bir kişi bunları yapamaz, işte aradaki büyük fark bu.'' demişsiniz!
Asıl sizin konuyu ilk iletiden itibaren okumanızı önerir ve sonra bir daha kendi imla hataları düzeltilmiş yazdıklarınıza bir göz atmanızı öneririm. Bu konuda maji-havas konuşulmuyor. Hatta sizin ilk yazdıklarınızda da bunlara değinilmemiş. Durugörü sadece majide kullanılmaz. Üstüne basarak tekrarlıyorum sezgi gücüne genel olarak (5 duyudan sonra gelen) 6. his denilir.
6. his/ duyu Psi Enerji’ nin bilimeyen bir organda yada değişik biçimlerde açıklanabilir bir " şey, organ, algı merkezinde algılanmasıdır.
Psi enerji: istenilen bir zamanda var olmuş, olacak, olan maddenin, olayın bilgisidir. (Psi Enerji’nin taşıdığı bilgi: renk, sayı, harf, duygular, koku, vs..
Kısaca bilmeyenlere psi enerjiyi de açıklayım, Psi; ruh ruhla ilgili anlamlarına gelmektedir. Psi Enerji bütün duyu dışı algılarımızın (DDA) meydana gelmesine yarayan bir olgudur.

hıtap şeklınıze dıkkat edın ve sız turk dıl krumu degılsınız ımla hataları tabıkı olacak burada kıtap yazmıyorum kıtap yazanların bıle ımla hataları bır başkası tarafından duzeltılıyor ordan burdan alıp kopyaladıgınız yazıları tecrube olarak kabul etmemız ımkansız o zaman yazılanlara gore herşey dogru her okudugumuza ınanıcaz ben konu açan arkadasa gore cevap yazdım senın bu tur deneyımlerınız varmı acabaa??? kaldı kı durugörü denılen olay kaba tabırı kalp gozunun açık olmasıdır ve durugörüsü olan bunları yapabılır hayatının sonuna kadar her turlu çalışmayı yapsa da sonuç elde edemez kaldı kı durugörüsü açık olan o kadar buyuk alimler gordum kı anında boyut degıştırıp ıstedıgı anda ıstedıgı yere gıden sız bılımsel yazıları alıp kopyalamışsınız burda deneyımlerden bahsedıyoruz bılır durugörunuzmu açık,medyum mu majısyen mı,alım mısınız ınsanları ıtham etmeden once bır kendınıze bakın bu iş yıllarını vermış ınsanları karamalamaya çalışmayın

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...