Evlilik İçin Ayet-El Kürsi

güneşinkızı

Kayıtlı Üye
Biismiallahir Rahmanir Rahim
313 Ayet-el- Kürsi’nin evlilik için okunur bu tertibte okunma yöntemi diğer okumalara göre farklıdır.
Sadece ve sadece belirtilmiş olan süreçte okunur. En fazla 3 ay arka arkaya okuna bilir. Genelde ilk ay okunma arkasında evlenecek bir kişi mutlaka karşınıza çıkacaktır. Buna içtenlikle inanarak okumanız gerekli Allah’a tam bir inanç ve güvenle okudunuz taktirde ve belirtilmiş şekilde uygulandığında Allah’ın İzniyle karşınıza birisi çıkacaktır.
Okunması Arabi yani Hicri takvime göre ayarlanarak okunur. Buda her Arabi ayına göre ilk haftasının ilk pazartesi, Perşembe ve Cuma günü arka arkaya üç gün okunur. Arabi aya göre bu üç günden hangisi ilk geliyorsa o gün ilk okuma günü olarak başlanır. Önümüzdeki ay Rebüyelevvel dir rabüyelevvel’de başlaya bilirsin. Bu ayda takvime baktığımda 2/rabüyelevvel /1431 pazartesi o haftanın ilk günü bizim tarihimize görede 15.şubat.2010 oluyor.

Bu tarih örnek olarak verilmiştir. Ondan sonraki gelicek aylarda internetten bakarak hangi tarihlere ilk başlama gününü ayarlaya bilirsiniz. Verilmiş tarihe göre tertibi;
Okunmaz zamanı bellidir ya sabah namazından sonra öğlen 11’e kadar 313 Ayet al Kürsü bitecek. Yada öğlen namazı ile İkindi ezanı okunmadan yarım sat öncesine kadar bitmesi şarttır. Bu üçgün dşında ( pazartesi, Perşembe ve Cuma harici nede farklı zaman dilimlerinde okunur söylenmiş niyet için)
İlk gün okuma uslubu 15. 02. 2010 ( 2. Rabuyeleevel, 1431)
2 rekat hacet namazı kılınır. Ve duası okunur arkasından “ Yarabbi, Karşıma hayırlı afiyetli huzurla, güzel ahlak sahibi kendini bilen Seni bilen seven ve vicdanı merhameti olan hayırlı bir insan çıksın” dedikten sonra
5 defa Kelime-i tevhid getirilir ve 313 Ayet Al Kürsü’ye başlanır bitince yani sonunda 5 Kelime-yi tevhid getirilir. Tam bir ihlas ile Ellerinizi açıp “ Allah’ım okuduğum 313 Ayet al Kürsüyü Kabul et. Resuallah efendimizin ruhuna hediye ettim kabul edip haberdar eyleé denir duaya başlamadan önce selavat getirin bitincede selvat getirin.

İkinci gün okuma uslubu 18. 02. 2010 ( 5. Rabuyelevvel, 1431)
5 defa Kelime-i tevhid getirilir ve 313 Ayet Al Kürsü’ye başlanır bitince yani sonunda 5 Kelime-yi tevhid getirilir. Tam bir ihlas ile Ellerinizi açıp “ Allah’ım okuduğum 313 Ayet al Kürsüyü Kabul et. Resuallah efendimizin ruhuna hediye ettim kabul edip haberdar et. ( ikinci günede Hz. Fatma ve HZ Zeynep ruhlarında hediye edilir. ) Ve Hz. Fatma (RA) ruhuna ve Hz. Zeynep (RA) ruhuna hediye ettim kabul edip haberdar et. Ya Rabbim, onların hürmetine duamı kabul et denir “ duaya başlamadan önce selavat getirin bitincede selvat getirin. “ Yarabbi, Karşıma hayırlı afiyetli huzurla, güzel ahlak sahibi kendini bilen Seni bilen seven ve vicdanı merhameti olan hayırlı bir insan çıksın” dua edin.
Üçüncü gün okuma uslubu 19.02. 2010 ( 6, Rabuyelevvel, 1431)
5 defa Kelime-i tevhid getirilir ve 313 Ayet Al Kürsü’ye başlanır bitince yani sonunda 5 Kelime-yi tevhid getirilir. Tam bir ihlas ile Ellerinizi açıp “ Allah’ım okuduğum 313 Ayet al Kürsüyü Kabul et. Resuallah efendimizin ruhuna hediye ettim kabul edip haberdar et. ( ikinci günede Hz. Fatma ve HZ Zeynep ruhlarında hediye edilir. ) Ve Hz. Fatma (RA) ruhuna ve Hz. Zeynep (RA) ruhuna hediye ettim ve Hz. Abdul Kadir Geylani ruhuna hediye ettim kabul edip haberdar et. Ya Rabbim, onların hürmetine duamı kabul et denir “ duaya başlamadan önce selavat getirin bitincede selvat getirin. “ Yarabbi, Karşıma hayırlı afiyetli huzurla, güzel ahlak sahibi kendini bilen Seni bilen seven ve vicdanı merhameti olan hayırlı bir insan çıksın” dua edin.
Okunma yöntemi budur. Allah Kabul etsin.

not: arkadaşlar yukarıda verdiğim tarih sadece geçen ayı size kolaylık olsun diye verilmiştir. arabi ayın hicri takvime göre o ayın ilk haftasının, ilk pazartesi, perşembe ve cuma günü. 3 gün okuncaktır. sadece ilk hafta okunur. aya görede ilk gün perşembemi cuma mı yoksa pazartesimi değişe bilir. rebuyelevvel için ilk gün pazartesi denk gelmiş. 02.02.1431 tarihi olarak bu hicri tarihtir.bir sonraki ay rabuyalahir dir onda ilk okucagınız gün hangisi tam emin degilim. bende netten bakıp öğreniyorum. diyanetin takvimlerinde hicri takvim genelde verilir. oradanda baka bilirsiniz nettende islami takvim diye baktıgınızda prayer al diye bir site çıkacaktır buda islam konfederasyonu tarafından belirlenen hicri tarihi yani arabi aylarını verir.

alıntı