yardım istiyorum

gayya

Kayıtlı Üye
merhaba arkadaşlar. başımda olan bir olayı sizlerle paylaşmak istedim bilmiyorum belkide cidden kafayı yiyorum ... buna siz okuyunca karar verin... konuyu anlamanız açısından kendimle ilgili biraz bilgi veriyim. izmirde yaşıyorum . 24 yaşındayım . tarihi yapılarla çok ilgiliyim tarihle desem yeridir . arkeolojik çalışmalarda gönüllü olarak çalışırım arada . dağcılık yaptığımdan bir çok kral mezarı kazısında çalıştım . olayda bununla ilgili aslında . yani başlangıcı.
bundan 3 sene önce urlanın demirciler köyünde bir kral mezarını araştırıyorduk arkadaşlarla . biraz sarp bi kayalıkta olduğu için mezar oraya kapsamlı bi kazı başlatmadan arkeologlar araştırma yapılmasını uygun buldular. bizde ekip oluşturup orayı araştırmaya başladık acaba değermi kazıya diye . ilk defa ekipman alıp içeri iki kişi girmeyi uygun gördük biraz tehlikeli gibi gelmişti bize içerisi . hemde tam olarak içeride neler olabileceğini bilmiyorduk . nasıl bi yapısı olduğunu. bu yüzden ben ve arkadaşım içeri girdik. ekipmanımızı aldık ve mezara girdik. içerisi bir kolidordu. ilerledik. asıl mezarın olduğu yere daha gelmemiştik ki arkadaşım ipin kısa geldiğini içeri daha fazla girmenin riskli olduğunu söyledi. eğer içeride bir sıkıntı yaşarsak geri dönmenin ve dışarı ipi çekerek haber vermenin zor olacağını söyledi. aslında ona uymalıydım ama beni çeken bir şey vardı orda . içimden devam etmek geliyordu ve onu ikna edip yanlız biraz daha devam ediceğimi söyledim. bekle dedim . biraz daha devam ettiğimde mezara inan ana kolidora vardım. her dakika dönmem gerektiğini düşünüyordum ama beni bi şey davet ediyodu adeta aşşağı. indim . mezara geldiğimde. önceden girildiğini anladım. mezarın asıl taştan tabutunun kapağı açılmış içinden kralın özel hazinesi olan şeyler alınmış. iskelet yerinden oynamış tahrip edilmiş. bir çok defa iskelet görmüştüm bu yüzden çok etkilenmedim. kendimi tatmin etmiştim. geri dönmeye başlamıştım fakat orda biri benden yardım istedi durdum. seslendim nerdesin diye geri döndüm. ve mezara baktım hiç bir şey yoktu. korkmaya başlamıştım. belimde sadece çakım vardı . refleks olarak onu çektim. ses bir daha seslendi yardım et diye ama kimseyi göremiyordum. fenerle ortalığa bakıyordum. kalp atışlarımı resmen duyuyordum. geri dönmeye başladım etrafı tarayarak fakat bi şey göremedim. arkadaşımın yanına gittiğimde ne oldu diye sordu. duydun mu dedim bi şey . hayır dedi biri yardım istedi dedim. sana öyle gelmiştir dedi. birlikte çıktık mezardan. çok korkmuştum. ama belli etmedim. anlattım herkese içeride olanları pek aldırış etmediler. hava akımındandır dediler . ama içeride hava akımı asla olmaz. kral mezarları havayı geçirmez içeri. çok üstüne gitmedim bu olayın aslında. biz keşiflere devam ettik iskeleti içeriden çıkardık. ve test için ankara üniversitesi arkeoloji araştırma bölümüne gönderdik. ve kazıya gerek olmadığı yazısı bize geldi devam etmedik. 1-2 hafta mezara hiç gitmedim fakat 1-2 hafta sonra evde kitap okurken . biri bana tekrar seslendi başka bir ses. beni kurtar diye .. kitabı elimden bıraktım . korkmaya başlamıştım beni bul diye tekrar seslendi bana . kimsin nerdesin dedim. ve bu olay gece 2-3 sıralarında oldu. epey korkutucuydu. hemen gidip ev arkadaşımı uyandırdım. kafayı yiyorum dedim . olayı anlattım. o biraz meraklıdır böyle şeylere yarın gidelim mezara bi şeyler buluruz dedi. ertesi gün yine ekipmanı topladık ikimiz gittik mezara. biz o gün ana hatlarıyla yolu izlemiştik bu sefer farklı yerlere de baktık. ve bir yerde bir iskelet bulduk. kral mezarlarında genelde bir odada eşler bir odada hizmezkarlar ve diğer odada kral ve hazinesi olur. burada karşımıza çıkan ilginç ti dışarıda bi iskelet. yeni değildi belliydi. hemen arkeologlara haber verdik ve çalışma yapıp çıkardık onuda ankaraya gönderdik. sesleri hiç duymadım bir süre. kurtulduğumdan emindim. sonrasında askere gittim. hakkaride dağ komando olarak görev yapıyordum. oradada çok değişik yerler gördüm. bir operasyon sırasında yine bir dağda konaklamak zorunda kaldık. pkk lılar artık korktukları içinmi yoksa başka bir sebeplemi bilmiyorum oradaki eski kral mezarlarının olduğu mağraları kullanmıyorlarmış bizde oralarda konaklıyoruz genelde. yine bir tanesine girdik bir gece . orda gece otururken yine yardım et sesini duydum. irkildim fakat kimseye söylemedim . askerliğimin 9. ayında bu başıma geldi askerliğim boyunca sesler ve bazende görüntüler gördüm uyanıkken. ve geceleri oluyor bu. genelde 11 den 12 den sonra. askerden geldiğimde hem ağır çatışmalar geçirdiğim için hemde bu olay için zaman kaybetmeden psikoloğa gittim. fakat bana bu sesler konusunda yardımcı olmadı. halen sesler ve görüntüler görüyorum çoğu zaman. ve bana sana zarar vermicem bana yardım et diyor. ve bazen farklı sesler benden yardım istiyor ne için dediğimde değişik görüntüler görüyorum. halen devam ediyor bu problem ve artık çok sıkıldım. bir kaç kere gördüğüm görüntüleri araştırdım. fakat bir şey bulamadım. .. halen bazı geceler bu olayları yaşıyorum rüyalarımda benimle konuşan değişik insan silüyetleri oluyor. bilinç altım mı başka bir şeymi bilemiyorum ... araştırmalar yaptım ve paranormal olayların olduğu bazı enerjilerin insanlarla iletişime geçtiği bilgisine ulaştım pek fazla inanmıyorum aslında böyle şeylere. inançlı olduğumda pek söylenmez. bunun kanla ilgili olduğunu da söyleyen bazı kişiler oldu . bazı kaynaklardanda edindim bunu. tarihle çok ilgilendiğim için kendim için yaptığım araştırmalarda. göktürklerin sarıkeçeliler boyundan geldiğimi biliyorum. atalarım şaman olabilirler. babamla paylaştığımda pelkide onun etkisidir dedi. ilginç bi şey bu. bilmiyorum kafayı da yiyo olabilirim ama. bu tür olayların olduğunu okudum bana bu konuda yardım edebilecek arkadaşlardan haber bekliyorum. en azından kafayı mı yiyorum yoksa gerçektende böyle bir doğa üstü olaylamı başbaşayım öğrenmek istiyorum. hikayem bu umarım yardımcı olucak arkadaşlar vardır....

La-edri

Kayıtlı Üye
Kafayi yediginizi zannetmiyorum, malesef Size yardimci olabilecek bir seyde diyemeyecegim..
Hikayenizi heyecan ile okudum, aslinda guzelmis yasadiklariniz, ama bu sesler neyin nesi onu kesin olarak söylemek herkez icin zor olur..
Ben daha cok gördügünüz seyleri merak etim, acabilirmisiniz ?

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Peki hiç bu seslere yardım etmeyi denediniz mi. Artık bu kadar alışkanlık kazandırılmış ise size korkacağınızı da çok fazla düşünmüyorum. Varsayalım size yardım edeceğim. Ne yapmam gerekiyor diye sormayı denediniz mi. Belki sorular değişecektir ya da size gelen sesler değişecektir.

mercan82

Kayıtlı Üye
Arkadaşım bu tür bir olayla hiç karşılaşmadım.Fakat paranormal olayların gerçekliğinide kabul etmeliyiz.Sen devamlı kazı çalışmalarında bulunduğunu yazmışsın.Belki bu gördüklerinin bir etkisi olabilir..Belki de farklı bir olaydır..

Astralll

Banlı Kullanıcı
Eski insanlar emaneti koruma amaçlı tılsımları kullanırmış, siz de bundan etkilenmiş olabilirsiniz tabi kazı arkadaşlarınızda böyle olması gerekirdi.

yasın1

Kayıtlı Üye
eskıden bır malın yanına koruyucu temın ederlerdı o seslerde o koruyucu ecnebı sınıfında ıse ses verebılır

kurtyıldızı

Kayıtlı Üye
Değerli kardeşim,bu sesler erkek mi yoksa kadın sesi mi ve ilk ne zaman duymaya başladınız?

gizlimabetperisi

Kayıtlı Üye
Öncelikle şu kafayı mı yiyorum modundan bir çıkalım derim. Önce siz kendiniz kontrolü elinize alın ki diğer insanlar sizin hakkınızda bu şekilde düşünmesin. Siteyi incelediyseniz sizin gibi bir çok arkadaşın olduğunu göreceksiniz. Yani yalnız değilsiniz. Bazı algılarınız açılmış olabilir. Buna çeşitli durumlar neden olmuş olabilir. Dağcıymışsınız, zorlu bir askerlik geçirdiğiniz de anlaşılıyor, tarihle, arkeolojiyle iç içesiniz haliyle söylediğiniz gibi mezarlarla, cesetlerle eski enerjilerle bazı arkadaşların dediği gibi tılsımlarla farkında olmadan içiçesiniz. Karmaşık ve farklı enerjilerle karşılaşmışsınız ve karşılaşıyorsunuz. Bu durumların tamamı sizde bir açılıma neden olmuş olabilir. Ya da zaten sahip olduğunuz bir özellik daha da belirginleşti. Ayrıca bir sesin sizden yardım istediğini de söylüyorsunuz e sorun bakalım nasıl bir yardım istiyor. Gerekirse sizin yardım edebilecek durumda ve kapasitede olmadığınızı kesin bir dille sese bildirin. Bunu herhangi bir yolla yapın. Belki içsel olarak. Bu yolu siz bulacaksınız. Ben bunları bilirkişiymişim gibi yazıyorum ama elbette öyle değilim. Sadece fikir. Baktınız durum daha da çıkılmaz bir hal alıyor bir psikiyatra gidebilirsiniz ya da bu işlerde ezoterik, mistik anlamda uzman ve bilgili arkadaşlar site aracılığıyla da size ulaşacaktır. ya da siz onları bulacaksınız. İhtiyacınız gerçekten varsa dermanı size gelecektir emin olun. Ama öncelikle korkmayn! Korku önümüzü görmemizi engeller ve adım atmamıza mani olur bazen. Ki korku güzel bir duygudur aslında ama fobiye dönüşürse tıkanıklığa sebep olur. Belki de yşadığınız tüm kötü tecrübelere ait travmaların yansımasıdır. Her zaman öbür alemleri düşünmeyin. Belki kendinizi affetme zamanıdır. belki istemeyerek, farkında olmadan görev gereği verdiğiniz zararların, yıkımların sizdeki yansımasıdır bu durum. o nedenle arınma yapın. Önce kendinizi affedin sonra aklınıza gelen her olumsuz durum için o durumun içindeki kişilerden, varlıklardan sizi affetmelerini isteyin. Bazen ağır sorumluluklar alırız ve altından kalkabileceğimizi sanırız ama kalkamayız. O nedenle de üzülmeyin. Pişmanlıklarınızdan arının. Kendinizle yüzleşin.
Sağlıcakla kalın.
Syg.

MarlaSinger

Kayıtlı Üye
İş
turist
Bu yazı 9 Nisan'da yazılmış ve bu arkadışımız görünürlerde yok...