Rüya ve gelecek

DARKKING011

Kayıtlı Üye
Olay lise yıllarımda başımıza geldi.
Liseyi yatılı okudum okulun yurdunda 6 kişil odalarda kalıyorduk. Bir arkadaşım vardı sabahlara kadar matematik sorusu çözerdi bulmaca çözer gibi zevk alırdı. Bi gece beraber sabahlayacaktık.
Odadakiler uyumuştu çoktan.
Bizde ışıkları kapattık yatağa oturduk kısık sesle muhabbet ediyorduk.
Bir süre sonra uyuyanlardan biri birşeyler sayıklamaya başladı bize komik gelmişti sarhoş gibi ne dediği belli olmadan sayıklıyordu.
Bi kaç dk sonra bir diğeri sayıklamaya başlayınca biraz ürktük açıkçası ne oluyor gibisine.
Ve bir kaç dk sonrada bir başkası sayıklıyordu ama onun ne dediğini anlayamamıştık.
Sabah olduğunda birşey farkettik gece sayıklayanlar sabah uyanınca sayıkladıkları cümle kelime artık ne dediyse onu gün içerisinde mutlaka kullanıyordu.
Bu iş bize eğlenceli ve bir o kadarda ilginç gelmeye başladı.
İlerleyen gecelerde gene bunlara hiç söylemeden nöbet tuttuk.
Başlarda sadece tesadüf olduğunu yada kalıplaşmış cümle yada kelimeler olabileceğini düşünüyorduk.
Defalarca gizli gizli sayıklamalarını dinledik.
Ve defalarca sayıkladıkları kelimeleri cümleleri gün içerisinde kullandıklarına tanık olduk.
Bir defasında şahit olduğumuz olaysa işin aslının çok daha farklı olduğunu anlamamıza yetti.
Gene gece oturduk gizlice dinleyecektik sayıklamalarını bekliyorduk.
Birden birisi sayıklamaya başladı elini tavana uzatıp işaret parmağıyla birşeyler işaret ederek:"O, ondan büyük bu küçük öyle olmayacak bunu üstüne koyacağız." dediğini anlayabildik.
Ertesi gün başladık o arkdaşı izlemeye odadan başka bi arkadaşla masanın başına dikilmişler birşey tartışıyorlardı ve birden aynı gece sayıkladığı gibi elini masaya doğru uzatıp işaret parmağıyla masadakileri işaret ederek:"O, ondan büyük bu küçük öyle olmayacak bunu üstüne koyacağız." dedi. Sayıklarken söylediği cümlenin aynısı ve harekette aynı.
Meğerse ingilizce hocası o arkadaşa ve yanındaki arkadaşa(oda odadan) ödev vermiş, biri büyük biri küçük olacak şekilde iki tane daire şeklinde karton kesip onlarla kelimelerin ingilizce ve kelimenin türkçe karşılığı olacak şekilde bi disk hazırlayacaklarmış.

Bana göre, benim bu deneyden anladığım kadarıyla demekki insanlar gece uyurken bilinçsiz olarak telepati kurabiliyor. O gece o iki arkadaş uyurken telepatik olarak bu olayı tartıştılar ki demekki sabahına sayıkadığı cümlenin birebir aynısını söyledi.

Astralll

Banlı Kullanıcı
Tecrübelerinizi paylaştıgınız için teşekkürler. İHYA-U ULUMİDDİN adlı eserde İmam Gazali nin, "Rüya anında insan maddi hissiyatından sıyrılır. Degişik bir algı hasıl olur . Yani bir nevi riyazet hali gibi. Bedenin perdeledigi yüksek bilinç aktif olur" manasında açıklarımı vardı...

DARKKING011

Kayıtlı Üye
Evet sıradışı bişeyler olduğu kesin bu konu bence bilim adamları tarafından ciddi olarak ele alınıp araştırmalar yapılmalı.

bridaa

Kayıtlı Üye
Merhabalar ben forumunuza yeni üye oldum.Bu konuyla ilgili benimde başıma bi olay geldi rüyamda erkek arkadaşımın dolabında eski kız arkadaşına ait eşyalar olduğunu gördüm.Ertesi gün erkek arkadaşım yokken dolabı açtım elimle koymuş gibi eski kız arkadaşının yapmış olduğu iki tane kara kalem çalışmasını buldum.Ve şok oldum.Bu bir tesadüf müdür?Bu konuda beni bilgilendirirseniz çok sevinirim...

DARKKING011

Kayıtlı Üye
Geç cevap yazdığım için özür dilerim ancak girebildim siteye uzun zamandır girmiyordum.
Yaşadığınız olayın tesadüf olduğunu düşünmüyorum farkında olmadan astral seyahata çıkmış olabilirsiniz yani astral bedeninizle odada dolaşmış olabilirsiniz.Yada erkek arkadaşınız sizin onları bulmanızdan korkuyorsa eğer farkında olmadan onun bu korku sonucu yaydığı sinyalleri siz algılamış ve bunun sonucundada rüyanızda görmüş olabilirsiniz telepati gibi ama burda mesaj bilinç altına gidiyor rüyada falan su yüzüne çıkıyor bazende hiç anlaşılmaya bilir bilinç altı tarafından algılanan mesajlar.
Tabi bu saydıklarım dışında bir sürü ihtimal vardır mutlaka ama bunlar şuan aklıma gelenler.

mehmet970

Kayıtlı Üye
bende rüyamda taşınacağımız iş yerlerini gördüm hemde son taşındığımız iki yeride gördüm ve taşındık .. ne anlama geliyor bu ? rüyamda o işyerinden bazı şeyler görüyorum ve sonra bilmem kaç sene sonra onu görüyorum ..

mehmet970

Kayıtlı Üye
bende rüyamda taşınacağımız iş yerlerini gördüm hemde son taşındığımız iki yeride gördüm ve taşındık .. ne anlama geliyor bu ? rüyamda o işyerinden bazı şeyler görüyorum ve sonra bilmem kaç sene sonra onu görüyorum . Ne anlama geliyor sizce :(

DARKKING011

Kayıtlı Üye
Dünyayı çok büyük bir bilgisayar olarak kabul edersek sizin başınıza gelen bilgisayarın ara sıra programda hata vermesi oluyor.
Biraz açarsak siz o iş yerine geçene kadar dünya üzerinde katrilyonlarca olay gerçekleşecek ve bunlardan sonra sıra sizin o iş yerine geçmenize gelecek fakat dünya bi sebepten dolayı bu olayı vaktinden çok erken size rüyanızda göstermiş.
Bana göre olayın altında yatan şey şu biz rüyalarımızda birbirimizi etkilityoruz nasıl olduysa sizin yeni iş yerinizi gördüğünüz rüyanızda diğer rüyaya dahil olanları ve bu olayla ilgili olanları etkiliyor anlaşılan bi şekilde.
Biraz karmaşık bi olay ama temel mantığı yapay zekaya dayanıyor aslında şöyle düşünün hani yapay zeka yapmaya çalışıyorlar ya yani insan gibi düşünen bilgisayarlar yada sistemler.
Eğer bir kişinin zekası kopyalanabiliyorsa bu tüm insanlık içinde yapılabilir diyelim bütün insanların zekasını kopyalayıp hepsini bi oyun karakteri gibi çok ama çok güçlü bir bilgisayara yükledik yani gerçek dünyanın sanalını oluşturduk diyelim bu aşamadan sonra tüm insanların olaylara vereceği tepkiler bilindiği için gelecek hesaplanabilir bi hale gelir yani dünya üzerinde beşeri ne olacaksa hatta insanların zekasını kopyalayan hayvanların zekasınıda kopyalar o aşamadan sonra dünya üzerinde canlıların yapacağı her hareket önceden bilinebilir yani aslında herşey birbiriyle bağlantılıdır domino taşı gibi her canlı etkileşim içindedir sizin rüyanızda biraz buna benziyor.