gördüğüm kadını unutamıyorum

augury

Kayıtlı Üye
öncelikle merhabalar ..
geçen yaz saat sabaha karşı aniden uyandım. uyandığımda karşı duvarın önünde bir kadın gördüm. başörtülü, beyaz tenli, mavi gözlü bir kadındı. gerçek mi diye şapşal şapşal bakınırken kadın gülümsedi ve o gülümsediği an karnımın sağ tarafından birisi bastırıyomuş gibi hissettim. yatağın içinde iki büklüm olmuştum. hiçbir yerimi hareket ettiremiyordum. o anki korkuyla ne yapacağımı da şaşırmıştım sonra aklıma dua okumak geldi. ancak ben dilimi bile döndüremiyordum ve duayı içimden geçirerek okumaya başladım. daha besmele çeker çekmez sanki bundan vazgeç dercesine, daha şiddetli bastırıyolardı. vücudum kasılmıştı ve hatta ağzımın kaydığını yamulduğunu hissediyordum. inatla duayı içimden geçirmeye devam ettim ve kadın yok oldu. nasıl yok olduğunu hatırlamıyorum o esnada nasıl gittiğini göremedim. okumaya devam ettiğimde de üstümdeki ağırlık yavaş yavaş kalktı ve üzerimden çekilip gitti. kalktığımda yüzüm terden sırılsıklamdı ve nefes nefeseydim. şimdi aklıma takılan bir soru var. ' Acaba o kadın kimdi? ' diye düşünüp duruyorum. nurlu bir yüzü vardı ve üstelik bana gülümsemişti. onun zarar vermek için geldiğini düşünmüyorum.. Hatta kafamda bir soru işareti daha var. Anneannmi doğum masasında kaybetmişiz. Annem annesini hiç tanımıyor, fotoğrafıda yokmuş ki yüzünü bilsin.. ama söylenenlere göre anneannem anneme çok benzermiş. ve o gün gördüğüm kadında annem gibi beyaz tenli ve mavi gözlüydü. acaba diyorum o ananem miydi?
siz ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında paylaşın benimle kendimi kötü hissediyorum bu şekilde ..

La-edri

Kayıtlı Üye
Bu konuda konusmak elbette haddimiz olamaz, zira Siz dogum masasinda hayatini kaybetmis bir kadindan bahsediyorsunuz; Islam'da bu tür ölüm sehitlik ile anilir, sehitler hakkinda birsey yazmama gerekyok herhalde.. Allah bilir..

augury

Kayıtlı Üye
evet tabiki haklısınız ancak ben o kadının kim oldugunu bilmiyorum ve ananemi daha önce hiç görmemiştim. ölülerin bize görünmesi mümkün müdür ?

La-edri

Kayıtlı Üye
Simdi arkadasim, eger sehit ise (Bunu biz bilemeyiz) Sehitler icin Allah :Onlara ölü demeyin diyor..Onlar ölü degildir,özgürdür.Sehitligin elbette mertebeleri var ben tam bilmiyorum, bildigim sey dogum esnasinda ölmek sehitlik mertebesine dahil..Ve onlar görünür.Bu sehitlik meselesi Islam dinine dahildir, daha net cevabi bilir kisilerden alabilirsiniz.. Ben inaniyorum Sehitlige ve onlarin özgürlügüne, onlarin ölü olmadiklarina,hatta icabinda bu dünyada görünebileceklerine.. :)

augury

Kayıtlı Üye
anlam veremediğim şey eğer ki o ananemse bana neden zarar versin ki ? yaşadığım o karabasan gibi olayın açıklaması ne olabilir :S

La-edri

Kayıtlı Üye
Size kisaca sunu söyleyeyim, Aneaneniz olmus olsa idi görüntüsü cirkinde olsa iciniz huzur dolardi.
Korkuyu birakan kötüolandir.
Elbette yasayan Sizsiniz..
Ama bende bir cok kez yasadim, halada devam ediyor, ve bildigimbir sey var görüntü esnasinda ve sonrasinda icinizde sebebsiz bir huzur var ise, görüntü güzel(ben buna rahmani) diyorum..
Huzursuzluk korku hatta yilginlik tarzi bir iz birakmissa cirkindir.. (Ben buna seytani diyorum)
Ve tavsiye ederim, bu olay ile cok meskul olmayin, cünki egerki kötü ise sirf meskul olmak ile ister istemez davet cikartmis oluyorsunuz..
Ve sunuda söylemek isterim, ben bu konuda ilim sahibi degilim, tecrübelerim var saadece Sizin gibi, beni gönlümdeki etgi yöneltir, cirkinse cirkin guzelse guzeldir, surete bakmaksizin..
Ben kucükken hep babami görürdüm evde, oysa gördügüm babam degildi asla..
Ve babam iste iken gördügüm baba kiligindaki seyden nefret ederdim. Sabah babama küserdim.. Sonra elbette anlatim böyle iken böyle diye. Babam bana hep iste oldugunu söylerdi vsa..
Ve düsünün kücük bir cocuksunuz ve babam diye pesine takilib evden cikabiliyorsunuz..Vsa vsa,Tüm samimiyetimle tavsiye ediyorum, bu konu ile cok meskul olmayin .Yada evet Aneannemdi ve o bir sehit deyin tatmin olup kapatin konuyu..
syg..

augury

Kayıtlı Üye
O surat bende huzur bırakmıştı sadece çektiğim acıyı anlamamıştım.
O benim anneannemdi ..

Teşekkür ediyorum yorumunuz için :)