Sadece kendin olabilmek…

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Buraya iyi bir eş, iyi bir anne-baba, iyi bir çocuk, abi, abla olmak için gelmedik.. Buraya iyi bir çalışan, iyi bir arkadaş, iyi bir sevgili, iyi bir komşu vs olmak için de gelmedik.
Buraya sadece kendimiz olmak, olabilmek için geldik. Bunu başardığımızda zaten her şey olacağız..
Hepimiz sonsuz BİR’liğin içinde, ama kendi zihnimizin içinde dönüp duran, duygularımızın yörüngesine asılı bir dünyada yaşıyoruz. Yani hepimiz kendi dünyamızda yaşıyoruz. Ve o dünyada bizden başka hiçbir şey yok.
Oyunu oynayabilmek için, dilediğimiz gibi görmeyi seçtiğimiz, dilediğimiz gibi roller verdiğimiz, başkaları dediğimiz, zihnimizde yarattığımız insanlar var.
Benim dünyamda anne rolü verdiğim insan, belki senin dünyanda yoldan geçen biri.
Benim dünyamda baba rolü verdiğim insan, belki senin dünyanda iyi bir dost. Benim dünyamda sevgili rolü verdiğim insan, belki senin dünyanda nefret ettiğin biri.
Benim dünyamda kardeş rolü verdiğim insan, belki senin dünyanda hiç var olmadı, tanımadın bile.
Yani zihinlerimiz de (dünyalarımız da) içi içe geçmiş durumda ki zaten tek bir zihin var. Yukarıdaki şekilde olduğu gibi, kendi yarattığımız dünyamız, yani zihnimiz, diğer dünyalarla, yani zihinlerle iç içe geçmiş durumda.
Kimiyle çok yakın, kimiyle çok uzak.. Bazılarıyla kesişmiyor bile, örn. Amerika’da yaşayan Daniel adlı kişi, benim için hiç var olmadı, çünkü dünyamda yok.
Eğer ben zihnimde, yani dünyamda onu yaratırsam, bir şekilde girecek dünyama. Ya da ortak zihne, ortak bilince, birleşik alana ulaşmayı başarırsam varlığını bileceğim. Ama bu kendimi bilme bilinci şeklinde ortaya çıkacak, çünkü zaten BEN’den başka hiçbir şey olmadığını deneyimleyeceğim.
Sonuç olarak şu an yaşadığın, içinde bulunduğun, ama aslında zihninin içinde bulunan dünyada SEN'den başka kimse yok..
Tek bir zihnin, özgür yaratıcısısın sen. Kendi yaratımlarına esir olma, dünyana bir bak, her ne varsa, kim varsa sen yarattın. Seni engelleyenleri de, seni destekleyenleri de, sevdiklerini de, sevmediklerini de..
Ve hepsi, her şey, tüm yaratımların, sadece kendin olabilmek içindi. Şimdi bir daha bak zihnine, yani etrafına, dünyana..
Bunu engelleyen her ne varsa şimdi değiştirme vaktidir. Ama oyunu böyle oynamak benim için hala daha eğlenceli diyorsan, sen bilirsin..
Ben de kendi kendime yazıyordum zaten..

Alıntı

sarmaşık

Kayıtlı Üye
ne kadar güzel bir yazı...tam da bunaldığım bir zamanda aslında ihtiyacım olan şeyin tam da" kendim olmak "olduğunu farkettiren bir yazı aslında....evet rollerimizi fazla mı sahiplendik ne...benim için aslında sahiplenmek değil de rolünün kurbanı olmak desek daha doğru olur....aile iş ve ev üçlüsününe sarmaşığa dolanır gibi dolanıp çıkış bulamadığım bir zaman....hayat gerçekten planların dışındaki hayallerin dışındaki herşeymiş...öğrendim...bedeli ağır olsa da hayat benim de kafamı taşlara vura vura öğretti....ama şimdi kıyısındayım kaderimin...içinde de değil dışında da...tam çizginin üstünde...ya kaderimi yaşayacak ya da kaderimi değiştireceğim....sevgiyle kalın...

Mo Chuisle

Banlı Kullanıcı
İş
Öğrenci..
muhteşem bir yazıydı,teşekkürler.Tam ihtiyacım olan anda.:)

sirazi

Kayıtlı Üye
Gerçekten çok güzell emeğine sağlık arkadaşım tam zamanında:))