Sayıklama değilse, duyduğum şey ne olabilir?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

laperlanegra

Kayıtlı Üye
Selam arkadaşlar.
Bu hafta içinde geceleri uykumdan bir sesle uyanıyorum. İlk başta sevgilim sayıklıyor diye düşünmüştüm, anlamsız ve çok kısa bir şey duyuyordum sonuçta. :) Fakat bu sabah bunun sayıklama olmadığını anladım. Sabah yine bir ses duyarak uyandım. Bir erkek sesi bir kelime söyledi. Daha öncekiler gibi uyandım ve gözlerimi açtım, yatakta yalnızdım. Aldırış etmedim ama bir kaç saniye sonra ayni ses ayni şeyi söyledi. Uyumuyordum hatta tamamen uyanıktım. Bekledim belki tekrar duyarım diye yerimden kalkmadım ve aradan yine çok geçmeden tekrar duydum. ( bu sabah ard arda toplam 3 defa duymuş oluyorum) Fısıltı şeklinde(yanınızda birisi başkası duymasın diye konuşuyormuş gibi ) ve derinden gelen hiç duymadığım bir dilde( hatta konuşulan bir dil olmaya da bilir) bir sözcük söyleniyordu. Aynı ses ve aynı tonlama. Açıkçası biraz tedirgin oldum ve yerimden kalktım.
Yattığım oda oldukça sessiz bir yerde( apartman ve cadde gurultusunun olmadığı bir yerde yasıyorum)
Bu konuda fikri olan var mı? Sizce duyduğum şey ne?

adoniss

Kayıtlı Üye
Fikrimce psikolojik ya da farklı diğer varlıklar tarafından söylenen sözler olabilir. Bende de benzer bir olay olmuştu. Ama söylenenler Türkçe ama anlayamadığım çok güzel bir bayan sesiydi. Yatmadan önce abdest alıp 7 defa Ayetel Kürsi okudum. Böyle yaptıktan sonrada bir daha duymadım. Psikolojik mi yoksa başka bir ses miydi anlayamadım. Sizede tavsiye ederim. Tabii bunlar benim fikirlerim. Sitede eminim sizi daha iyi aydınlatacak bilgili arkadaşlar vardır. Günlerinizin güzel geçmesi dileğiyle...

vermud

Kayıtlı Üye
Uykuya dalmadan ya da uykuya dalış esnasında böyle şeyler olabilir bence.
Ben de uykudan uyandığımda üstümde uçuşan insanlar görüyorum, uyanıp bir süre geçmelerini beklerken, zaman geçiyor, dikkatle bakıyorum geçmeleri için,
Bir kez Hızır dede tanımında olan birini görmüştüm, öğleden soran şekerleme uykumdan uyandığımda beyaz saçlı, beyaz uzun kıyafeti ve kepli ak sakallı dedenin elinde asası vardı, kızgın bir şekilde karşıya bakıyordu, iki eliyle sopasının ucunu tutmuştu göğsünde birleştirmiş gibi görmüyordu elleri, kepinin ve elbisesinin üstünde yukardan aşağı doğru, kırmızı parlak bir şerit geçiyordu, ve boyu 2 metreydi, korkmadım, uzunca inceledim, sonra arkamı dönüp uyudum. :)
Bir arkadaşta uykuya ne zaman daldığını bilmiyordu,
Anlattığına göre, uyumaya çalışırken birden yataktan uçarak kalkıyor pencereden dışarı çıkıyor, dışarısı deniz ve denizin üzerinden uçuyormuş,
Garip olaylar yani..

laperlanegra

Kayıtlı Üye
:) Verdiğiniz cevaplar için çok teşekkur ederim.:)) Evet garip olaylar gerçekten.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...