Ayna

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

joys

Kayıtlı Üye
İş
Tekamülü hayırlısı ile tamamlamak İNŞALLAH tıpkı her insan gibi...
Konuyu açmak için uygun yer aradım, en uygun yer burası gibi sanki. Bir astroloji uzmanı yatak odasında ayna bulundurmayın diye bir ifade kullandı. Ayna mevzusunda pek çok şey konuşuluyor, siteyi de araştırdım ama bu konuda tatmin (mutmain) olmuş değilim. Sayın modlarımızdan ayna mevzusunda biraz daha detaylı bilgi rica etsem. Hazır bilgi değil; güvenilir, doğru bilgi için rica ediyorum. Çok teşekkür ederim.

ailatan

Kayıtlı Üye
Ayna konusunu ben de merak ediyorum.Ama şu ana kadar okuduklarımdan anladım ki yatak odasında aynanın olması önemli değil,önemli olan o aynanın yatağınızı yansıtmaması.Eğer yatağınız ve siz yatarken aynada yansıyorsanız,uyurken üstünüzdeki kötü enerjiyi atarken o enerji aynaya çarpıp üzerinize geri dönüyor ve en basiti sabah kalkarken kendinizi yorgun ve halsiz hissediyorsunuz.Emin olduğum ve inandığım birşey daha var, ayna antrede giriş kapısının karşısında olmamalı.Tsi enerji içeri gelirken ona çarpıp geri yansıyor, yani evinizin tüm bereketi girdiği gibi çıkıyor. Bir kaç yıl önce henüz feng shui ile tanışmadan önce o hatayı yaptım ve pişman oldum, gerçekten de doğruymuş):Feng shui kitaplarında bir kaç kez aynada iç kapının yansımasının iyi olduğuna rastladım, ama ayrıntılı olarak nedeni yazmıyordu.Çelişkili bir bilgi daha var, aynanın pencere karşısında durması hakkında bazı kaynaklar kötü olduğunu söylüyor.Camdan giren tsi enerjisini geri çeviriyor diye.Bazı kaynaklarda ise iyi olduğu söyleniyor tek şartla ki o aynada dışardan hoş manzara yansımalı.Bilemiyorum, ben de büyük seyyar aynamı bir kaç gün önce bu şekilde koydum(yatağım yansıtmasın diye,tek seçeneğimdi) bakalım ne olucak:)

EmrysCalista

Kayıtlı Üye
Yatağın karşında olan ayna çiftler için özellikle, kötü etki edermiş, iki çift daha varmış gibi, üstelik aynalar koyulduğu yere pencere açarlarmış.. yani bulunduğu yerdeki enerjiyi yansıtır, bu da yanlış konulursa kötü enerji yansıtabilir, tuvaletle oda arasına konan ayna mesela, yemek masasının önüne konursa bereket artıracağı gibi.. Bunlarda benim ayna ile ilgili uzmanlarından duyduklarımdan..

DreamCatcher

Kayıtlı Üye
İş
Ä°thalat ihracat
Feng shui ye gore yatak odasinda yatagi gosteren ayna araya baskasi girerek olacak ayriliga,ev kapisinin tam karsisindaki ayna disardan gelen iyi enerjinin eve girememesine,tuvalette klozette otururken kendinizi gorebileceginiz ayna ise negatif enerji yuklenmenize sebep olmaktadir.
Bunun yani sira aynanizi astiginiz duvarin arkasi da cok onemlidir.Cunku ornegin yan komsunuz ile paylastiginiz duvariniza asacaginiz ayna bir gecit gorevi gorecek ve oradaki her turlu hastalik ve darligi sizin evinize yansitacaktir..

schutze07

Kayıtlı Üye
Bu konuyu arıyordum bende Türkiyeye geldiğimden beri 8 aydır gardrobun karşısında yatağım ve aynayla karşı karşıyayım cidden karışık rüyalar görüyorum ve yorgun oluyorum bazen zaten ürküyorum yansımamı görüp ama tuvalet konusundada aksine ben aynada kendimi görmeye çalışırım bundan sonra dikkat edeceğim teşekkürler Joys,Aliatan,Dreamcatcher,Emryscalista.

kaansarp

Banlı Kullanıcı
İş
Master
Benim yatak odamda büyük bir boy aynası vardı ve yatağımı gösteriyordu. Bir gün okuldan bir arkadaşım bana kalmaya geldi ve yatak odamda ayna bulundurmamam gerektiğini çünkü cinlerin odama bu yolla gelebileceğini söylemişti. Aslında bu ayna beni çok rahatsız ediyordu. Geceleri gerçektende korkarak uyandığım çok olurdu. Arkadaşımın tavsiyesine uydum ve aynayı kırdım. Ayna sabit bir ayna değildi, yeri değiştirilebiliyordu. Aynayı kırdım ve şimdi kabuslarım artık yok. Yatak odasında boy aynasının bulunması insanları olumsuz yönde etkiliyor..

ChiReiki

Kayıtlı Üye
Aynalardan Korkar Oldum Ya :D Artık Nadir Bakıcam Aynalara :D

jypro

Banlı Kullanıcı
Namaz kılarken aynanın karşısında kılmayın diyorlar.( Yani karşınızda aynı olmasın. )

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Büyük boy ayna varsa da stikerlarla ( çeşitli motiflerde satılıyor) kapı görüntüsünü bölebilirsiniz. Yani dikdörtgense aynanın formu, aralardan çarpraz bant şeklinde motiflerle bölüntüler oluşturabilirsiniz.

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Yanlış bilinen bir durum var onu açıklama gereği duyuyorum. İslamiyette aynalar varlıkların geçiş kapısıdır. Ve varlıklar giriş çıkışlarda bu aynaları kullanırlar. Bu yüzden islami inanışlara göre yatak odanızda aynanın bulunması pek önerilmez. Varlıklar sizlerin energileri ile beslendiği için kendinizi güçsüz ve yorgun hissederek uyanmanız ve rahatsız olmanızın sebebi bu olarak gösteirlir. Ama baz aldığınız feng shui ise feng shui de tam tersi aynalar bereketlik sembolüdür. Aynalar özellikle evin her yerinde kullanılır. Bereket ve bolluk getirsin diye. Buranın ayrımına varalım ve ona göre yorum yapalım arkadaşlar.

bedford

Kayıtlı Üye
Büyük boy ayna varsa da stikerlarla ( çeşitli motiflerde satılıyor) kapı görüntüsünü bölebilirsiniz. Yani dikdörtgense aynanın formu, aralardan çarpraz bant şeklinde motiflerle bölüntüler oluşturabilirsiniz.

#embriyo, aynayı stickerlar ile bölmek varlık geçisini öneleyebilir mi? öğrenebilir miyim?

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Varlıklarla ilgilenmiyorum. Ancak boy aynasından rahatsız olanlar bu şekildeki bölünmeyle rahat olabilirler.

dejavu_1982

Kayıtlı Üye
İş
Şimdilik ev hanımı
Arkadaşlar ayna tehlikeli değil doğru yerde konuldu zaman.Ama yeni yapılan evler doğru yeri bulmak da biraz zor.Giriş kapıların karşısında olmamalı.Camların karşısında olmamalı.İki ayna karşı karşıya durmamalı.Tehlikeli kısmı gece aynaya bakarsan değişik şeyleri görebilirsınız.Yatak odasında ayna olmalı,ama yatağı görmesin.Uyandınız zaman direk aynaya bakmamanız için.Güzel manzaraya gelince,ayna cama karşı koymaktan ziyade aynanın karşısında çok güzel bir manzara resimi da uygun olur.Bereket için geçen kısmı o mutfaklar için geçerli.Ama tabiki sadece aynalarla olmuyor.Ama en önemlisi aynalar temiz tutmak.Çoğu evlerde uzun süre yerinden kıpırdanmayan eşalar var (garderop,sandık,rafa kaldırılmış eşalar gibi)Münkün oldu kadar onları havalandırın,ağır eşaları bir iki ml oynatın(gücünüz eti kadar.)Evde ki enerjiği dönsun.Büyük aynalara uygun yeri bulmak zor.duvara asılacak çerçeveli aynaları kulanın.Ozaman erleştirmek da kolay olur.Olumsuz enerjiden korunmak istyorsanız kapının girişi(dışarda)dayre de oturiyorsanız açık balkonlarda Ba Gua aynası asın.Kötü enerjiyi uzaklaştırır.

BeLLa91

Kayıtlı Üye
İş
Asistan, öğrenci
Yanlış bilinen bir durum var onu açıklama gereği duyuyorum. İslamiyette aynalar varlıkların geçiş kapısıdır. Ve varlıklar giriş çıkışlarda bu aynaları kullanırlar. Bu yüzden islami inanışlara göre yatak odanızda aynanın bulunması pek önerilmez. Varlıklar sizlerin energileri ile beslendiği için kendinizi güçsüz ve yorgun hissederek uyanmanız ve rahatsız olmanızın sebebi bu olarak gösteirlir. Ama baz aldığınız feng shui ise feng shui de tam tersi aynalar bereketlik sembolüdür. Aynalar özellikle evin her yerinde kullanılır. Bereket ve bolluk getirsin diye. Buranın ayrımına varalım ve ona göre yorum yapalım arkadaşlar.
Aynanın herhangi bir örtü veya birşeyle kapatılması bu sorunu çözümler mi?

dejavu_1982

Kayıtlı Üye
İş
Şimdilik ev hanımı
Çözülse bile görünüş açısından hoş durmaz.Aynaya temiz tut,doğru yerde koi sorun olmaz.Aynaya baktın zaman bişei görmek için değil,kendine bakmak için kulanırsan hiç sorun olmaz.Arkadaşlar burda yınanılmaz çok konular var.Farkındaysanız etrafımıza ne varsa hem zarar hem yarar.Biz herşeyı yarar taraftan bakarsak tehlike yok.Duydunuz her yeni bişei kafanıza çok takmayın,bilin eter.Korunma amaçlı.Kafanıza çok takarsanız zaten ister istemez tehlikeli kısmını görürsünüz.O da kolay.

Sevgiler

DNaz

Kayıtlı Üye
ayna haricinde cam gibi yansıyan yerler de geçiş kapısı olabilrmi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...