Yarınki YGS sınavım İçin Yardımcı Olurmusunuz?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

öylesine10

Kayıtlı Üye
Belki bazılarınızın haberi vardır yarın YGS sınavı var ve benim derslerden çok dikkatimi toplayamamakla ilgili bi sorunum var. Testlerde vaktimi hiç iyi kullanamıyorum bununda tek sebebi dikkatimi toplayamıyorum. Bildiğime emin olduğum bi soruyu bile defalarca okumam gerekiyor helede birileri ses çıkartıyorsa bi soru için harcadığım zaman 5 dk yı geçiyor. Dikkatimi toplayabilmem kalem kağıt seslerinden etkilenmemem için önerebileceğiniz bişeyler varsa yardım edin lütfen. Sizinde yaptığınız işlerde konsantrasyon, dikkat vs. önemli şeyler ve bunları yapabiliyorsanız banada önerebileceğiniz şeyler vardır diye düşündüm. Bu arada konuyu yanlış yere aşmış olabilirim forumlar ve konu başlıkları biraz garip bilmediğim şeyler. Psikolojik bi çözüm yolu vardır diye buraya açmayı düşündüm. Yanlışsa özür dilerim..zaman ayırıp ilgilenenlere şimdiden teşekkür ederim..

zxaswe

Kayıtlı Üye
İş
öğrenci
bende girecem yarın
belki şöyle yapsan faydası olur en çok güvendiğin dersten başla 5-10 dk sonra daha fazla konsantre olmuş olursun hem heyecan da kalmaz
ayrıca sonucunu da düşünme stres yaparsın dikkatin dağılır.

başarılar...

öylesine10

Kayıtlı Üye
Sınava tamamen konsantre halde girsem bile ilk soruda çöküyorum anlamıyorum çünkü yani boş okuyorum öylesine harflerden ibaret gibi sanki yoldan geçerken gözüne takılan tabelaları okursun ya ister istemez ne yazdığını bile anlamasanda beynin otomatikman okur onu aynen öyle okuyorum. Her öneriyi deniyorum artık. embriyo' nun verdiği linkteki nefes teknikleri işime yarıcak türden bişey ço çok çok kocaman teşekkür ederim basit ve güzel bi çözüm :D Seninde okumanı tavsiye ederim zxaswe :)

obelisk

Kayıtlı Üye
Sınava tamamen konsantre halde girsem bile ilk soruda çöküyorum anlamıyorum çünkü yani boş okuyorum öylesine harflerden ibaret gibi sanki yoldan geçerken gözüne takılan tabelaları okursun ya ister istemez ne yazdığını bile anlamasanda beynin otomatikman okur onu aynen öyle okuyorum. Her öneriyi deniyorum artık. embriyo' nun verdiği linkteki nefes teknikleri işime yarıcak türden bişey ço çok çok kocaman teşekkür ederim basit ve güzel bi çözüm :D Seninde okumanı tavsiye ederim zxaswe :)

katılıyorum bende gircem :D yokmu bi formül doğru cevaplrı bize getircek ya

Elfangel

Kayıtlı Üye
Akşam yatmadan önce sessiz mümkünse karanlık bir odaya gidin. Düzenli nefeslerle sakinleşmeye çalışın. Sonra sınavla ilgili bütün olumsuz düşüncelerinizi hayalinizde canlandırdığınız bir balonun içine koymaya başlayın. Bütün olumsuz düşüncelerin bu bolunun içine dolmasına izin verin. Balon düşüncelerinizle şişsin. Daha sonra balonun havaya doğru uçtuğunu imgeleyin. Bütün olumsuz düşüncelerinizin de bu balonla birlikte uçtuğunu düşünün. Beyninizde sadece başarma inancı,azim ve diğer olumlu düşünceler kalsın.

Başarılar, umarım her şey istediğiniz gibi olur, sizin ve sınava girecek herkesin...

obelisk

Kayıtlı Üye
Eyvallah ama ben illa ki bir şeyler olduğuna inanıyorum tabi kimse söylemez :D urum biliyordur.

origanum

Yönetici
eyw ama ben illaki bişeler olduğuna inanıyorum tabi kimse sölemez :D urum biliyodur

Bu dünyada çalışmaktan başka hiç bir yol yoktur, cevaplar öyle havadan gelmez. Tıpkı maddiyatın (para, güç, mevki), tabi maneviyatın da gelmeyeceği gibi. Evrende bir şey vermeden alınmaz, kural bu. İstediğimiz bir şeyi elde etmek için canımızı acıtacak derecede ağır bir bedel ödemeliyiz. Yoksa hepimiz yeteneklerimiz sayesinde köşe olurduk, tatil hayatı yaşardık, çalışmazdık, sitede kimse de kalmazdı zaten.

BeLiaL

Banlı Kullanıcı
İş
öğrenci
Sayın Origanum haklı bir bedel ödemeden hedefine ulaşamıyorsun.Mesela güç ve para için yapılan uygulamalarda bile illaki manevi olarak senden bir şeyler alınıyor.Örneğin yabancı müzik sektöründe köşe olan sanatçıların çoğu bu tür uygulamalar yapmışlardır.İşi dahada büyütüp bazı örgütlerle alakaları olan bile var.Ama maddiyat için hiç bir zaman maneviyatınızı satmayın derim...

YasinLY

Kayıtlı Üye
Bir Dua tavsiyesinde bulunayım.
Ya Rabbi, sen Alim'sin ilmi geniş olansın, sen ol deyince olu verir. Ben senin Rıza'n için çalıştım. Sen rızkı istediğine ilmi ise çalışana verirsin. Bende çalıştım tevekkülümü arz ediyorum bana ve yanı sıra tüm kardeşlerime yardım et.

öylesine10

Kayıtlı Üye
Seçme hakkım olsaydı doğru cevapları vericek bi formül yerine bana okuduğum hiç bişeyi unutturmucak bi formül isterdim. Öyle bişey olsun ki defalarca tekrara gerek kalmadan 1 seferde çalıştığımı anlıyayım ve hiç unutmıyım. Accayip bişey olurdu 1 ayda hazırlanır full net çıkarırdım :p ama yok işte..

mai_kai

Kayıtlı Üye
İş
grafik tasarım
bende sınava giricem allah hepimize yardım etsin :D

berksu07

Kayıtlı Üye
Sınava gireceklere başarılar diliyorum. Allah hepinizin yardımcısı olsun.

öylesine10

Kayıtlı Üye
Günaydın sınav heyecanından erken kalkmışım bi kaç saat sonra sınava giricez dua edin bize eminim nefesi kuvvetli çok insan vardır bu sitede :)

Elfangel

Kayıtlı Üye
Günaydın sınav heyecanından erken kalkmışım bi kaç saat sonra sınava giricez dua edin bize eminim nefesi kuvvetli çok insan vardır bu sitede :)

Evet gerçekten erken kalkmışsınız. Kendinizi biraz sakinleştirmeye çalışın, sınavlar için belirli bir miktar kaygı iyidir ancak fazlası insana zarar verir. Şunu düşünün sizinle aynı düzeyde bir sürü genç giriyor o sınava, sakin olmayı konsantre olmayı başarabilen kazanacak. Size önerdiğim şeyi yaptınız mı bilmiyorum, yapmadıysanız tam sırası, hazır erkenden kalkmışken.

Gönlünüzdeki gibi olur umarım. Başarılar...

öylesine10

Kayıtlı Üye
Yaptım dediğinizi tabi biraz farklı oldu ama çünkü kafamın içi düşüncelerle dolu ve samanlıkta iğne ara gibi sınavla ilgili iyi düşünce seçiyodum. Kendim sınavla ilgili 3 tane düşünce hayal ettim onları zihnime bağladım ve diğerlerini saldım gitti her şeyi saldım. Sonra uyuya kalmışım zaten. Tavsiyeleriniz sayesinde daha rahat hissediyorum kendimi saolun ama yinede dualara ihtiyacım varmış gibi geliyo :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...