Herşeyi Beklemeden Verin, Karşılığı Nasıl Olsa Gelecektir

N_efertiti

Kayıtlı Üye
İskoçya'da adı Fleming olan yoksul bir çiftçi yaşıyordu.Bir gün tarlada çalışırken bir çığlık duydu.Hemen sesin geldiği yere doğru koştu.Beline dek bataklığa batmış bir çocuk, kurtulmak için çırpınıp duruyor, bir yandan da avazı çıktığı denli bağırıyordu.Çiftçi çocuğu bataklıktan çıkardı ölümden kurtardı.Ertesi gün Fleming'in evinin önüne gelen gösterişli bir arabadan şık giyimli biri indi.Çiftçinin kurtardığı çocuğun babası olarak tanıttı kendini ve "Oğlumu kurtardınız, size bunun karşılığını vermek istiyorum" dedi.Yoksul ve onurlu Fleming "Kabul edemem" diyerek ödülü geri çevirdi.Tam bu sırada kapıda çiftçinin küçük oğlu göründü."Bu senin oğlun mu?" sorusuna çiftçi gururla "Evet" dedi.Kurtarılan çocuğun babası , "Gel seninle bir anlaşma yapalım.Oğlunu bana ver iyi bir eğitim almasını sağlayayım.Eğer karakteri babasına benziyorsa ileride gurur duyacağın birisi olur."
Bu konuşmalar sonunda Fleming'in oğlu iyi bir eğitim gördü. Londra'daki St. Mary's Hospital Tıp Fakültesi'nden mezun oldu ve dünyada adını Penisilin'i bulan Sir Alexander Fleming olarak duyurdu. Bir süre sonra aristokratın oğlu zatürreeye yakalandı. Onu ne mi kurtardı?

Penisilin!

Aristokratın Adı:Randolph Churchill
Oğlunun Adı:Winston Churchill
Kurtaran Doktor: Çiftçinin oğlu Sir Alexander Fleming

Sadece Aristokratın oğlunu değil, milyonlarca hayat kurtarmıştır.

Her şeyi beklemeden verin, karşılığı nasıl olsa gelecektir.

Kaynak: İnternet