Fatiha-i şerifenin fazilet ve esrari

şibumi

Kayıtlı Üye
Bu mübarek surenin fazilet ve havaâssı çoktur.
1-Yatarken fatiha ve kul eûzu birabbi'lfelak ve kul eûzu birabbinnası 7 kerre okuyup aynı zamanda vücudunu sıvazlayıp uyursa ölümden başka her musibet ve kötülükten emin olur

2-Kur'an-ı Kerimde (fâ) sız sûre, sûre-İ fâtihadır. Onun için her âfetten muhafaza eder.(40)defa yazılıp suda ezilerek suyu içildiğinde, ve eller ile de yüze sürüldüğünde, bin türlü derde devadır.

3-Tehlike vaktinde (19) defa okuyan, tehlikeden kurtulur.

4-Cuma günü Fatiha'nın harf adeti kadar yazıldığında, insanların, cinlerin, hayvanların şerlerinden ve ateş gibi âfetlerin zararlarından emin olunur.

5-Yazılıpta yağmur suyu ile silinerek suyu içilse her hastalıktan; bilhassa kalp çarpıntısından ve korku rahatsızlığından kurtulunur.

6-Misk ile bir kâse içine yazılıp yağmur suyu ile silinirek sürmeye katılsa ve gözü zayıf olan gözüne çekse, biiznillah şifa bulur.

7-Temiz bir kâseye yazılıp gül suyuyla silinerek kulağa damlatılsa, kulak ağrısını geçirir.

8-İki rek'at namaz kılıpher rek'aktında (7) Fatiha ve (3) ihlas okunsa. Sonra her ne dua edilse biinâyetillah makbul olur.

9-Günde (100) kerre Fatiha-i şerifeyi okumaya devam eden her türlü kötü ahlaktan kurtulur, her türlü muradına nail olur, her türlü şerden emin olur ve zenginliğe kavuşur.

Alıntıdır
Kaynak: Dualar Ansiklobedisi

La-edri

Kayıtlı Üye
Fatiha fetih cümlekökünden gelir, fet eden,bu ayetler insanin gönlüne acildigi vakit insan kamil manada insan olur ve fetih sahibi olur..
Namaz kilan insanlar günde 40 in üstünde bu ayetleri okur .Fatiha'siz namaz olmaz o kadar önemlidir, ve namaz müminin miraci oldugu icin kapiyi acan yine fatiha oluyor.. Ne güzelmis degilmi, ben cok seviyorum bu ayetleri.Kurani kerimin minyatür hali desek hicde yanlis birsey demis olmayiz

şibumi

Kayıtlı Üye
Fatiha fetih cümlekökünden gelir, fet eden,bu ayetler insanin gönlüne acildigi vakit insan kamil manada insan olur ve fetih sahibi olur..
Namaz kilan insanlar günde 40 in üstünde bu ayetleri okur .Fatiha'siz namaz olmaz o kadar önemlidir, ve namaz müminin miraci oldugu icin kapiyi acan yine fatiha oluyor.. Ne güzelmis degilmi, ben cok seviyorum bu ayetleri.Kurani kerimin minyatür hali desek hicde yanlis birsey demis olmayiz

Ne kadar güzel yazmışsınız hissetiklerinizi

Ben üzerimde bir ağırlık hissettiğim zaman bile niyet edipte Fatiha'yı okuduğum zaman ferahlıyorum.

La-edri

Kayıtlı Üye
Ne kadar güzel yazmışsınız hissetiklerinizi

Ben üzerimde bir ağırlık hissettiğim zaman bile niyet edipte Fatiha'yı okuduğum zaman ferahlıyorum.

Tesekkür ederim, güzel olani yada söyle söyleyeyim, faydali olani hediye etmektir,zira Siz hediye etiginizde bu dualari karsiliksiz kalmaz mutlaka bir gönül güzelligi olarak (yada daha farkli bir sekilde) Size geri döner :)

şibumi

Kayıtlı Üye
Tesekkür ederim, güzel olani yada söyle söyleyeyim, faydali olani hediye etmektir,zira Siz hediye etiginizde bu dualari karsiliksiz kalmaz mutlaka bir gönül güzelligi olarak (yada daha farkli bir sekilde) Size geri döner :)

Size gönülden katılıyorum :)

Ve umuyorumki paylaşımım değerli mabet üyeleri için yararlı olur.

auk__12

Kayıtlı Üye
İnsan ruhu,insanı doğruya götüren yegane varlık aslında.Bundan belki 12 sene önceydi,bir gece babam rüyasında babannemi görmüştü,sayıklıyordu,uyandırdım-Babannem ben doğmadan önce vefat etmiş-"Hayırdır ne gördün?"dedim,"Torunum,bana hiç okumuyor!"dedi bu gerçekti o zamana değin babannemin ruhuna bir fatiha okumak her zaman aklıma gelmezdi,hoca çocuğu olmama rağmen,o gün o kadar çok üzüldüm ki o günden sonra her gece yatmadan bütün ölmüşlerimizin ruhlarına birer fatiha okuduktan sonra nedenini bilmez bir şekilde ardından savaşların ve kötülüklerin de bitmesi için toplamda 7şer fatiha okuyarak uyuyordum,şimdi eskisi kadar değil ama yine de Fatihanın hikmetini öğrendikten sonra küçük bir çocuğun hikmetini bilmeksizin bu duaya yönlendirilişinin de bir hikmeti olduğunu anladım :)