Boy uzatmak için böyle bir çalışma mümkün mü?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kaamos

Kayıtlı Üye
Bu aralar boy uzama konusuna taktım uzamak istiyorum yani çok değil 3 4 santim ama özellikle bacaklarımdan farklı şeyler de deneyeceğim ama böyle bir telkin de harika olurdu , peki müzik olması da gerekmiyor bir iki ip ucuna minnettar kalırım. Teşekkürler!

gümüş

Kayıtlı Üye
Esneme hareketleri yapmayı deneyebilirsiniz ama kararlı olmanız gerekiyor , 2-3 cm artıya geçenler oluyor ama bu boy uzamasından çok daha dik duruş kazanmaktan dolayı bildiğim kadarıyla.

foxx

Banlı Kullanıcı
yardımcı olabilirim anti tedavi yöntemleri var hormon olarak geçiyor yani acıkcası dedigim,igneyle boy uzama var maliyeti pahalı seans tedavileri size önerebilecegim bitkisel şifa olarak ökse otunu herhangi baharatcıdan alınız cay demler gibi bir tutam atınız günde 2 fincan içiniz yalnız 18 yaş altı olmanız gerek vucut bazı gelişimleri tamamlamadan ama otu birgün içmiyeceksiniz 5.6 ay deneyebilirsiniz faydaları boy uzatmakla kalmıyor stres hastalıklara karsı vucudunuzu direncli kılar,size otu içip benim boyum neden uzamadı demeyin uzamaz,tersi olun kabullenin faydasını görüceksiniz ,10.15 cm arası uzama olabilir hangi kanıta dayanarak söyledim bilimsel yada herhangi bir kaynaga degil uygulanmıs bir yöntemdir çünki saygıyla efem

kaamos

Kayıtlı Üye
Ben 19 yaşıma girdim, maleseef ama yine de denicem belli mi olur efendim uzar mıyım uzarım önce çaba göstermek lazım ;)

foxx

Banlı Kullanıcı
tabiki belirtmeliyim bende kullandım ama boy için degil etkisini gördümmü evet 2 cm boyda
beni sürekli direncli kıldı rezene gözlerime iyi geliyor papatya çayı da iyi gidiyor öneririm sana :)

gümüş

Kayıtlı Üye
tabiki belirtmeliyim bende kullandım ama boy için degil etkisini gördümmü evet 2 cm boyda
beni sürekli direncli kıldı rezene gözlerime iyi geliyor papatya çayı da iyi gidiyor öneririm sana :)

Rezene gözde neye iyi geliyor diye sorsam :)

foxx

Banlı Kullanıcı
genelde bilgisayar basından kalktıgımda gözlerimde sızı agrı oldugunda rezeneyi demliyorum 1 fincan içiyorum gözlerimin agrısını alıyor dinlendiriyor.yani peki

gümüş

Kayıtlı Üye
Göz kuruluğu gibi mi yani ? Ya kusura bakmayın ben bunu çok soracağım benim dert çok böyle çünkü +) Göz ile ilgili ne varsa bilmek istiyorum o yüzden +)

foxx

Banlı Kullanıcı
tabiki sorun degil can kulagıyla dinliyorum;tam olarak göz kurulugu ile ilgili degil agrı ve dinlenmesine yarıyor sorununu rahatca benimle paylasabilirsin senin için birşeyler yapabilirim.

gümüş

Kayıtlı Üye
Pekala +)
Bir sor bin ah işit derler öyle olacak biraz :)

Sorunum temelde göz kuruluğu sanıyorum, normalde kitap okumak ve tabii ki PC ekrana uzun saatler kilitlenmek olmazsa olmazlar arasında . Daha önce ciddi bir kriz yaşadığımdan ( haftalarca gözlere bant takmak zorunda kalmıştım ) biraz daha dikkatliyim şimdi ama acı ve batma oluyor zaman zaman ve çok zaman ağrıyor ve sahte gözyaşları da fayda etmiyor. Dr kanal tıkalı demişti ama ne kanalı olduğunu ben anlamadım, ara ara pınarlara masaj yapıyorum , ara ara çay poşetleri koyuyorum ve son zamanlarda ağrıkesici takviyesi alıyorum. Önerilere açığım :)

foxx

Banlı Kullanıcı
göz yaşı kanallarından bahsetmiştir size,aglıyabiliyormusun yada göz altlarında elinle çöktügünde agrı hissi alıyormusun,genellikle bu vakaların sonucu göz tansiyonuna yol acıyor yada ameliyata,gözlük kullanıyormusun birde

gümüş

Kayıtlı Üye
Ağlayamam ben, yaş gelmiyor.
Göz altı bastırdım az ağrı var ama yansıma değilse üst kapak altlarında daha çok hissettiriyor.
Gözlük nadiren kullanıyorum, dr'um ihtiyacım olmadığı konusunda ısrarlı.
Göz tansiyonunu ben de düşünmüştüm geçenlerde aslında ama ortalama 3-4 ayda bir muayeneye giriyorum olsa farketmezler miydi ? Ama soracağım yine de +) Teşekkür ederim.

foxx

Banlı Kullanıcı
ben teşekkür ederim,göz kapaklarında altındaki agrılık beyinle alakası oldugu için kanalların tıkanması durumda biraz seni zorluyor tabi rahatlık veriyor,nekdar doktora gitsek birşeyimiz yok derler bazen ,sana kendimi örnek vereyim normal ssk hastanesine gittim rahatsızdım cok kötü birşeyim yok dediler özele gidince ordan netice belli oldu,kontroller seanslar zaman geçtikce durum ilerler gider,gözle ilgili sorun olur göz kapagı şişmesi bile,mümkün oldugunca bilgisayar basındasın şifali yemek bitkilere yönel,bilgisayar kullanırken ısıgını %100 olarak kullanma kıs iyicene kısık yansın ben öyle yapıyorum sende yap biraz mesafeni koru,bildigim şey daha ellerini iyicene birbirine sürt sıcak olduktan sonra avuclarının içini göz kapaklarına hafifce bastır ısınsın 1 dk boyunca bekle bir etki yaratıcak,agrını aldıgını görüceksin az da olsa,peki suan şimdi gözün nasıl kendini nasıl hissediyorsun.

gümüş

Kayıtlı Üye
Geçmiş olsun. Umarım rahatsızlığınız daha fazla büyümeden çözüm bulunmuştur.
Tavsiyeleriniz için de çok teşekkür ederim, bitkisel besleniyorum çokcana ama öneriniz masajı da deneyeceğim :)

foxx

Banlı Kullanıcı
pekala beni takip et öyleyse senin için yeni çözüm kaynakları olabilirim anlaştık

kaamos

Kayıtlı Üye
Eczanelerde göz yaşartıcılar satılıyor , bir dene benim de gözlerim çok kuru ama kötü birşey değilmiş gözlerin acıyorsa biraz uzakatan bakmaya çalış yada yakından göz tembelliği ya da be biliyim aşıruyüklenmesi gibi bir şey olmasın dikkat et önemli gözler .

gümüş

Kayıtlı Üye
Eczanelerde göz yaşartıcılar satılıyor , bir dene benim de gözlerim çok kuru ama kötü birşey değilmiş gözlerin acıyorsa biraz uzakatan bakmaya çalış yada yakından göz tembelliği ya da be biliyim aşıruyüklenmesi gibi bir şey olmasın dikkat et önemli gözler .

Göz yaşartıcı dediğiniz o damla gibi olan şeyler sanırım, ben de pek artısı olmuyor. Bu hafta gideceğim doktora, araya başka bir şey girmezse. İç hastalıklara da uğramamı tavsiye ettiler (eczaneden) Bakalım :) İlginize de teşekkür ederim +)

Pc ekranı gözkapaklarınız gözünüzü yarı örter halde izleyebileceğiniz konuma getirmenizi de ben önereyim sırası gelmişken, diğer halde göz kırpma olmadığından kuruluk oluyor-artıyor.

Işık ( özellikle gün ışığı) arkadan ekrana dik olarak gelmesin mümkünse, etkisi feci oluyor, şahsen tecrübe ettimdi :)

origanum

Yönetici
Konu başlığı ile alakasız yazılar yazıldığı için konu kilitlenmiştir. Sorunuz olursa yeni bir başlık altında konu açıp sorarsınız.

Başlıktaki asıl soruya gelirsek telkin mesajları bilinçaltını etkilemek için yapılır. Vücuda fiziksel etki söz konusu değildir, yani telkinle kemik hücreleri boyuna uzayamaz. Biyolojik bir durumdur bu. Boy uzaması için hormonlarınızla ilgili doktora görünmeniz gerekmektedir. Bunun ameliyatı da vardır. Çok acı veren bu ameliyat özellikle cüce tabir edilecek nitelikte olanlar ve kaza vs neticesinde sakat kalmışlar için uygulanmaktadır. Bir de ergenliğe girmek üzere olan çocuklara eğer ciddi boy kısalığı tespit edilirse uygulanır. Kemikler kesilir ve vida taklır hergün bunlar biraz ilerler sonuçta 10 cm kadar uzama olabilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...