Müziğin Bizlerde Bıraktığı Etkiler.

darksense

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar. Müziğin toplum üzerinde ve birey üzerindeki etkilerini hepimiz deneyim olarak az çok yaşadık. Hem araştırma babında olması dolayısı ile hemde küçük bir bilgi paylaşımı olması nedeni ile, sizlere sormak istedim.

Dinlediğiniz müzik türlerini üzerinizde yarattığı etkiye dayanarak ne şekilde sınıflandırırsınız?
Hangi duygularınızı ön plana çıkarıyor?
Uzun zaman önce çok sevdiğiniz dinlemeden yapamadığınız bir şarkıyı dinlemeyi biraktiğinizda bunun nedenini ne olarak görüyorsunuz?
Her araştırmanın sonucunda klasik müziğin faydalarindan bahsediliyor. Siz klasik müzik hakkında ne düşünüyorsunuz.

Hangi Enstürman size hitap ediyor.

Bu sorulardan bir taneside olsa cevaplarsanız memnun olurum.

Örneğin.

Jason Becker - End Of The Beginning. (Enstrümental Solo) Kalk birşeyler yap boş durma diyor Hayatını yaşa diyor.

Queen - Mother love. (Pop) Bu şarkıyı dinlerken resmen dalıp gidiyorum. Bende farkındalık duygusunu geliştirdiğini düşünüyorum.

Pantera - Cowboys From Hell. (Southern Metal) Bende provake etki yaratıyor. Birilerine şiddetle yaklaşmam için dürtüyor birileri sanki

Eskiden ''Eminem'' (Rap) Çok dinlerdim onu dinlemeden yapamazdım. Şimdi ise insanlara nefret aşılamak için yapılmış müzik olarak niteliyorum.

Klasik müzik. Belki sanatçıya göre dinlenebilir. Unuttuğunuz birşeyi hatırlamanıza yardımcı oluyor. Örneğin Richard Wagner

Bana hitap eden Enstürman ise Elektro Gitar.

1_566.jpg

La-edri

Kayıtlı Üye
Müzik beni cok etgiler, aslinda biraz da ruh halime göre degisebilir..
Ama Saz ve Ney..Nerede duysam etgilenirim, ayrica sakinlestirir beni

Paylasimicin tesekkürler hos olmus :)

RaV3N

Kayıtlı Üye
çello sesi beni çok eykiliyor ve çok seviyorum çello sevenlere apocalytica dinlemelerini öneririm. And of me fovorim sevgilerle.

La-edri

Kayıtlı Üye
Harmonica ve mizika, nefret ediyorum, sinirlerimi ziplatmakla kalmiyor tavan yapmasina sebeb oluyor...:)

darksense

Kayıtlı Üye
Doğrudur. Ancak mızıka'yı blues müzik eşliğinde dinlersen, fikrin değişebilir diye düşünüyorum.
Yavuz Çetin- Sahil Bu şarkı Örnek olarak iyidir. Şarkının sonlarındaki mızıka tınısı insanı alır götürür uzaklara. Tavsiye babında değerlendirirsen memnun olurum.

La-edri

Kayıtlı Üye
Doğrudur. Ancak mızıka'yı blues müzik eşliğinde dinlersen, fikrin değişebilir diye düşünüyorum.
Yavuz Çetin- Sahil Bu şarkı Örnek olarak iyidir. Şarkının sonlarındaki mızıka tınısı insanı alır götürür uzaklara. Tavsiye babında değerlendirirsen memnun olurum.
Tesekkür ederim,güzel bir tavsiye mutlaka deneyecegim..
Hayatimdan nefret ettigim seyleri bir bir yok etme cabasindayim,bazen böyle tavsiyeler daha etgili oluyor :)

ibriz

Kayıtlı Üye
elektro gitaristim ben. ama çello çalabilmeyi isteyenlerdenim. çello çalmayı isteyen arkadaşların bilmedikleri sebepleri var. çello insan sesinin frekanslarına en yakın frekanslardaki enstrümandır. bu sebeple en rahatlatıcısıdır. bu yüzden çok sevilir.

çello sevenlere bach dinlemelerini öneriyorum. özellikle cello suite 5 do minör(c minor diye aratılmasına.) yo-yo ma güzel yorumlamıştır.

VenusDavis

Kayıtlı Üye
Bağlama ve flüt dışında hepsini çalabiliyorum, ama yan flütü profesyonel olarak çalmak gerçekten isterdim.
Bateri çok rahatlatıyor beni, sinirimi genelde bateriyle çıkartırım. :D

ibriz

Kayıtlı Üye
hiç bir müzisyenin davula bateri dediğini duymadım. hele sinirini çıkarmak davuldan... müzisyen enstrümanını sever.

N_efertiti

Kayıtlı Üye
Piyano ve yan flüt çalmayı çok istiyorum. En kısa zamanda yan flüt çalmayı öğrenmek için bir kursa yazılacağım :)

Ori

Kayıtlı Üye
Mızıka çalmayı isterim ama oylamada gitara verdim çok öğrenmek istiyorum tıngır mıngır çalmak isterdim ilerde o da olur. :)