Wafa Sultan-İslam bu!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

auk__12

Kayıtlı Üye
Bu kadın niye bu kadar hiddetlenmiş anlamadım ama İslam'ı yanlış anladığı çok açık,Hangi inanca sahip olursanız olun,kimsenin kutsalına laf uzatamazsınız,herkesin inancı kendinedir ama bu size iftaraya varan cümleler kurma hakkı vermez,ben oldukça saygısız buldum,aynı şey başka bir din içinde yapılsa aynı duyguları hissederdim,kimsenin inançlarını böyle ayaklar altına düşürmeye hakkınız yok!

arevw

Kayıtlı Üye
Bu kadın niye bu kadar hiddetlenmiş anlamadım ama İslam'ı yanlış anladığı çok açık,Hangi inanca sahip olursanız olun,kimsenin kutsalına laf uzatamazsınız,herkesin inancı kendinedir ama bu size iftaraya varan cümleler kurma hakkı vermez,ben oldukça saygısız buldum,aynı şey başka bir din içinde yapılsa aynı duyguları hissederdim,kimsenin inançlarını böyle ayaklar altına düşürmeye hakkınız yok!

Kesinlikle katılıyorum, fakat islam dininin kaynaklarını takip eden arkadaşlara madalyonun öteki yüzünü biraz gösterebilir diye düşünüyorum. Her inanca saygı şart, Kadın ağır konuşuyor, söyledikleri gerçek ama inananlar tarafından incitici, sizinle o konuda hem fikirim.

La-edri

Kayıtlı Üye
Bu kadinin bu kadar hidetlenmesini sebebi, yasadigi ülkede "Islam" altinda yasak olanlari legal göstertilmis olmasi, elbette bu hanimlar icin ikinci sinif insan muamelesi meydana getiriyor.. Vsa vsa Ben bir cok ülke gördüm bunlarin arasinda Arabistanda var ve cidden var bir sykinti hanimlara karsi bu Ülkelerde, ama bu durumun Islam ile alakasi yok, Islam sevgi baris dinidir..BU O insanlarin ahlak sorunu baskada birsey degil

Kadin diyorki esi 6 yasinda imis.. digeri diyor 9 peki hangi bilgiye dayali, Kuran dese derim ok isbati orada, bu iftiradan baska hicbirsey degil.Islamda Kadin cinsi aklibalik oldugunda sorumludur buda 12 yas sonrasidir.6 yada 9 olma ihtimali sifir..
12 yasindaki bir kiz evliligede uygun degildir, bu ibadetleri icin söylenmis bir sinirdir..
Ayrica bir kiz gönlü olmadigi bir erkege asla nikah edilmez, islam buna karsi.
Kuran canli gömülmüs kiz cocuklarindan bahseder, kinar.Analari nerdeyse kutsamistir !
Islam herseyden önce güzel ahlaktir.
Türkiye'de töre cinayetleri namus cinayetleri var mesela, bunu Islam adina yapiyorlar oysa bu töredir cahilliktir, Islam emrediyor dedigimizde cok sacma bir sey cikar ortaya küfür olur, ayni bu bayanin yaptigi gibi..
Kadin diyorki Islam Muhammedin sözü fiilidir,Sünnetten bahsediyor.
Oysa Sünnettin sahibi diyorki, eger sözlerim fiilerim Kuran'a aykiri gelirse yapmayin, cünki herkez onun adi altinda sünnet üretib caninin istedigine fetva cikartabilir..yapiliyorda bu hanimda onu din zannetmis..

Ama birde gönül var vicdan var..

Cherubim

Kayıtlı Üye
Tamamen katılıyorum La-edri. Çok güzel açıklamışsın teşekkür ederim.

siyahzühre

Kayıtlı Üye
Kesinlikle katılıyorum, fakat islam dininin kaynaklarını takip eden arkadaşlara madalyonun öteki yüzünü biraz gösterebilir diye düşünüyorum. Her inanca saygı şart, Kadın ağır konuşuyor, söyledikleri gerçek ama inananlar tarafından incitici, sizinle o konuda hem fikirim.
İslam dininin kaynaklarını takip eden arkadaşlar kelimesiyle biz müslümanları kastediyorsanız,ben kendimce cevap vereyim size;madalyonun diğer yüzünde sadece şeytanı görebiliyorum.İslamın en büyük düşmanı şeytan değilmi ki zaten?

YasinLY

Kayıtlı Üye
Yorum yapmak istemiyorum Allah islah etsin. YÖNETİCİLERDEN BU KONUNUN KALDIRILMASINI ARZ EDERİM BEN DE BAŞKA DİNLER HAKKIN DA VİDEO, YADA KONULARDA PAYLAŞIMLARIM OLSA MATEMATİK KURALI GİBİ ARTI SONSUZDAN EKSİ SONSUZA KADAR DEVAM EDER. Fakat böyle bir şey yapmam. Çıkmış İslam hakkın da bilip bilmeden yorumlarını sergilemiş ve bu video da Gizlimabet'te paylaşılmış yöneticilerin de uygun görmeyeceğini düşünüyorum. Aslen İslam nedir onu araştırmadan, ön yargılarla, bu zihniyetle devam edenler mutlak vardır ve olacaktır. Sümmün bükmün umyun fehüm lâ yerciun. Onlar sağırdırlar, dilsizdirler, körlerdir bu sebeple onlar (İçinde bulundukları halden.) geri dönemezler. Sadece Bakara Sure'sinin 18. Ayet'i ile paylaşıma verebileceğim en güzel cevaptır...

origanum

Yönetici
Bu sitede hiç bir inanç hakkında olumlu ya da olumsuz görüş bildirilmesi uygun değildir. Konu kilitlenmiştir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...