Kısa Bir Hikaye / Hayata Dair

N_efertiti

Kayıtlı Üye
Bir haftanın yorgunluğundan sonra baba Pazar sabahı kalkmış eline gazetesini almış ve akşama kadar oturup dinlenecek olmanın keyfini çıkartmaya başlamış. Ama baba bunları düşünürken oğlu yanına gelerek kendisini parka götürmek için geçen hafta söz verdiğini hatırlatmış. Canı hiç dışarıya çıkmak istemediği için bir bahane bulup evde otur...ayım, dinleneyim diye düşünmüş.

Birden gazetenin promosyon olarak verdiği dünya haritası gözüne ilişmiş. Bu haritayı hemen parçalara ayırmış ve oğluna uzatmış; ' bu haritayı birleştirebilirsen hemen gidelim parka ' demiş.

Ardından da içinden derin bir oh çekmiş; 'dünyanın coğrafya profesörlerinden birini getirsen yine de toplayamaz bunu iyi akıl ettim ' diyerek sevinmiş. Aradan 10 dakika geçmeden çocuk koşarak babasının yanına gelmiş. Baba haritayi düzelttim parka gidebiliriz demiş.

Adam önce inanmamış ve görmek istemiş. Görünce de şaşırarak nasıl yaptığını sormuş. Çocuk demiş ki; bana verdiğin haritanın arkasında insan resmi vardı...

“İNSANI DÜZELTİNCE, DÜNYA KENDİLİĞİNDEN DÜZELDİ! ...”

Kaynak: İnternet

N_efertiti

Kayıtlı Üye
Bende az önce okudum ve çok beğendiğim için paylaşmak istedim. Dünyayı güzelleştirende, çirkinleştirende bizleriz. Bu hikaye de çok güzel anlatmış.

TheDarkPower

Kayıtlı Üye
Sevgili Üyelerimiz,
Formumuzda teşekkür mesajı yazmak yasaktır. Bunun yerine paylaşımını beğendiğiniz üyemize rep vermenizi rica ediyoruz. Üyemizin isminin altındaki terazi resmiyle belirtilen değerlendir butonuna tıkladığınızda rep verme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

İyi forumlar...

Afedersiniz! Rep nasil veriliyor acaba ? Oyle bir buton goremedim...

Elfangel

Kayıtlı Üye
Üyenin isminin altındaki teraziye benzeyen resmi gördünüz mü? Üstüne geldiğinizde .... isimli üyenin yazdığı mesajı değerlendir yazısı çıkar, buraya tıklayın, evet değerlendireceğim düğmesine basın. İsterseniz değerlendirme nedenini de yazabilirsiniz. İyi forumlar.

darksense

Kayıtlı Üye
Hoş bir noktaya değinmiş. Ne alınırsa kar

TheDarkPower

Kayıtlı Üye
Üyenin isminin altındaki teraziye benzeyen resmi gördünüz mü? Üstüne geldiğinizde .... isimli üyenin yazdığı mesajı değerlendir yazısı çıkar, buraya tıklayın, evet değerlendireceğim düğmesine basın. İsterseniz değerlendirme nedenini de yazabilirsiniz. İyi forumlar.

Tesekkurler ederim.
O butonun ne ise yaradigini bilmiyordum ve daha once yanlislikla sinir oldugum bir mesaj'da uygulamistim (moderatore bildirecegim yada agzinin payini verecegim diye)
Ogrendigim iyi oldu.Iyi forumlar...