yardım ve tavsiyeleriniz

hippolyte

Kayıtlı Üye
Ben sürekli dışarıdaki insanlardan etkilenen biriyim,hep ne der ne düşünürler benim kendi hayatımdan bile önemlidir onların ne düşündüğü..

olumlamalar yapıyorum fakat ben hayatımda kimseye mahçup olmamak,kimsenin eline bakmamak istiyorum sürekli ve de kimse benim elime bakmasın ne kötülük görsünler benden ne de gücümün dışında iyilik beklesinler diyorum...çünkü böylelikle sorumluluklardan kurtulacağım için insanlar bana hakaret edemiyecek benden bişey beklemedikleri ya da bana birşey vermedikleri için...ben üniversite mezunuyum ama atanamadım 2 yıldır onun da etkisi var,hep bu düşünceler yüzünden;işte birilerine yük olurum,evde sıgıntı mıyım,sevdiklerim benim üzerimden geçinirse vs vs.. diye diye iş bulamadım,yani atanamadım sınava da odaklanamıyorum.dün akşam 7den 11 e kadar odama kapandım ağladım,hiç öyle olmamıştım,2 aydır duamı da yapıyorum ama olumlama da şart...diyorum ki eğer doğru bir olumlama yaparsam olabilir ama bunun hakkında nasıl olumlama yapabilirim ki ben,olumsuz cümle meli malı olmamalıymış diyorlar,hepsini okudum...ben telaşlı biriyim,asla yaptıgımdan emin olmam o nedenle buraya yazdım ki belki güzel cümle kurabilen biri bana nasıl olumlama yapacağımı gösterebilir.çünkü bende güven yok,telkinleri bile hazır yazıyorum...her gün sabah kalktığımda düşünüyorum bunu lütfen yardım edin,bende saplantı oldu...

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Olumlamalar bölümünde bir sürü işinize yarayacak olumlama mevcut,bir tanesinin linkini veriyorum.Başlığı,10 önemli korkumuz için olumlama.İçinde güven olumlaması da mevcut.
Başlıca Korkularımız için,10 tane kısa Olumlama - "Gizlimabet Parapsikoloji Platformu"

Neden gelecek için ve başkaları için endişe içindesiniz?Dün bitti,gelecek henüz yaşanmadı,ama siz geleceği düşünmekten 'an'ınızı yaşayamıyorsunuz.Gelecek sizin adımlarınızla oluşuyor.Devamlı gelecek ve geçmişte yaşarsanız,şu anınızı ilerde karadelik olarak yitirirsiniz.Kendinizi anın akışına bırakın,direnmeyin.Yapmanız gereken neyse,ders çalışmaksa ona odaklanın.Zihninizden düşünceleri uzaklaştıramıyorsanız da nefes teknikleriyle zihni sakinleştirmeyi ve an da kalmayı deneyin.Sadece nefesinizin sesine kulak verin.Sitede pek çok nefes tekniği mevcuttur,biraz arama yapmanız yeterlidir.
Ancak bir tek olumlamaları söylemeniz yetmez,bu söylediklerinize yürekten inanırsanız işe yarar. Önce düşünce sisteminizi değiştirmelisiniz,yoksa kimse size yardım edemez.Hatta en büyük zararı siz kendinize verirsiniz.Depresyonlarında bazen işe yarar tarafları vardır,kendi içinize yönelmenizi sağlayabilir. Ancak iyice dibe vurduğumuz zaman sıçrayarak çıkış yapabilirsiniz,eğer kendinizi tarafsız bir eleştirmen gibi irdelerseniz ve yanlışlarınızla acı da olsa yüzleşirseniz çıkışınız daha kolaylaşır.Başımıza gelen iyi ve kötü herşeyin bir sebebi vardır, olgunlaşmamız- farkındalık kazanmamız için.
Hayat bir okul ve karşımıza devamlı zorlu sınavlar çıkartıyor. Bir şekilde bu dersleri vermemiz gerek,alınmayan dersler her zaman ilerlememize- sınıfı geçmemize engel oluyor.

Üzülme..!! der Mevlana,istediğin bir şey olmuyorsa,ya daha iyisi olacağı için yada,gerçekten de olmaması gerektiği için olmuyordur.

Başkalarından saygı, ilgi ya da sevgi bekliyorsan önce sırasıyla kendine borçlusun bunları. Kendini sevmeyen birinin sevilmesi mümkün değildir. Sen kendini sevdiğin halde dünya sana diken yolladı mı, sevin. Yakında gül yollayacak demektir.
TEBRİZLİ ŞEMS KURALLARI....

Sufiler demiş ki; başına ne gelirse gelsin,karamsarlığa kapılma.Bütün kapılar kapansa bile,sonunda O sana kimsenin bilmediği gizli bir patika açar.Sen şu anda göremesen de, dar geçitler ardında nice cennet bahçeleri var.Şükret! İstediğini elde edince şükretmek kolaydır.
Sabretmek, öylece durup beklemek değil,ileri görüşlü olmak demektir.Dikene bakıp gülü,geceye bakıp gündüzü tahayyül edebilmektir.
Hayat sana rağmen değil,seninle beraber aksın.Düzenim bozulur,hayatımın altı üstüne gelir diye endişe etme.Nereden biliyorsun hayatın altının üstünden daha iyi olmayacağını?

Sevgi ve ışıkla kalın:)

hippolyte

Kayıtlı Üye
Teşekkur ederim,tüm bunlar düzelmem için bir şans olabilir.bilinçaltımla da inanmaya başlıyacağım inşallah...