Kırmızı gözlü kedi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

arevw

Kayıtlı Üye
Bir kaç ay önce tuhaf bir olay yaşadım. Gece saat 00:30 gibi kız arkadaşımı eve bıraktım ve yürüyerek eve dönecektim malum sokakta kimsecikler yok, ilerlerken tam kaldırım bitişine gelmeden önüme simsiyah bir kedi çıktı bana baktı ve gözleri kıpkırmızıydı. Sonra aniden koşarak kayboldu. Anlam veremedim ışık yanılsaması olabilir diye düşünüyorum.

Kadoramas

Kayıtlı Üye
Işık yansıması olabilir.Gördünüz kedi şekil değiştirmiş bir varlıkta olabilir (Cin,Şeytan Vs.).Size bir zarar vermediyse bu olay üstünde durmayın bence

arevw

Kayıtlı Üye
Işık yansıması olabilir.Gördünüz kedi şekil değiştirmiş bir varlıkta olabilir (Cin,Şeytan Vs.).Size bir zarar vermediyse bu olay üstünde durmayın bence
Haklısınız, olayın üzerinde durmak anlamsız. Emin olduğum şey gözlerinin hakikaten kıpkırmızı olduğu ve bana baktığı anda nasıl yoğunlaştığını ve parladığını gördüm ve hissettim. Cidden garip.

RaV3N

Kayıtlı Üye
Sizin anlattığınıza benzer bir olay yıllar evvel bende yaşadım.gündüz vaktiydi yazın akşam saatlerine doğru evimizin dış kapısını açtım merdivenlerimizin ışığını açmamıştım hafif alacakaranlıktı yukarı doğru çıkıyordum.Birden sesle irkildim kedinin bana karşı bir bakışı vardıki yani bir anlık şeytanı gördüm desem yeridir.Çok büyük iri ve kırmızı gözleri vardı koyu sarı turuncu arası tüyleri vardı ve çok iri bir kedinin neredeyse 2 katı denilecek boyutta bir kediydi.Ben hayatımda böyle bir kediye hiç rastlamadım zaten onu görünce de merdivenlerden aşağıya doğru inmem bir oldu içeriye giremedim 15 dk gibi bir süre.

DARKKING011

Kayıtlı Üye
Işık yansıması olma ihtimali yüksek mesela bazı insanların gözleri kırmızı çıkar fotoğraflarda.
Başka bir örnek vermek gerekirse bazı hayvanların gözlerine ışık vurunca gece yanan sigara gibi kırmızı kırmızı parlar.

güneşinkızı

Kayıtlı Üye
Işık yansıması olma ihtimali yüksek mesela bazı insanların gözleri kırmızı çıkar fotoğraflarda.
Başka bir örnek vermek gerekirse bazı hayvanların gözlerine ışık vurunca gece yanan sigara gibi kırmızı kırmızı parlar.

arkadaşıma katılıyorum bazı hayvanların gözlerine ışık vurunca gece yanan sigara gibi kırmızı kırmızı parladıklarına şahit olmuşumdur
bence çok durmayın bu konunun üzerinde

La-edri

Kayıtlı Üye
Benim kardesim mavi gözlü onunda bazen isigin etgisine göre kirmizi gibi olur gözleri..
Bu isik ile alakali kesinlikle..

RaV3N

Kayıtlı Üye
Dediğim gibi alacakaranlık bir ortamdı ışık yansıması olabilecek etrafta hiçbir unsur bulunmuyordu + kediyle bakıştım birkaç saniye ve iyice onu inceledim buna dayanarak size bu olayı anlattım.Bildiğin kırmızı ve turuncu arası parlayan ateş gibi gözleri vardı bunun ışık yansıması olma ihtimali çok düşük insan 30 - 35 cm mesafeden ışık yansımasını fark edemez mi ? tabiki edebilir =) sevgilerle..

schutze07

Kayıtlı Üye
2 kedi ve 4 yavrusunu bakmış biri olarak evimde söylüyorum bazen kırmızı olarak görebilirsiniz normaldir gece uyandığımda ışık kullanmazdım mesela mutfağa giderken bile birden karşıma çıkıp kırmızı gözlerine tanık olduğum çok olmuştur yani korkulcak birşey yok diye düşünüyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...