Reiki Çakra Meditasyonu

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Reiki Çakra Meditasyonu

Derin yoga nefesleri almak bu meditasyonda derin temizlik noktalarına inmemizi kolaylaştırır. Bu meditasyonda, Reiki çakralarınızın frekansına uyarak renk değiştirmelidir. İkinci aşamalar her çakrada 1. ve 2. sembollerini tekrarlamayı anımsasınlar.

Derin nefes alın. Elleri Gassho pozisyonuna getirerek içinizdeki Tanrı’yı/Yaradan’ı selamlayın ve Reiki kanalınızı sevgiyle açın. İkinci aşamalar, 1. ve 2. sembolleri kullanarak, 3. aşamalar 4. sembolü de katarak, bir metre çapında bir ışık küresi imgeleyin. Şimdi bu kocaman ışık topunu taç çakranızın Kira cm. Yüksekliğine kadar kaldırın ve derin nefes alarak bırakın. Ve enerji topunun içine girdiğinizi hissedin. Işık küresi medtasyon boyunca sizin auranızı saracaktır.

Dikkatinizi kök çakraya odaklayın ve üç kez derin nefes alıp verin. Renginiz parlak ve canlı bir kırmızı. Bu güçlü kırmızı ışın, kök çakranızdan yavaşça yayılarak kalçanızı, bacaklarınızı ve ayaklarınızı sarıyor. Bu bölgeleri gevşetiyor ve tüm ara çakraları besliyor. Temel merkez, temizleniyor, arınıyor, dengeleniyor ve aktive oluyor. Kök çakranızın enerjisi yükseliyor ve farkındalığı genişliyor. Bedeniniz tam olarak gevşediğinde iç görüyle bakın, buarada bir insan olsaydı kim olurdu? Size karşı tavrı nasıl olurdu? Onunla iletişim kurun. Size mesajı ne olabilir? Veya sizin, ona vermek istediğiniz bir mesajınız var mı? Bazı olumsuz düşünce, duygu, görüntüler varsa onlarla iletişim kurun, onları Reiki ile aydınlatın ve barışı, huzuru sağlayın.

Onaylama: Bu dunya benim evim ve benim ihtiyaçlarım zamanında karşılanır.

Şimdi İkinci Çakrada kendi öz merkezinizdesiniz. Üç kez derin nefes alın verin. 2. ve 3. aşamalar sembolleri yine uygulasınlar. Renginiz canlı bir portakal alevi. Sıcak ve mutluluk veren bir enerji, herşeyi sıcacık sarıyor. Sakral merkezin enerjisi yükseliyor, farkındalılığı genişliyor. Çakranız iyileşiyor, çalışıyor, temizleniyor, dengeleniyor ve aktve oluyor. Bu arada herşey doğal ve sade. Olaylar ve konular sizi zorlasalar bile hepsi de zevk alınacak birer oyun.
Kendi görüntünüzü bu çakraya yansıtın. Bu mekanda yaşasaydınız, nasıl olurdunuz? Kaç yaşında ve nasıl bir görüntüye sahipsiniz? Görüntünüzün size tavrı nasıl? Bazı olumsuz düşünce, duygu, görüntüler varsa orlarla iletişim kurun, onları Reiki ile aydınlatın , doldurun ve barışı, huzuru sağlayın.

Onaylama: Bu, benim hayatım. Hayatımdan ve kendi bedenimde yaşamaktan zevk alırım.

Şimdi üçüncü çakradasınız ve rengi sarı. Üç kez derin nefes alın verin. 2. ve 3. aşamalar sembolleri yine uygulasınlar. Çakranız temizleniyor, dengeleniyor ve aktive oluyor. Enerjisi yükseliyor, farkındalığı artıyor. Etrafınızda çeşitli insanlar var, hepinizin üzerinde büyük ve sıcak bir güneş parlıyor. Bu sıcaklık sizi sevgiyle sarıyor, tüm gövdeniz, organlarınız ve ara çakralarınız arınıyor ve iyileşiyor. Dikkat edin, ikinci çakra, sakral merkez yeterince rahat ve açılmış mı? Yoksa br takım gerginlikler hala devam editor mu? Eğer rahat değise Reiki ile gevşetin. Etrafınızdaki insanlara bakın, kimler olabilir ve size farsi tutumları nasıldır? Gerek duyarsanız o insanlara vermek istediğiniz mesajları söyleyin. Şimdi dikkatinizi , auranızı yönlendirin ve bedeninizi bir halka gibi saran Solar Pleksus kuşağınızı canlı bir sarı ile kaplayın. Tüm stresler ve güç deneyimleriniz kırılsın, çakranızın öz enerjisi, sağlıklı auranıza ve çevrenize yayılsın.

Onaylama: İnsanlarla iletişim sağlıklı ve güzel.

Şimdi kalp merkezindesiniz ve rengimiz pembe. Üç kez derin nefes alın verin. 2. ve 3. aşamalar sembolleri yine uygulasınlar. Aldığınız nefesle, kalp çakranız enerjisi yükseliyor, farkındalığı genişliyor. Taç çakranızdan aldığınız Reiki enerjisini, kalp çakranıza göndererek önünüze büyük bir kalp hazırlayın. İçine, sizi inciten, kıran ve üzmüş olan üç kişiyi yerleştirin. Onları sevginizle kucaklayın ve bağışlayın. Özel bir mesajınız varsa tek tek iletin. İçinizde hiç kırgınlık kalmayıncaya kadar, bu konumda kalın. Tüm olumsuz duygulardan arınarak kalp çakranız genişlesin, pembe ışıklar her yöne doğru yayılsın ve bir müddet bu konumu muhafaza edin.

Onaylama: Ben sevgiyim. Huzur sevginin tek gerçek olduğunu bilmektir.

Şimdi boğaz çakrasındayız ve renginiz mavi. Üç kez derin nefes alın verin. 2. ve 3. aşamalar sembolleri yine uygulasınlar. Gökyüzünün canlı mavisi çakranızdan akarak boyun ense ve omuzlara doğru yayılıyor. Bu bölgelerdeki tüm gerginlikleri çözüyor. Boğaz çakranın enerjisi yükseliyor ve farkındalılığı genişliyor. Temizleniyor, iyileşiyor, dengeleniyor ve aktive oluyor. Çakranın içine kendinizin görüntüsünü yansıtın ve izleyin. Kaç yaşındasınız ve görüntünüz nasıl? Çakranın size söylemek istedikleri neler? Onları yeterince dinleyebiliyormusunuz? Olası negatif duyguları Reiki’nin ışığı ile yıkayın ve arındırın.

Onaylama: Duygu ve düşüncelerimin farkındayım ve onları özgürce ve sevgi ile ifade ediyorum. Tüm sınırlamalarımdan kurtuluyorum ve kendimi özgürce ifade ediyorum.

Şimdi alın çakrasındasınız ve renginiz eflatun. Üç kez derin nefes alın verin. (sembol kullanmıyoruz) Eflatun ışık demeti zihninizdeki düşünceleri sakinleştiriyor ve aydınlatıyor. Düşünceleriniz, önce yavaşlıyor sonra birer görüntü halini alıyor. Bu görüntülere hiçbir değerlendirme yapmadan, yargı, yorum katmadan bakıyorsunuz, ızlıyorsunuz…onları tutmayın özgür bırakın.. Yeterince boşluk ve hafiflik sağladıktan sonra, alın çakranızdan çıkardığınız eflatun ışığı evrene gönderin. Amacınız gerçek mekanınızı hissetmeniz ve şu anda yukarıda bulunan dostlarınıza sevgi göndermek…

Şimdi dikkatimizi tekrar kök çakranıza getirin. Hızla tüm çakra renklerini sıra ile hissedip hepsini birleştiriyorsunuz ve güçlü bir beyaz ışık olarak taç çakrasından çıkartıyorsunuz. Bu berrak ışık yavaşça auranızı dolduruyor ve sizi arındırıyor.

Bir müddet bu konumda kalın..
Yaradana, Reiki’ye, Dr. Mıkao Usui’ye ve tüm evrene şükranlarınızı sunuyorsunuz ve yaptığınız bu meditasyonun , bütünün hayrına olması dileğiyle, derin bir nefes alarak bitiriyorsunuz. Hazır olunca gözlerinizi açın lütfen.

NAMASTE.

Osiris

Kayıtlı Üye
Bunlar mp3 biçiminde çok güzel oluyor =)