Ne Olduğunu Söylemeniz lazım ...

Artemis.B

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar ilk olarak konuyu yanlıs yere açmış olabilirm bu yüzden kusura bakmayın lütfen.
Çok önemli bir konuda siz bilen kişilere danışmam gerek.Yakın bir arkadaşıma uzun zamandan beri birşeyler oluyor.Etrafında gölge gibi şeyler görüyor ve birilerinin ona hep ellediğini söylüyor ama bunları göremiyor sadece siyah bir gölge bazende çok fazla beyaz olarak bi anlık görüyor.Arkadaşım artık çok korktuğu için odasına Kuran filan koymuş birde küçük bir kuranı varmış bu küçük olan kayıp olmuş.Arkadaşım bu varlıkların cin olabilecegini sanıyor fakat aklımızı kuran meselesi karıştırıyor aslında bu konuyu tam bilmiyoruz bildiğimiz kadarıyla Cinler kurana karışamazmış ve Kuranın oldugu odaya giremezlermiş...
Bu gölgelerin ve ellemelerin dışında Arkadaşım mesela posterlerin oynadıgı görebiliyor.Örneğin ''Büyücülük Klavuzu'' diye bi kitap var bilirsiniz onun kapağındaki kadının kafasındaki takının oynadığını görmüş.Korktugu için kitabı okulda okuyor artık zaten ve son olarakda bu ellemeler filan Lilith ismini duyunca sıklaşıyormuş kitapda Lilith ile ilgili bir şeylerde vardı oraları okurken farketmiş bunu.
Arkadaşım için endişeleniyorum ve umarım bana inanıp yardım edersiniz şmdiden tskler.

Ori

Kayıtlı Üye
Bu durumdan önce çağırma faaliyetlerinde bulumuş mu arakadaşınız? Cinler Kuran'a yaklaşamaz doğru ama o posterlerde ki oynamalar muhtemelen göz yanılmasıdır.

sécréd

Kayıtlı Üye
Benimde bazı şeyler başıma geliyor. Evde otururken önümden insan gölgesi geçiyor, sürekli beyaz toz ışıltıları görüyorum ve her sabah saat 8 ile 8.30 arasında müzik sesi gibi bir ses duyuyorum Michael jackson'ın Earth song şarkısnın başlıngıcındaki piyano sesi gibi ve sürekli olduğu için alıştım. Ayrıca şu son 2-3 haftadır geceleri kulağıma pişşt, şşşt gibi sesler geliyor. Belkide kendimi kandırıyorumdur. :)

Artemis.B

Kayıtlı Üye
Psikolojikse bile bir nedeni olmalı... İnsan bi süre sonra dayanamaz ama arkadaşım için endişeleniyorum.

Artemis.B

Kayıtlı Üye
Bu arada hayır bulunmamış ama Lilith'i önceden çok severmiş şmdi ise korkuyor sadece.

_evr_

Banlı Kullanıcı
arkadaşının yaşadığı bazı şeylerin ruhani varlıklarla ilgisi olabilir.
benim fikrimi sorarsanız bir aralar bu tarz şeyleri okuduysa yahut ilgilendiyle,etkilendiyse psikolojiktir. nedeni de budur.kendi fikrim.

avelmi321

Banlı Kullanıcı
Arkadaşlar büyü kitabı bulundurmak onlarla başlı başına bir iletişime sevk eder.Sizler nasıl insansınızki büyü işleriyle uğraşıyosunuz bunu bırakmazsanız arkadaşınıza yakında temasa geçeceklerinden emin olun ve bilakis onu bu dünyada insan inasa nasıl zarar verirse artık onada o şekilde zarar verebilecek hale gelicekler sonuçta arkadaşın ya ölücek yada aklını yitirecek.Bir an önce bunları bırakıp normal yaşamına dönmesi lazım düşünmemesi lazım böyle şeyleri.SONU ..... Olur.Çünkü bunlar size oyun gibi geliyor ama gerçek apaçık belli çünkü onların boyutunda çok inanılmaz savaşlar oluyor.Ve kimi zaman cinleri gören bazı hocalarda bu savaşlara ortak olabiliyo şimdi arkadaşın yakın zamanda boyut farkı kalmazsa kendisini bir düşman taburu içinde hayal etsin ellerinde silahlar bir an önce dediğim gibi bıraksın bu işleri.

arevw

Kayıtlı Üye
Arkadaşının yaşadığı bu olayların psikolojik ağırlıklı olabileceğini düşünüyorum. Arkadaşınız herhangi bir psikiyatrik yardım alma isteği içinde mi acaba? veyahut kullandığı ağır dozlu ilaçlardan kaynaklı olabileceğini de düşünmekteyim.

La-edri

Kayıtlı Üye
Cinler Kuran'a nasil yaklasamiyor? O zaman Hafiz olalim herseyden kurtlalim ki onlarin Kuran beyninde.. Kuran kelimesi "Ikra" keliem kökünden türeyen bir kelimedir, yani "oku" okunmayan kuran musafdir,O'nun Kuran olabilmesi icin okunmasi anlasilmasi hatta gönül aleminde yer edinmesi lazim, basit bir kitapdan degil Allah'in kelamindan bahsediyoruz, Evet Kuran gönüllerde yer aldigi taktirde musallat tarzi seyler minimuma iner,,vesvese vsa.Ama Kuran cinleri kacirir diye bir sey yok onlarda müslüman olabilir.
Mubarek topraklarda "Cin mescidi" diye bir camii var, demekki camii ye dahi giriyorlar !

Bu aciklamaya karsilik "ayet elkürsi" de kuranda ve kaciriyor derseniz.. Okundugu icindir,Ayet el kürsiy'i bir kagida yazip duvarimiza assak yine faydasi olmayacaktir..

Size söyleyebilecegim tek sey madem arkadasiniz birtakim kitaplar okuyor ve bunlarin iceregi korkunc,elbetteki pisikolojisi etgilenir

PESS

Kayıtlı Üye
İş
Dans EÄŸitmeni , Grafiker
Öncelikle arkadaşınız için geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.Bahsedilen belirtiler varlıksal bir durum gibi görünüyor.Tafsiye olarak; korkusuna yenik düşmesin çünkü korku onları besliyor olabilir.
Site yöneticilerinden urum'a özel mesaj ile durumu bildirirseniz size yardımcı olacaktır.
Saygılar...

TheDarkPower

Kayıtlı Üye
Ben bunun hakkinda bilgi sahibi olmadigim icin birsey soyleyemeyecegim.
Ama kendimden bir ornek verecegim : Arsivlerim arasinda buyu kitabi vardi.Bir ara sansim cok kotu gitmisti ve "bir care" olarak onu yakip kurtulmak istedim.Yaktim,ortadan kaldirdim ama yine de kotu gitti islerim (cok az , hic denilecek kadar az da olsa duzelme oldu aslinda)

taakuk

Banlı Kullanıcı
Değerli kardeşim; öncelikle arkadaşınıza geçmiş olsun diyorum. Bu durumdan kurtulabilmesi için düzgün okuyan biri tarafından 151 tane abdestli olarak her iki kişi de ayet-el kürsi okunmalıdır. bir de kendisi her gece yatarken 1 fatiha ile 10 ihlas okumalıdır. devam edeceğini sanmyorum bu durumun.

gümüş

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar ilk olarak konuyu yanlıs yere açmış olabilirm bu yüzden kusura bakmayın lütfen.
Çok önemli bir konuda siz bilen kişilere danışmam gerek.Yakın bir arkadaşıma uzun zamandan beri birşeyler oluyor.Etrafında gölge gibi şeyler görüyor ve birilerinin ona hep ellediğini söylüyor ama bunları göremiyor sadece siyah bir gölge bazende çok fazla beyaz olarak bi anlık görüyor.Arkadaşım artık çok korktuğu için odasına Kuran filan koymuş birde küçük bir kuranı varmış bu küçük olan kayıp olmuş.Arkadaşım bu varlıkların cin olabilecegini sanıyor fakat aklımızı kuran meselesi karıştırıyor aslında bu konuyu tam bilmiyoruz bildiğimiz kadarıyla Cinler kurana karışamazmış ve Kuranın oldugu odaya giremezlermiş...
Bu gölgelerin ve ellemelerin dışında Arkadaşım mesela posterlerin oynadıgı görebiliyor.Örneğin ''Büyücülük Klavuzu'' diye bi kitap var bilirsiniz onun kapağındaki kadının kafasındaki takının oynadığını görmüş.Korktugu için kitabı okulda okuyor artık zaten ve son olarakda bu ellemeler filan Lilith ismini duyunca sıklaşıyormuş kitapda Lilith ile ilgili bir şeylerde vardı oraları okurken farketmiş bunu.
Arkadaşım için endişeleniyorum ve umarım bana inanıp yardım edersiniz şmdiden tskler.

Tai chi çalıştığım zamanlarda ben de gölgeler görüyordum. Ellenme dediğiniz türden hatırlamıyorum ama evde veya dışarıda mesela aslında olmayan ama bir şekilde havada uçuşan kanat çırpan kuşları ya da kenarda köşede bekleyen kedileri gölgeler olarak gördüğümden çok eminim. Ama tekrar baktığımda hiç bir şey yoktu hep. Başka şeyler de vardı ama kanallarımın açıldığını söylemişti o zaman hocam , o zamanlarda gözlerimde bir rahatsızlık mı var endişesi yaşadığım için açıklamaya öyledir herhalde diye düşünüp üzerinde durmadım. Şimdi yok gibi.

Artemis.B

Kayıtlı Üye
Çoğunuzde olayı büyü kitaplarıyla ilişkilendirmişsiniz ben arkadaşıma o kitabı okuması için vermeden de oluyordu bunlar zaten kitaplarla bir alakası yok ve okudugu kitaplar hiçde korkunç fln degil gayet normal gençlik serileri.Benim bu kitabı söylememin sebebi Lilith ismini dynca bu anlattklarm coglması kitapda da lilith aralarda var ztn kitabı okrken bunun frkına daha fazla varmış anladınız mı ? umarım psikolojik bir şeydir dediğiniz gibi sanmıyorum ama her neyse.Cidden şunu bilen biri yok mu bir çok üyesi olan şu sitede ?? of !

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Sadece sizin anlatımınızla zaten bilinmesi mümkün değil. Bu tür durumlarda 3üçüncü şahıslar değil olayı direk kişi anlatmalıdır. Daha sağlıklı bir veri elde etmek için.

Gölgeler kısmını geçiyorum. Göz yanılması olabilir, gözden kaynaklanan bir sorun olabilir beyinden kaynaklana bilir. Bilinçaltı olabilir. halüsinasyon olabilir. Gölgeler pek bir şey ifade etmiyor. 3 boyutlu, herhangi bir formu olan, davranışları tutarlı ve uzun süre görüyorsa başka tabii ki. Bu durumda ona gölge diyemeyiz zaten artık.

Odasındaki posterlerin hareket etmesi kısmını anlamadım. Poster yapışık olduğu halde yer mi değiştiriyor. Sadece bir kenarımı hareket ediyor. Posterin içindeki şekiller mi hareket ediyor.

Yine kitap konusunda da olduğu gibi. Kitapta hareket eden şey tam olarak nedir

son olarak ismini duyduğu ya da gördüğü her ne olursa olsun içsel bir duygu yaratması ya da bir şuur hali oluşturması çok normal bir şey. İlla tanıması bilmesi gerekmiyor. Bilinçaltı saniyede 4,5 milyar veri kaydediyor. Çağrışım yapıyordur bir şeyler. Beynin işleyiş yapısı ile ilgili basit bir durum. Ve bu tür olaylar psikosomatiktir.

Gelelim şimdi gerçekten kendi kendine hareket edebilecek bir yapıya sahip olmayan nesnelerin hareket etmesine. Öncelikle fizik kuralları gereği evredeki pek çok titreşim alanı bu nesnelerin hareket etmesini sağlayabilir. Zaten çok anlıktır. Saniyeler içinde kaybolur. Çünkü bu titreşimlerde saniyeliktir. Bazı sesler duymak, bir şeyin hafif yer değiştirmesi, bir kenarının uçuşması gibi sıradan fizik olayları.

İkinci olarak gözün merkezden doğru bir açı alarak beyne sinyal göndermesi ve ani beden hareketlerimiz göz yanılmalarına sebep olur. Harekete eden bir gölge görmek, hareket edemeyen bir nesnenin sanki hareket ediyormuş gibi algılanması gibi. Beyin elektrik sinyallerinden başka hiçbir veri aktarmaz. Sadece elektrik sinyali vardır. Biz gerçekten neyi nasıl gördüğümüzü bilemiyoruz. Çünkü beyin için hayal kurmak, rüya görmek, anıyı hatırlamakla, gözlerimiz ilettiği veri aynı şekilde beyinde elektrikleniyor. Ve beyin ikisi arasındaki farkı bilmiyor. Farkı sizin kendi algılarınız meydana getiriyor. Bu nedenle orta hiç somut olmayan bir olayın somut bir şekilde açıklanması mümkün değil.

Peki, beyin ve fiziki konunlar olmadan bedenli ve bedeniz formlar nesneleri hareket ettirebilir mi. Evet. Onlarında bir enerjisi olduğuna göre potansiyel enerji kinetik enerjiye çevirebilirler.

Arkadaşınız bu duruma maruz mu kalıyor.

Tabii ki hayır. Bu tür varlıklar böyle komik şeyler için çaba sarf etmez. Kendileri durduk yere böyle bir şey yapmaz. Bu varlıklar öyle her yerden rahatlıkla dünyamıza gelemez. Belli kapılar vardır. İzin alıp, dünyada sınırlı sayıda bulunan kapıdan geçip, az bir zamanda öğrenecekleri ve yapacakları şeyler varken, kendi iradeleri ya da başka bir insan ya da insan olmayan bir gücün iradesi olmadan böyle bir şeyi niye yapsınlar.

Sitede bunu açıklamak yorumdum. Bedensiz varlıklar ile ilgili olarak o kadar cahil kişi var ki. Bilmedikleri halde birde utanmadan ahkâm kesiyorlar. (sözüm yorumlara ya da konuya açana değil geneldir.) artık lütfen okudunuz araştırdığınız konulara dikkat edin. Varlık takıntısından da artık kurtulun.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Kuran Alemlere gelmiştir Cin ve İnsanlara.
Cinler Kurandan kaçmaz ancak Kuran sizi onların şerrinden korur.

animax

Kayıtlı Üye

sevgili arkadaşım öncelikle arkadaşınıza çok geçmiş olsun şimdi durumu nasıl bilmiyorum ama ona yardımcı olabilecek bir kaç şey önermek istiyorum biiznillah tesirini görüp kurtulabilir...öncelikle ayetel kürsiyi ezbere biliyormu biliyorsa şayet yatmadan evvel abdest alsın fatiha ve ardından nas süresini okuduktan sonra ayetel kürsiyi okuyup GÖZLERİYLE yattığı yatağıda içine alabilecek şekilde çember çizsin ve o çizdiği çemberin içine üflesin ve kudret sahibi yüce allaha sığınıp uyusun artık biiznillah sabah emin kalkar ama bunu her gece yapması lazım

blodeangel

Kayıtlı Üye
İş
y.koruma.ama ÅŸimdilik sadece annelik.
arkadaşlar yazdıklarımı yanlış değerlendirmenizi istemem.Fakat bazı gerçeklerede gözümüzü kapatmıyalım derim ben lütfen.Varlıkar kuranın olduğu odayada giriyorlar dokunabiliyorlar biliyorum çünki ben yaşadım.şuda bir gerçekki okuduğumuz dualar onları sinirlendirebiliyor bu da daha fazla kötü sonuçlara neden olabiliyor.Bizlerin korkuları onların en büyük besin kaynağıdır hem korkup hemde büyü kitaplarını okumamız çok yanlış.zaten okurken içinde yer alan büyüsel kelimeleride okuyoruz bu da onlara davetiye çıkarıyor zaten .Bence o kitabı okumayı bırakıp başka meşgalelerle uğraşsın sonrası dahada içinden çıkılmaz bir hal alacaktır çünki. Saygılarımla