Camdan yapılmış bir gün,süper bir teknoloji!

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
' A day made of glass' - 'camdan yapılmış bir gün' de Corning'in gelecek için cam teknolojisi vizyonunu izlemenizi öneririm.Müthiş!

Süper bir teknoloji.Acaba biz bunların kullanıldıklarını görebilecek miyiz?Kullanmak da ayrı eğitim ister:)Nasıl ki yaşlılar cep telefonunu bir türlü öğrenemiyorlar,ilerde aynı duruma biz düşeceğiz galiba:D

http://www.youtube.com/watch?v=LE50vaI1ZeI&feature=player_detailpage

Alıntı

dreamy

Kayıtlı Üye
Gerçekten harika bir teknoloji..Bilgisayar kullanmayı bir şekilde öğrendik ve bu teknolojide pek farklı veya karmaşık gibi görünmüyor. :)

Se4nh4x

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci-Stajyer-Maji Öğrencisi
' A day made of glass' - 'camdan yapılmış bir gün' de Corning'in gelecek için cam teknolojisi vizyonunu izlemenizi öneririm.Müthiş!

Süper bir teknoloji.Acaba biz bunların kullanıldıklarını görebilecek miyiz?Kullanmak da ayrı eğitim ister:)Nasıl ki yaşlılar cep telefonunu bir türlü öğrenemiyorlar,ilerde aynı duruma biz düşeceğiz galiba:D

http://www.youtube.com/watch?v=LE50vaI1ZeI&feature=player_detailpage

Alıntı

Bunu okulumuzda ekstradan aldığım Ekonomi ve Pazarlama dersinde izletmişlerdi. Çok güzel bir teknoloji. Hocamızın inancına göre 2020'ye doğru evlerimiz böyle olacakmış... Sizce ne zaman evlerimizde böyle şeyler görürüz?
Camların sağlamlığı nasıl olmalıdır?

Paylaşalım. Teşekkürler.

murabba

Kayıtlı Üye
Harika bir teknoloji fakat bir ayrıntı dikkatimi çekti. Kadın evden ayrılıp arabasına biniyor ve geri gitmek için elini geri atıp arkasına bakıyor,yani şu anda da yapıldığı gibi. Böyle bir teknolojide bari geri vitese takınca aracın ön camına arkanın görüntüsü gelseydi diyorum bilmiyorum ukalalık mı ediyorum ? :)

wblackw

Kayıtlı Üye
Murabba kesinlikle haklısn=) Aynen katılıyorum. Bu bir ukalalık değil sadece bütün normal davranışları mükemmelleştirirken, artık hayatın bir parçası olmuş şeyler atlanmış o kadar. =)

mehmet970

Kayıtlı Üye
Gerçekten olağanüstü bir teknoloji. :) Ne diyelim Allah forumdaki bütün üyelere görmeyi nasip etsin. :)

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
İlk mesajda ki videonun devamlarını izleyebilirsiniz. Aşağıda ki videoda özellikle doktorun hasta olan kişinin holografik kopya görüntüsünü oluşturup, röntgene gerek kalmadan beynini incelemesine bayıldım.

[video=youtube;jZkHpNnXLB0]http://www.youtube.com/watch?v=jZkHpNnXLB0[/video]

[video=youtube;2XyK1V4RboM]http://www.youtube.com/watch?v=2XyK1V4RboM[/video]

sun shine

Kayıtlı Üye
Teknoloji bu şekilde gelişirse çok şahane olacak ama benim korkum robotlar :)

endlesspear

Kayıtlı Üye
Kullanışlı olduğu kadar estetik bir teknoloji :) Yalnız o camlar en kırılmayanından olsa iyi olur.Yoksa çay bardağı yıkarken elini kestirip 5 dikiş attıran sakar benliğim gün aşırı hastaneye taşınmama sebep olacaktır :D

l'esprit

Kayıtlı Üye
:) :) Videoları izleyince şöyle kuvvetli bir nefes verdim..Bu kadar üzerine düşünüldüğüne göre gerçekleşeceğine inanıyorum.Ancak bizler görür müyüz?Görsek dilinden anlar mıyız?Hiç bilemiyorum...Çok güzel görünüyor, fazlasıyla kolaylık sağlayacak bir şey, özellikle sağlık alanında gerçekten harika ancak teknolojiyle bu kadar karışan bir hayat nasıl olur bilemiyorum.. Böyle bir şeyin varlığından sonra yokluğu felaket gibi olur o zamanın insanları için :/E birde güvenlik önlemleri oldukça fazla ve o teknolojiye uygun olmalı tabiii .

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
İnş görmeden ölür giderim.Daha akıllı telefon la anlaşamıyorum ben.

Darkprincess

Kayıtlı Üye
ayy inşallah görürüz de bu teknoloji türkiyeye gelene kadar bi 10 sene daha geçer bence

ekcs

Banlı Kullanıcı
2020 kesinlikle olamaz bence 2040-2050 olabilir oda çok yüzsek bi ihtimal değil