kirlikedi

kirlikedi

Kayıtlı Üye
Çok etkisinde kaldığım rüyamı anlatmak için uyanır uyanmaz bilgisayarın başına koştum,yorumlarsanız sevinirim.
Rüyamda yeni taşınmışız ve o evin mutfagında annemle birlikte kahvaltı hazırlıyoruz.Yeni üst komşumuz da telefonda üniversitede okuyan kızı Serpil ile konuşuyor ve daha sonra telefonu küçük kızına veriyor.Kız ablasına 4 yıl sonra 18 yaşına gireceğini anlatıyor.Konuşulanlar çok net duyulduğu için hesap yapıyorum kız 12.yaşını kutluyor diye.Bunlar olurken annem,yüzünü görmediğimiz üst komşumuza sesleniyor.Yeni komşuları olduğumuzu söylüyor(Serpil'in kim olduğunu sorduğunda üniversitede okuyan kızı olduğunu anlıyorum)
Rüyamda kısa bi kopukluk yaşanıyor ve dedemler bizim eve gelmiş oluyor,Alınacaklar için babam markete birlikte gitmemizi istiyor ben hazırlanmışken kardeşimin de bizimle gelmek istediğini görüyorum.''SSen niye geliyorsun?Üzerindeki kıyafetlere bak böyle dışarı çıkılmaz ''diye sinirlendiğimde,annemle babam,''sen karışma''diyorlar ve birden dedem ve babaannemi evde bırakıp,alışverişe 4kişi gidiyoruz.Bu sırada annemin az önce konuştuğu üst komşumuzu görüyoruz.Annem kadın ile kısa süreli konuşmasında,kadının eşinin adının Barış olduğunu ve yakışıklı bi eşi olduğunu söylüyor.Babamın oradan uzaklaşınca anneme kızacağını düşünürken,ben de kızmış olmama ragmen kavgayı körüklemiyim daha sonra annemle konuşurum diye düşünüyorum ve biz bu sırada ailece o kadından uzaklaşmış oluyoruz.Yürürken kenarında yeşilliklerin olduğu,çok sayıda merdivenden iniyoruz ve indiğimiz yer,sular altında kalan bi tarihi yapıya çıkıyor.Yapıdaki kemerlerin üzerinden zorluklarla geçiyoruz(anne-baba yardımıyla)ve su boyumuzu geçmiyor.Biraz ilerledikten sonra,koprü gibi fakat belirli aralıklarla kare şeklinde yapılmış,içi kum dolu bi şeyin üzerinden ilk olarak kardeşimin karşıya geçmesi gerektiği kararını veriyoruz.kenarları ince olduğu için annem kardeşimi oraya koyuyor ve aşağı düşmemesi için o kare şeklindeki kumlara basarak gitmesini söylüyor.Aşağı baktığımda anlatamayacağım kadar derin ama dibi görünen suyu görüyorum.Kardeşim annemin dediğ gibi ilerlemeye çalışırken birden o kumların içine gömülüyor.Ardından da babam panikle o yapıdan aşagı atlayarak kardeşimi bulmaya,onu boğulmadan yukarı çıkartmak için gidiyor.(kumların arasından dibe çökecekmiş kardeşim)Biz annemle korkuyla yukarıda beklerken,suyun dibinde bi arkadaşımı görüyorum bana birisine güvenmemi söylüyor,onun gücüyle çıkarıcaz diyor(bi tanrı adıymış)ben olanları merakla izlerken balıklar,ahtapotlar oraya birikiyor fakat bize zarar vermeden geçiyorlar.Babam ilerde kardeşimi ararken,arkadaşım yaratık gibi,derisi gri renkte ve uzun palto giymiş gibi başı öününe eğik bi şeyin yanına gidiyor.''DÜŞEN ÇOCUĞU BULMAMIZ GEREKLİ UNUTMA,ALLAHTAN DAHA DEĞERLİ''diye bagıryor.Yaratık secdede durmuş gibi duruyor ve birden bire ondan bir sürü oluyor.Arkadaşım onu heyecanlandırmak için söylediği sözü sürekli tekrarlıyor ve işaretiyle bizden de aaynı şeyi söylememizi istiyor.Fakat şöyle bi ayrıntı var,biz orada bunu söylerken,Allah'tan o yaratık aracılığıyla yardım ister gibiyiz...Orası birden sanki bi ayin yerine dönüsüyor,yerler titriyor,deniz canlıları kaçıyor,babam kardeşimi aramaya devam ediyor.yaratıkların hepsi''Allah'tan daha değerli''diye bagırmaya başladıklarında(ses duymuyorum ama bağırdıklarını biliyorum)arkadaşım yanıma geliyor.Allah'tan daha değerli dedim onlara ama yanıma gelmiş,''naptın arkadaş Allah'tan yardım isterken onu degersizleştirdin''dedi ben de öyle düşünmediğimi anlattım şeklinde kendini savunuyor.(arkadaşımın yanına gelenin gizlimabetten bilgili birinin olduğunu,o yaratıklarında kılık değiştirdiğini söylüyor)
Rüyamın sonunda,oradan çıkmış oluyoruz ve ben yeni evimizde uzanıyor oluyorum,gayet mutlu bi şekilde yanımda uzanan yüzünü görmediğim sesini duymadığım biriyle konuşurken babam yanıma geliyor.Ellerimden tutup beni ayaga kaldırıyor ve ''Kızım kardeşini kaybettik''diyerek bana sarılıp aglamaya başlıyor.Ayaklarımdan gücümün çekildiğini hissediyorum,babam düşecek gibi oluyor fakat,sarıldığım için tutuyorum onu.Aglıyoruz ve hissettiğim acı kalbimi yakıyor sanki.

Rüyamda gördüğüm bazı şeyler,gerçekle baglantılı olduğu için bana bi şeyler anlatmak istediğini düşünüyorum.Mesela,Barış diye birisiyle bana iş bulması için tanışmıştık ve ilişkimiz kısa da sürse sevgili olmuştuk.Kuzenim bundan yıllar bi fabrikanın atık,kumlarını biriktirdiği ve zamanla orada suların biriktiği çamurlu bi yerde ölmüştü.Bu ölüm haberni rüyamda,evimize gelen dedem bize vermişti.
Anlatırken bile çok kötü oldum,yardım ederseniz sevinirim,şimdiden teşekkür ederim.

Duman Lekesi

Kayıtlı Üye
Sevgili kirlikedi,

Rüya yorumunuz olumlu değil ama çok isterseniz yazabilirim...

wblackw

Kayıtlı Üye
Duman Lekesi, şimdi okudum bende. Eğer kirlikkedininde müsadesi varsa, yada şöyle söyleyeyim; eğer yorumu burdan yapacak isen sorun yok. Ama özelden kirlikkediye yapacaksan bana da bu rüyayı açıklama şansın var mı? Gerçekten kafama takıldı şimdi.

kirlikedi

Kayıtlı Üye
Sayın Duman Lekesi, olumsuz olduğunu ben de hissettim ve ürktüm açıkçası. Ögrenmek gerçekten istiyorum. Buradan ya da özelden açıklamanız benim için farketmez, nasıl uygun görürseniz...

TheDarkPower

Kayıtlı Üye
Sayin Duman lekesi . Bende ruyayi sonuna kadar okudum ve cok merak ettim acikcasi.
Rica etsem direkt olarak buradan yorumlama ihtimaliniz var midir acaba?
Cunku hakikaten cok merak ettim.
Tesekkurler eder,iyi forumlar dilerim...

Duman Lekesi

Kayıtlı Üye
Rüyanız hayır olsun…

İşlerinizde ve maddi durumunuzda, her ne kadar yavaşlama olmuş olsada, yeni fırsatlar ve imkanlar görünüyor. Bir takım yeni girişimlerde bulunup durumunuzu düzeltecek, işlerinizi rayına koyacaksınız.

Hem annenizi hem de sizi ilgilendiren bir konuda sevindirecek bir haberle yeni gelişmelere kapı açılıyor. Babanız bir mülkle ilgili yapacağı anlaşmayla size büyük bir olanak sağlayacak. Ona bu hususta yardımcı olup destek vereceksiniz.

Muhitinizde seviliyor, her işte öncü ve lider konumuzla hayranlık uyandırıyorsunuz. Ancak katı kalpli bir kimseyle yapacağınız ufak bir münakaşaya canınız sıkılabilir. Aracılığa soyunmuş birinden gelecek habere ise, itibar etmeyip kulak arkası edin. Her ne kadar haber doğru olsa da, ilgili kişiyle olacak münasebetiniz hayırlı görünmüyor. Gelen teklifi reddetmeniz hayrınıza olacaktır. İleriye dönük gelişmeler sizin için yıpratıcı olacağından yol yakınken dönüp vazgeçin.

Duygularınıza engel olamayıp gireceğiniz bir ilişki hem sizi üzebilir, hem de toplum tarafından dışlanacak bir pozisyona gelebilirsiniz. Sonucu nikahla da bağlansa, uzun soluklu olmayacak. Bu durumdan aileniz bilhassa da anne babanız oldukça etkilenebilir. Babanızla aranızın açılması da söz konusu olabilir.

Bir takım çetrefilli girişimlerde bulunacak bunun sonucunda büyük bir kar, gelir elde edeceksiniz. Bu dönemden sonra ise bütün güç işleriniz kolaylaşacak, bolluk ve berekete kavuşacaksınız. Gelebilecek sorunları tahmin edip önlemini alacaksınız.

Bir yolculuk sonrasında ise, bir yakınınızın haberi sizi şok edip, çok üzecek.

Sevgiler…

kirlikedi

Kayıtlı Üye
Duman Lekesi çok teşekkür ederim. Ellerine, emegine saglık.

[XTR] Similar Threads