Lady Gaga-Bad Romance (Okült İncelemesi Ve Mesajlar)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Osiris

Kayıtlı Üye
Lady Gaganın gösterileri son derece sembolik ve saklı mesajlarla dolu.Bad Romance isimli şarkısı müzik endüstrisinin çalışışının karanlık ve ritüelistik yönünü gözler önüne seriyor.Lady Gagayı daha çok bir sex kölesi olarak görmekteyiz .Altta görecekleriniz saklı mesajları size sunacaktır .

Bad-Romance.jpg

Bad Romance , Fame Monster adlı albümün ilk single parçasıdır.Albümün genelini anlamaya çalışırsanız şunu göreceksiniz Lady Gaga Şöhret(fame)'i elde edebilmek için herşeyi yapacak bir havada.Hatta kendini kurban bile edebilir bunun için .Bad Romance müzik endüstrisi ile olan karanlık aşkını anlatıyor...Tek umursadığı zaten ünlü olmak ve bunun için her şeyi yapabilir ...Müziğin sözlerinden Lady Gaganın bir tür piskopatla aşk yaşamak istediğini çıkarabiliriz ancak bu piskopat bir insan değil .

Şarkı şu tuhaf şeylerle başlıyor:

Rah rah ah ah ah ah!
Roma roma mamaa!
Ga ga ooh la la!
Want your bad romance

Bu daha çok sarhoş birisinin söyleyeceği şeyler ancak biraz daha dikkatli incelersek.Ra ,mısır panteonunda güneş tanrısıdır ve Ranın gözü sembolüyle de ün salmıştır.-Her şeyi gören göze bir benzetme yapılmıştır.
Belki Roma hristiyanlığın başlangıcı olarak düşünülmüş olabilir.(katolik ayrımı) Ancak bu kısım kesin değil.

I want your ugly
I want your disease
I want your everything
As long as it’s free
I want your love
(Love-love-love I want your love)

I want your drama
The touch of your hand
I want your leather-studded kiss in the sand
I want your love
Love-love-love
I want your love

Çirkinliğini istiyorum
Hastalığını istiyorum
Herşeyini istiyorum
Özgür olduğu sürece
Aşkını istiyorum.
(Aşk aşk aşk aşkını istiyorum.)

Dramanı istiyorum.
Elinin dokunuşu
Kumun içindeki çivilenmiş-derili öpücüğünü istiyorum
Aşkını istiyorum.
Aşk aşk aşk aşkını istiyorum.

Sözlerden zaten Lady Gaganın bundan zevk alır bir hali olduğunu görebiliyoruz.İstediği şeyin çirkin ve hastalıklı olduğunu biliyor.Ama o bir şöhret canavarı o sadece istiyor.Aslında biraz mazoşistlikden bahsedebiliriz kötü davranmasına rağmen onu istiyor...Ve acı vermekten zevk duyuyor .Aynı zamanda klibi gördüğümüzde istediği şeyin karanlık ve şeytani olduğunu da göreceğiz.

I want your horror
I want your design
‘Cause you’re a criminal
As long as your mine
I want your love
(Love-love-love I want your love-uuhh)

I want your psycho
Your vertigo stick
Want you in my rear window
Baby you’re sick
I want your love
Love-love-love
I want your love

Korkunu istiyorum
Görünüşünü istiyorum
Çünkü sen bir suçlusun
Benim olduğun sürece
Aşkını istiyorum
Nakarat-

Psikopatlığını(sapıklığını) istiyorum
Baş döndürücü çubuğunu istiyorum
Seni penceremin arkasında istiyorum
-Nakarat

Sözlerinde cinsellik ve korkunun karışımını görmekteyiz.Aynı zamanda psycho ve vertigo gibi filmlerin dahice cinsel mesaj haline çevrildiğini görüyoruz.

Sözlerin arasında duygulu bir şekilde “I don’t wanna be friends“ -Arkadaş olmak istemiyorum. diyor yani bir yabancı olmak istemiyor o bir parçası hatta kendisi olmak istiyor.Ve ardından ,
“I want your love and, All your lovers’ revenge” ''Aşkını istiyorum , ve seni sevenlerin nefretini ''
Yani onu kıskanan ve endüstrinin içinde olan diğerlerinin nefretini bile istiyor.

184976_1779679688439_1132812346_2009439_3304365_n.jpg

Nefretlerini kazanmış gibi gözüküyor , değil mi? (Grammy ödüllerinden bir görüntü)
Aynı zamanda klip sözlerle tam olarak bir uyum içinde .Gaga bir kişiye söylemiyor bir gruba söylüyor , bir organizasyona , illuminatiye , onu ünlü edecek şeytana...(Baphomet sadece şeytanı temsil etmekte kullanılmaktadır batının şeytanı o'dur ancak işbirliği yaptıkları ...)Bad Romance yaşamak istediklerine söylüyor...

Klibin analizi

http://www.youtube.com/watch?v=qrO4YZeyl0I&feature=player_embedded

Video Lady Gaganın ve dansçılarının bir tür tabuttan çıkmasıyla başlıyor .Daha çok bir tür yaratık gibiler.

gaag1.png

Tüm duyu organları kapatılmış hiçbir şey göremiyor , duyamıyor , koklayamıyor ve hissedemiyor...Çünkü o bir köle , tabuttan çıkması ise bir deney olarak düşünebiliriz bir tüm değişim sürecini gösteriyor.Ölüm-doğum yeni bir başlangıç içindeki iyi olan şeyler ölüyor ve O artık bir şöhret canavarı.

Ardından kalın gözlüklerle aynada kendine bakıyor...

gaag2.png

Bir röportaj sırasında söylediği üzere kendi günahlarını yıkıyor ve masum gözlerle , masum Lady Gaga tasvirini görüyoruz..
gaag10.png

Fakat sonra kaba bir şekilde 2 bayan tarafından tutuluyor ilk başta savaşıyor ancak sonunda kabul ediyor kaderini...Sonuç olarak karanlık kitleleri etkileyebileceği güçlü bir kukla elde ediyor.
gaag3.jpg

Bir içki içiyor yani artık kontrollü değil tıpkı sarhoşlar gibi ve kontrol etmek kolay...
gaag4.jpg

Ardından bir grup , mafya kılıklı adamın yanına gidiyor ve adamlar bir tür yarış içinde .Lady Gaga hangisini seçeçek? Tabi ki istediğini verebilecek olanı , para ve şöhret.
gaag5.jpg

Maskeli adamlar endüstrinin gizli yönünü vurguluyor hiçbirşeyin açık olmadığını .Ve kazananla tahmin edebileceğiniz üzere karşılık olarak cinsel ilişki..
gaag61.jpg

Ellerinin duruşuna bakarsanız ellerinin üstünde 2 adet keçi başı olduğunu görebilirsiniz.Şeytanı temsil eden bir sembolizm yani baphomet'i batının şeytan sembolünü.

gaag7.jpg

Aslında bu bir cinsel ilişkiden çok daha farklı , daha çok bir ritüel gibi alevler başladığında Gaga kendini sunuyor ve bir sonraki sahne değişerek kırmızı temalı bir dans geliyor.Kırmızı ise yaşamın , kanın ve tabi kurbanın rengidir .

gaag8.jpg

Ve üçgenin içindeki gözü görüyoruz..

gaag9.jpg

Final sahnede herşeyin yandığını ancak keçilere hiçbir şey olmadığını görüyoruz şeytan bu işten zarar almadan kurtulacak ve adam aslında önemli biri değildi çnkü insanlar ölecek. Ve Lady Gaga da aynı şekilde vaat edilen üzerine zarar almayacak.

Diğer sembolizmler

Güneş sembolü ;
Klibin pek çok yerinde güneş ile ilgili şeyler görüyoruz aynı zamanda Ra ile de .Güneş hayatın kaynağı ve eril enerji demektir.Ve bunların hepsi , tüm iyi ve gizemli şeyler bilinçaltlarında karanlık iyiymiş gibi gösterilmek için kullanılmış.
gaagsun1.jpg

Lady Gaga altın rengi bir kıyafet ve güneş şeklinde bir gözlük takıyor altın rengi ve altın güneşi temsil eder.Kötü bir şey güneşten doğabilir mi?
-Evet doğabilir...

gaagsun2.jpg

Altın rengi ışık onu hayata döndürüyor .Tabutundan çıkıyor ve ona hayat veren şey kötülüğün ta kendisi.

gaagsun3.jpg

Lady Gaga gezegen halkalarını anımsatan şeylerin odak noktasında.

the-fame-monster-lady-gaga-8557541-400-400.jpg

Ellerinin konumuna dikkat edin .Boynuzlar şeytanın sembolüdür .
Anti-Hristiyan mesajlar
gaagchrist1.jpg

Bir haç üzerinde monster(canavar) yazısı .Gerçekten büyük bir sübminal mesaj.

gaagchrist3.jpg

Haçı görebildiniz mi? Hangi dine inanırsanız inanın , bu saygısız bir ifadedir.

gaagchrist2-copy.jpg

Bu arada kareografi de mesajlar ile dolu dikkatli bakarsanız pek çok şeyi görebilirsiniz.

Sürüngen temalı insan sembolizmi

gaagrept.jpg

gaagrept3.jpg

gaagrept2.jpg

gaagrept4.jpg

Michael Pacher'den bir resim koyarak son 4 resmin yorumlamasını size bırakıyorum.
Reptilian.jpg

Devamı gelecektir ilgilenen herkese teşekkürler.

Alıntıdır.

BattleFury

Kayıtlı Üye
Mükemmel yapmışsınız ellerinize sağlık. Bu tür şeyleri yapan o kadar çok kişi varki.. :)

sécréd

Kayıtlı Üye
Gerçekten çok ilginç. Acaba bizim görmek istediğimiz gibi olamaz mı herşey ?

EmrysCalista

Kayıtlı Üye
Evet, mükemmel yapmışsınız... Müziklere yapıldığını duymuştum ama, bunu görünce dehşete düştüm...

schutze07

Kayıtlı Üye
Artık görsel olarakta yapılıyor demekki hem de klibin bütününde çok ama çok teşekkürler.

obelisk

Kayıtlı Üye
güzel ve doğru aynı şeyler rihanna da cok var umbrella klibi falan orda da böle sözler var bu şeyler gerçek izlediğim bi videoda bu illumunati mason ne derseniz yada nasıl biliyorsanız adam anlatıyodu biriyle tanıştım ünlü bi bando şefi bana ben güç istiyorum ve gücün kaynağına giderim nasıl bu kadar ünlü oldum sanıyorsun bende şanslı olmalısın dedim hayır şans diye bişe yoktur ya sizin için çalışan bi güç vardır biyerlerde yada bu dünyada hiçbiryere gelemezseniz diyo adam sonra anlatmaya başlıyo o bando şefi daha doğrusu ünlü bi caz müzisyeni biz lusifer ve bütün meleklerine tapıyoruz cennetten kovuldukları an kadar güzel hepsi evrende yaşananlar arasında büyük bi yanlış anlaşılma oldu üstadımız yani şeytan yanlış anlaşıldı ve Tanrı hata yapan insanlarla yaptığı gibi onunla ne yapacağını bilemedi ve böyle devam ediyo ama gerçek bunlar ve bende bu aralar bu konuya yoğunluk verdim eskiden de böyleydi ama değişen bişe var artık kötü olarak görrmüyorum onları

BeLiaL

Banlı Kullanıcı
İş
öğrenci
Sevgili Obelisk, evet değişen bir şey var bende onları artık kötü olarak görmüyorum...

BeLiaL

Banlı Kullanıcı
İş
öğrenci
Yanlış anlamanızı istemem sadece onlarında haklı olduğu konular var ve onlara sempati duymama neden olan bazı şeyler var...

VenusDavis

Kayıtlı Üye
Açıkçası pek umrumda değil. Rihanna da s&m şarkısında bazı mesajlar vermiş ve gayet açık. Ama gerçekten şu geyiklere klibi ilk izlediğimde kıl olmuştum.

impasse

Kayıtlı Üye
İş
İşe almıyorlar
Çok güzel ve derin bir analiz olmuş, anlatım ve açıklamalarda bi o kadar güzel ve bilinçlendirici.. paylaşım için teşekkürler..

mucahit_X

Kayıtlı Üye
Kurban olduğum Allah cümlemize hidayet nasib etsin

obelisk

Kayıtlı Üye
Kurban olduğum Allah cümlemize hidayet nasib etsin

Amin yanlış anlamayın sakın Allah(c.c) a inanmadığımızdan değil inkar da etmiyoruz benim sonsuz saygım var ama şu an açıklayamıyacağımız kendi kişisel sebeplerimizden dolayı böyle bi yola girebilirz sonuçta bu bizim seçimimiz ve insan bu kadar düşmeyi göze alıyosa vardır bişiler dimi :)

darkangels

Banlı Kullanıcı
Paylaşım çok güzel olmuş elinize sağlık öncelikle.. bu çok eski ve sistemli bir plan.Özellikle şimdiki genç nesil ne dinliyor? rihanna, eminem, lady gaga vs. vs.
Farkına bile varmadan beynimiz yıkanıyor.Dinlediğimiz şarkıların anlamlarını bile bilmiyoruz.Kliplerin içeriklerinde gizli mesajlarla ufak ufak bunu bize empoze ediyorlar.Genç nesili ele geçiriyorlar.Neyi dinlediğimizi dahi iyi seçmeliyiz...

obelisk

Kayıtlı Üye
Paylaşım çok güzel olmuş elinize sağlık öncelikle.. bu çok eski ve sistemli bir plan.Özellikle şimdiki genç nesil ne dinliyor? rihanna, eminem, lady gaga vs. vs.
Farkına bile varmadan beynimiz yıkanıyor.Dinlediğimiz şarkıların anlamlarını bile bilmiyoruz.Kliplerin içeriklerinde gizli mesajlarla ufak ufak bunu bize empoze ediyorlar.Genç nesili ele geçiriyorlar.Neyi dinlediğimizi dahi iyi seçmeliyiz...

Evet bana göre ı-doser da bunların işi ben yapmadım tavsiye etmiyorum videolarını izledim bişeler yaptığı kesin ama beyninizi teslim ediyosunuz bence düşünmek lazım kafa gittimi ne kalıyo ki geri öyle değilmi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...