dua

matahari

Kayıtlı Üye
İş
halkla iliÅŸkiler
arkadaşlar öncelikle bu konuyu nereye açacağımı bilemedim.ancak hamile kalabilmek için okunabilecek dua arıyorum.yardımcı olursanız memnun olurum.artık bir çocuğum olsun istiyorum :)

dozyurt

Kayıtlı Üye
7 gün gunde 1 adet yusuf suresi oku hergun 1 kere 7 gun okuycaksin bnim 9 sene olmadi simdi 1 kizim var kesin oku çok etkili...

lost66

Banlı Kullanıcı
Ya git işine öyle bir dua yok yalnızca Allah'tan umut et duadan muskadan medet umma! Seninki şöyle birşey cennete girmek için dua varmı deseler duayı okuyan cennete gitse ibadetin ne anlamı kalır. Yani söylemem o ki evlenmeye ne gerek var yada duayı okusun olsun bitsin çocuk böyle bir şey yok! Allah'tan iste.

matahari

Kayıtlı Üye
İş
halkla iliÅŸkiler
elbette sevgili lost66 Allahtan medet umuyorum ancak cevap verme şekliniz hoş değil.ben okuyabileceğim duaları öğrenmek istemiştim.

şibumi

Kayıtlı Üye
Bir kimse 7 gün sabah namazı ardından ikindi namazı ardından 786 kere Bismillahirrahmanirrahim, derde Allah Tealâdan "Ya Rabbi, Peygamberimiz Muhammet Aleyhisselam hürmetine ve O'nun Ehl-i Beyti hürmetine, benim şu işim şöyle olsun" diye dua ve niyazda bulunursa biinâyetillah, hacet ve dileği yerine gelir.

Evladı yaşamayan veya evladı olmayan 100 defa (BESMELE) yazıpta üzerinde taşırsa evladı olur ve uzun bir sürer.

kaynak:Resûlullahın dilinden Dualar adlı kitap tan alıntıdır.

matahari

Kayıtlı Üye
İş
halkla iliÅŸkiler
teşekkür ederim şibumi:)

şibumi

Kayıtlı Üye
Rica ederim:) bu arada uzun bir hayat sürer olacaktı eksik yazmışım.

vivalavida

Kayıtlı Üye
Ya git işine öyle bir dua yok yalnızca Allah'tan umut et duadan muskadan medet umma! Seninki şöyle birşey cennete girmek için dua varmı deseler duayı okuyan cennete gitse ibadetin ne anlamı kalır. Yani söylemem o ki evlenmeye ne gerek var yada duayı okusun olsun bitsin çocuk böyle bir şey yok! Allah'tan iste.
İnsanların istekleriyle dalga geçer tavrınız hiç hoş değil. Tüm dünya sizin doğrularınızdan ibaret değil. Konuyu açan arkadaş belli ki çaresiz kalmış ki böyle bir konuyu buraya taşıyor.

Sevgili matahari, yardımcı olamayacağım, bu konuda bildiğim hiçbir dua yok. Bir arkadaşım da yıllarca her yolu denedi hamile kalabilmek için. Ama olmadı uzun süre. Bu sene bir bebeği olacak inşallah. Hayırlısını isteyin, halk arasında çok güzel bir deyiş vardır: "Geç olsun da güç olmasın." Hakkınızda hayırlısı olur inşallah.:)

Sevgiler.

matahari

Kayıtlı Üye
İş
halkla iliÅŸkiler
elbette en önemlisi hayırlısı :) inşallah olur.tek dileğim bu Allah tan.ilginize çok teşekkür ederim.

lost66

Banlı Kullanıcı
Tavrımın sert olması için özürdilerim ancak kızmam o ki , insanlar neden çocuğu olmayınca çok farklı şekillere başvuruyor. Söylemek istediğim bu yoksa dua var. Allah ım hayırlısıyla bana bir evlat nasipeyle yüzümü güldür Ya Rabbi ! dua budur. Kırdıysam özürdilerim.

Yukarıda şibumide güzel bir dua yazmış.

Yazdıklarımı tekrar okudum ve gerçekten abartılı tepki vermişim. Hatamı kabul ediyorum. Kusuruma bakmayın.

Evet haklısın bazen vaaz verir gibi yazılar yazıyorum kimisi saçma,kimisi mantıklı oluyor. Buda o saçma olanlardan biri kısacası özürdilerim.

Elfangel

Kayıtlı Üye
Sayın Lost66,
Hiç tanımadığınız birine git işine deyip de daha sonra özür dileyemezsiniz. Biliyorsanız duayı yazarsınız, bilmiyorsanız yazmasınız. Bu konuda dua olmadığını kesin biliyorsanız uygun bir tavırla dua yok yazarsınız. Ama kişiye bu şekilde hitap etmek forum kurallarına, bırakın bunu insanlığa aykırı. Lütfen özür dilemek yerine tavrınıza baştan dikkat edin.

logii

Kayıtlı Üye
Ayrıca flood yapmayınız !! 4 kere ardı ardına mesaj yazacagınıza hepsini bir kerede toparlasanız olmaz mı :!

antika

Kayıtlı Üye
İş
ilahiyatçı
tavıır elbette hos olmamııs ama hatayı kabullenmekte erdemdir bence çok büyütülmemeli dualar elbette cok önemli ama önceliginiz bir doktor olmalı tıp cok ilerde bir doktorla konusmadııysanız şayet önceliginiz doktor olmalı cocuk olmaması için bir çok sebep var onlara dikkat edilmeli doktora gittiginiz esna içerisinde yine duanıızıı edersizin

elif_01

Kayıtlı Üye
Sevgili matahari kardeşin kardeşe duası makbuldur,karşılık beklemeden ALLAH rızası için dua edilirse kabul olur...O yüzden size dua edeceğim inşallah hayırlı bir çocuğunuz olur...Sevgiyle kalın...

matahari

Kayıtlı Üye
İş
halkla iliÅŸkiler
dozyurt teşekkür ederim sanada.yusuf suresinide okuyacağım dualar arasına katıcam:)

elif_01 çok teşekkür ederim Allah hepimize herşeyin hayırlısını nasip etsin :)