Nacizane Farkındalık Tecrübelerim.

darksense

Kayıtlı Üye
Merhaba Dostlar. Biliyorumki Birçoğumuz Farkındalık Hakkında Bir Çok Yazı Okuduk ve Farkındalığın Bize Ne Getirdiğini Çoğu Zaman Merak Ettik. Anlatabildiğim Kadar Düzgün Anlatmaya Çalışacağım.

Sanırım Farkındalığı Öğreneli 1 yada 2 sene oldu, bir çok yazı okudum bir çok kitap okudum, bununla uzaktan yakından ilgili olan bir çok şey.
Farkındalık ile ilgili okuduğum bir yazıda şöyle diyordu;
Şeytan denen varlık sizi iki yerden vurur.
Birincisi aklınıza kötü düşünceler sokar vesvese verir ve size bunu yaptirir. çünki ikna kabiliyeti yüksektir ve farkındalık bilmeyen bir insan ikna olmaya müsaittir.
ikincisi ise bunu yaptirdikdan sonra sizi yaptiğiniza pişman eder ve ikinci defa vurmuş olur. İşte Bu Sizin Ona Yenilginiz anlamina gelir.
Buradan Çıkarılıcak Bİr Sonuç Var. Farkındalık Size ileride yaptiğiniz birşeyi ileriye gidip geriye bakarak değerlendirme fırsatı verir.

Kendi Kendinizin Yönetmeni Olmak İstemezmisiniz.
Aklınıza Kötü Bir Düşüncemi Geldi. Bir an kendi kendinize bir dakika diyin ve kamerayı alıp başka bir açıdan kendinize bakın. İşte o zaman kafanizda kameranız ile çektiğiniz görüntüyü izlediğinizde ben ne yapıyormuşum diyeceksiniz.

Farkındalık Size Bir Kaç Dakika Sonrasına Kadar Olsa Bile Yaptığınız Hatanın Düzeltilmesi İmkanını Sağlayacaktır.

Size Birkaç Teknik Sunmak İsterim.

Geçmişte Yaptığımız Bir Hatayı Düşünelim.
Örneğin Biri Sizden Bir Ricada Bulundu, ve bu rica moralinizi çok bozdu aklınıza bir çok kötü düşünceler getirdi. ricada bulunan kişi ise sizin kıramayacağıız bir zat. Bu isteği yerine getirmek hem zor hemde aklınıza yatkın değil. Siz Böyle Bir Durum ile Karşılaştığıızdan dolayı üzgünsünüz. dolayısı ile strese giriyorsunuz. Velhasıl konunun üzerinden biraz zaman geçiyor olumlu yada olumsuz bir sonuca varmışsınızdır ve konu kapanmıştır ve geçmişte kalmıştır.
Siz geriye dönüp baktığınızda konunun bir şekilde hallolduğunu farkedersiniz.
kazancınız ise size stresin bıraktığı negatif enerji ve sizi etkisi altına almış mutlu bir şeytan.

Her dinde bir yaratıcı olduğu kabul edilir. bizler eğer inandiğimiz yaraticinin üstünlüğünü kudretini kabul ediyor isek. Neden kötü düşüncelerimizin bizleri esir almasina izin verelimki. Her Mutsuzluk Er Yada geç bir sonuca ulaşıyor.
farkında olarak sorunu çözebiliyorsak üzerimizden enerji eksik olmuyor. farkında olmadan kendimizi esir bir biçimde kötü enerjilerin ele geçirmesine izin veriyor isek stres ve negatiflik kar kaliyor. Öyleyse ben mutluyum ve TANRIM benim için en iyi olanını bilir yaklaşımı ile farkli bir pencereden duruma yaklaşmak lazım.

Sizlere bir kaç sihirli söz söylemek istiyorum.
Teşekkür Ederim.
Hayırlısı Olmalı
Mutluyum
Daha iyisi olacağı için böyle oldu
Yüce Tanrım Daha iyisini Bilir

Bunlar Ne İşemi Yarar. Siz Bunları Söyleyip İsyan Etmediğiniz, Sorgulamadığınız için. Daha iyi bir hayatiniz olur. Farkında Olursanız Kuant Yolunuz Açılır. İstekleriniz Tanrıya Yaratıcıya Kudretli ve Yüce Yaradana daha Çabuk Ulaşır.

Son Olarak Sizlere Bir Kaç Örnek Vermek İstiyorum.

Hep Üniversiteye Gitmek İstedim Hayatımda Birşeyler Değişti Ve Başardim.
Derslerimde Ummadığım Kadar Başarılıyım Çünki Allah'ın Benim İçin İyisini İstediğini Biliyorum.

Bir Arabam Olsun İstedim.
Olduda, satıp başkasını almak istedim. Bir Günde Sattim. Diğer Gün İstediğim Arabayi Aldim. Aldiğim Kişinin Dürüstlüğüne inandim. ''Çürük Elma'' Örneği Gibi Araba Boyumu Aşan Yüksek Miktar Gerektiren Ariza Verdi.
Asla isyan Etmedim. Hayırlısı Bu Olduğu İçin Allaha Şükredip Dua Ettim. Halada Ediyorum. Ancak Bunuda Atlattim Ve Arabami Kazasiz Belasiz Kullanıyorum Çok Şükür.

Her Zaman Düzeyli Ve Uzun Süren Bir İlişkim Olsun İstemişimdir Allahtan Karşıma Böyle Birini Çıkar Diye. (ve izmirli olmasını istemiştim) Oldu Ve Halen Devam Ediyor İlişkim. Buna Bir Çok Örnek Vermek Mümkün.

Sonuç Olarak İnancınızı Kaybetmeyin. Hayata Sımsıkı Sarılın Siz İsteyin İnanin Olsun.

Yüzünüzden Gülümseme Eksik Olmasın.
Keyifli Paylaşımlar Dilerim.

darksense

Kayıtlı Üye
Ben Teşekkür ederim cem.
Küçük bir hatırlatma babında, Site Yönetimi sadece teşekkürden oluşan mesajları kural olarak yasaklıyor. Eğer paylaşımları beğenirseniz. profilin altında bulunan terazi simgesinden değerlendirebilirsiniz. Ayrıca konunun sağ üst tarafında bulunan ''Konuyu Değerlendir'' butonunuda kullanabilirsiniz.