kalp gözü , altıncı his veya keşif görme

maxsimilian

Kayıtlı Üye
havas kitaplarında yazılanları uygulayıp bi sonuç alan var mı aramızda ?
ne gördügünüzü yada yasadıgınızı sormuyorum.. sadece uygulayan var mı sonuna kadar.. mesela 40 gün boyunca 1000 ihlas veya fatiha , ayetel kürsi.. vs...

ibis73

Kayıtlı Üye
Bence cogu havas kitaplari bilincli olarak uygulamalari ya eksik yada yanlis veriliyor, bunlari uzman insanlar bilir ,mesele o uzman insanlari bulmak ama cok zor.

La-edri

Kayıtlı Üye
denenek isteyen herkez deneyebilir, ama sonuc almak baska bir olay,kalpgözü kesif den bahsediliyor,bunun icin bir insanin abid olmasida lazim, yani kötü kalbli bir insan bu uygulamayi yapti diye sonuc almayi beklemesin...
Takdir edersinizki "havas" anlami itibariyle "Secilmis " kisilere derler.. Birde secilmislerin secilmisleri var, simdi onlar onca güzellik(Takva) ile elde etiklerini bir insan sirf 40 gün bu amac icin iibaded eti diye ayni sonucu almayi beklemesi biraz ayib olmazmi :)
Kaldiki bu niyetle yapilan olay zaten insanin Ego'sundan kaynaklanir Allah Ise kulun egosunu sevmez...Secilmisler egolarindan gecmis olanlardir, ve onlara bu haller hediyedir,pekde kale aldiklari özellikler degildir..

esesli06

Kayıtlı Üye
kalp gözünü açmak için bildiğim kadarıyla tam bir ibadetle ilgili ve allah nasip ederse olan bir şey yani kolay basit bir şey değil

semyanocibel

Banlı Kullanıcı
ben ihlas denedim şuan başka bir çalışmayla ugraşıyorum..bazıları yararlı ama çok yanlışlıklar var türkçeye çevirenler bilinçli olarak eksik çevirmişler...elde ettigim şeyler var şuan ALLAHA hamd olsun...

DreamCatcher

Kayıtlı Üye
İş
Ä°thalat ihracat
Peki dogru olanlari ya da netice aldiginiz,alldigimiz uygulamalari bir baslik altinda toplasak ?

göçmenoğlu

Kayıtlı Üye
İş
Elektironik müh.
havas kitaplarında yazılanları uygulayıp bi sonuç alan var mı aramızda ?
ne gördügünüzü yada yasadıgınızı sormuyorum.. sadece uygulayan var mı sonuna kadar.. mesela 40 gün boyunca 1000 ihlas veya fatiha , ayetel kürsi.. vs...

ne okursan oku belli bir zamandan sonra fazla okumak o duaların hadimi getirir eğer onları görecek ehliyete sahip değilsenizdebu sefer rahatsız eder...

La-edri

Kayıtlı Üye
ne okursan oku belli bir zamandan sonra fazla okumak o duaların hadimi getirir eğer onları görecek ehliyete sahip değilsenizdebu sefer rahatsız eder...

Dualar hakkinda nasil bu kadar emin olabiliyorsunuz, Sizin bahsettiginiz su olay hangi Ayet'te hangi hadiste yer almis..
Cok zikir cekmeyin kafayi yersiniz, cok dua etmeyin biseyler görürsünüz..
Su alim su kitapta yazmis demeyin, Rasulullah'in üstünde alim ve Kuran muallimi yok, o demedi.Sifa oldugunu bildirdi..
Bu tarz hurafeler yüzünden insanlar Allah'in adini anmakdan cekiniyor, oysa o "beni anin" diyor. Delirmemiz icinmi acaba?

Ori

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar sonuç almak size bağlı ne kadar içten okursanız ne kadar içten yaparsanız o kadar iyi sonuçlar alırsınız diye düşünüyorum.

ibis73

Kayıtlı Üye
Arkadaslar öyle kalp gözü acmak kolay degil , herseyden önce bir uzman kontrolunda olmak gerekir . bir sürü dua ve zikirler lazim. EGER ACTIGIMIZI FARZEDELIM; BIR UZMAN KONTROLUNDA OLMASAK SUFI VARLIKLAR ESIRI OLURUZ YADA KENDIMIZI BAKIRKÖYDE BULURUZ:

ibis73

Kayıtlı Üye
yanlislikla büyük harf kullanmisim, yöneticil arkadaslardan özür dilerim . nasil düzeltecegimi bilmiyorum. yönetici arkadaslarin düzeltecegini umuyorum.