Şaman Ritüelleri başlığı

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Arkadaşlar forumda bir boşluk var gördüğüm kadarıyla.
Bizim kökenimiz olan eski inancımız ve bazılarımızın yaşam tarzı olarak belirlediği Şamanizm boşluğu var.
Rica etsem bildiğiniz şaman ritüellerini paylaşırmısınız.
Benim ihtiyacım var böyle bir derlemeye eminim ihtiyacı olan kişilerde vardır.
Başlık umarım yerindedir.
Şimdiden Teşekkürler.

origanum

Yönetici
Eski uygarlık dinleri başlığı altında paylaşılıyor esasında.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Sanırım bu konu hakkında diğerleri gibi bir bilgi yok haklısınız orada birkaçtane var.İnternette aradım İnternettede neredeyse yok.Ancak bu konuda bir döküman oluşturacağım ancak iyi bir döküman oluşturacak kadar bilgi hiçbiryerde yok.Belki sizin gibi üstadlarımızın bildikleri vardır diye açtım bu konuyu.

diğerleri gibi yok derken diğerleri kadar çok yok manasında yanlış anlaşılmasın.

origanum

Yönetici
Esasında bu uygulamalar zamanla değişime uğradığı için pek yok. Pek çok şaman ritüeli hristiyanlık yada islamiyetin etkisi ile değişikliğe uğradı ve dönüştürüldü. Anadolu büyülerinin kökeninde şaman ritüel izleri vardır hep.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Esasında bu uygulamalar zamanla değişime uğradığı için pek yok. Pek çok şaman ritüeli hristiyanlık yada islamiyetin etkisi ile değişikliğe uğradı ve dönüştürüldü. Anadolu büyülerinin kökeninde şaman ritüel izleri vardır hep.

Haklısın :(
ancak bildiğiniz varsa paylaşırsanız sevinirim.

ermanakca

Banlı Kullanıcı
Şamanizm hakkkında internette okuduğum en gelişmiş yazılar başka bir sitede site sahibimiz olan urumhamatahayil in paylaşımlarıydı kendi sitesinde neden derin bilgilerini paylaşmamış bu konuda şaşırıyorum...

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Sitemizde de var. Bizim gibi sitelerin çoğunun dizaynını ben yapmıştım, yenilerde bu dizayda yapıyor. Şamanizim bilgilerinide ona göre paylaşmıştım. Sitemizde ise hepsi aynı olmasın diye daha başka bir katogerilendirmeye gittim. Paylaşımlarıda ona göre böldüm ve dağıttım. Eski pek çok şamanik bilgiyi direk şamanizm adı altında olmasa bile paylaşıyorum.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Manisi elbette var, site adı verip de kendini mi banlatsın istiyorsunuz :D
İnternette aratınca kolayca ulaşılıyor onun yazılarına, eminim bulursunuz:)

Şahsen çok aradım ancak tatmin edecek bilgilere ulaşamadım.
Nerede arasam şu; "Yeraltına iniş ritüeli" var. Kaç bin yıllık inancın birtane mi ritüeli var? :D

He bir de şahmeranı biliyorum.

AyŞaman

Banlı Kullanıcı
İş
Gazeteci
Arkadaşlar her Şaman'ın kendine ait ritüelleri vardır. Onun için ilk önce temel kavramları bilmeniz gerekir. Hangi ruhların size rehber olabileceğini öğrenin. Gökteki ve yerdeki güçlü ruhları öğrenin.. Sonrası size kalmış..