Kesif Ayetleri Hangileridir?

ibis73

Kayıtlı Üye
Havas calismasi yapilirken kesif ayetlerine ihtiyac duyuluyor , acaba kesif ayetlerini bilen varmi . duyduguma göre 20 adetmis .

Cem

Kayıtlı Üye
başka varmı dostum bildigin ??

Cem

Kayıtlı Üye
Necm 58
Kaf 22
burç 86.9
Zuhrut 43.80
Al-İ imran 3.118
Tevbe 9.16
Mülk 14
Yasin 53
Tövbe Son 3 Ayet

Bir çok siteye baktım bunlar var

ibis73

Kayıtlı Üye
kardesim evet bende internette aradim kaf süresive necm süresinden baska bulamadim . yanliz diger yazilanlar süpheli geldi. uzman arkadaslar varsa cem arkadasimizin yazdigi ayetlerin kesif ayeti olup olmadigini söylesin lütfen. havas calismasi yapan insanlar icin kesif ayetleri mutlaka bilinmelidir

efsunlu13

Kayıtlı Üye
merak ettim keşif ayetlerine neden ihtiyaç duyulur tam olarak bildiklerini açıklarmısın?

Cem

Kayıtlı Üye
Tüm Keşif ayetleri verilmez sebebi bazıları bir hoca kontrolünde okunamalı ki okunmazsa sonu hüsran ile biter

can-dan

Kayıtlı Üye
Ben şöyle biliyorum .Hangi keşif ayetinde hangi özellikten bahsewdiliyorsa bu ayetlere devam edende o açılım oluyor .Mesela Zuhruf suresi 80.ayette:''Yoksa onlar bizim sırlarını ve gizli konuşmalarını işitmediğimizi mi sanıyorlar?Hayır,işitiriz ve yanlarında bulunan elçi meleklerimiz de her yaptıklarını yazıyorlar.''deniyor,buna devam eden bütün gizli konuşmaları bilir ,işitir , insanların sırlarına vakıf olur ve bu kayıtları yazan melekleri görür ki ,her bünye buna müsait değildir.İnsanın başına türlü haller gelebilir.Onun için bilip bilmedik bu ayetlerle meşgul olmak insana faydadan çok zarear getire bilir .Sevgiyle...

ibis73

Kayıtlı Üye
Tüm Keşif ayetleri verilmez sebebi bazıları bir hoca kontrolünde okunamalı ki okunmazsa sonu hüsran ile biter
o konuda haklisinda arkadasimda,az miktarda okursan faydasini görürsün. ama cok miktarda okursan tabiki musallatta ugrarsin.

can-dan

Kayıtlı Üye
Az ya da çok okumak değil de ,konu hakkında iyice bilgili olmak , sonra işleme girmek lazım diye düşünüyorum sevgili ibis73..

ibis73

Kayıtlı Üye
Az ya da çok okumak değil de ,konu hakkında iyice bilgili olmak , sonra işleme girmek lazım diye düşünüyorum sevgili ibis73..

Arkadasim eger bir hoca kontrolunda havas calismasi yapmiyorsan hic bir sekilde girmemelisin ,cem arkadasimizin dedigi gibi sonucu hüsranla biter