Birisini ikna etmek için

Se4nh4x

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci-Stajyer-Maji Öğrencisi
Önce Bismillahirrahmanirrahim.

Başlıktan da anlaşıldığı gibi insanları Allah'ın izni ile ikna etme yöntemini yazmak isterim.

İlk önce 11 defa Bismillahirrahmanirrahim demeliyiz.

Ardından sonlarında Amin dememek üzere 21 defa Fatiha okumalıyız. 21 kere Fatiha okuduktan sonra ikna edilecek kişinin ismi anılacak ve şöyle dua edilecek;

Ya Rabbim! Ya Rabbim! Ya Rabbim! ---Kişinin adını anacaksınız burada--- o kişiyi bana bağla Ya Rabbim! İsteklerimi yerine getirsin! İstediklerimi yapsın! Yalvarıyorum YA KADİR deniyor. Amin denip bitiriliyor.

Kaynak: işin erbabı Recep Ali H*****'tan alınmıştır. Sitemiz içindir.

siyahzühre

Kayıtlı Üye
Çok güzel...İlk defa karşılaştım bu uygulama ile.Denediniz mi ,diye sormayacağım:)Çünkü,samimi olarak yapılan her duanın kabul edildiğine inanırım ben.Teşekkürler...

origanum

Yönetici
Çok güzel...İlk defa karşılaştım bu uygulama ile.Denediniz mi ,diye sormayacağım:)Çünkü,samimi olarak yapılan her duanın kabul edildiğine inanırım ben.Teşekkürler...

Bir düzeltme yapmak zorundayım, hep yanlış anlaşılıyor. Bir duayı belli adetlerde okumak havasstır.

siyahzühre

Kayıtlı Üye
Hatırlatmanız için teşekkür ederim syn.origanum.Aslında ben bu uygulama için yazmamıştım son cümleleri.Yani ellerimizi açıpta içimizden geldiği gibi istemekti ''her duanın kabul edileceğine inanırım''cümlesinde ki söylemek istediğim.Sanırım az konunun dışına çıktım ve anlam karışıklığı oldu.Düzeltiyorum ve iyi akşamlar diliyorum...

origanum

Yönetici
Hatırlatmanız için teşekkür ederim syn.origanum.Aslında ben bu uygulama için yazmamıştım son cümleleri.Yani ellerimizi açıpta içimizden geldiği gibi istemekti ''her duanın kabul edileceğine inanırım''cümlesinde ki söylemek istediğim.Sanırım az konunun dışına çıktım ve anlam karışıklığı oldu.Düzeltiyorum ve iyi akşamlar diliyorum...

Tabi o şekilde içten yapılan her duanın kabul edileceğine ben de inanırım:) Tabi tekamülümüz açısından kabul edilmemesi gerekiyorsa o ayrı bir durum.

Se4nh4x

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci-Stajyer-Maji Öğrencisi
Tabi o şekilde içten yapılan her duanın kabul edileceğine ben de inanırım:) Tabi tekamülümüz açısından kabul edilmemesi gerekiyorsa o ayrı bir durum.

Dediğiniz gibi kalpten edilen her dua kabul olur. Hele salavat ile ve besmele ile başlanırsa Tereyağlı makarna gibi yani istediğinizin fazlasını alırsınız.

Şöyle de bir şey vardır. Eğer karşılık beklemeden sadece Allah'a inanarak ederseniz hakikaten daha fazla şeyler elde edileceğine inananlardanım.

Ayrıca bu tür uygulamalardan başarısız çıkılınca İstiğfar etmek gerektiğine inananlardanım. Zira başarısız olunca nedeni belli olmayan kin tutuyoruz. Kendimiz için bile olsa istiğfar etmeliyiz.

Şunu da forum üyelerimiz unutmasın! Belki o yaptığımız duanın etkisini bu Fani Dünyada alamayacağız belki diğer dünyada çok fazlasıyla alacağız. Onun için tüm duaların sonunda Bu Duayı yapmama izin veren Rabbim'e hamd ederim denilmelidir.

Umarım bu yazım herkese yardımcı olur.

horultu

Kayıtlı Üye
biraz sonra uygulayacağım :) teşekkürler..

horultu

Kayıtlı Üye
ikna etmeye gerek kalmadı. kendiliğinden kabul etti :) başka sefere artık :)