Erkekliği Bağlananlara Tavsiye

EmrysCalista

Kayıtlı Üye
4 dirhem (13 gram) dövülmüş havlıcanı 16 fincan suya koy, 3 fincanı buharlaşıncaya kadar kaynat. Bir miktarda Nöbet şekeri ilave et.
Sabah akşam yemek sırasında bu sudan ikişer bardak iç.

Bunu tavsiye ettiklerim birkaç gün, en geç bir hafta içinde şifa buldu.Lakin, beden de bu harareti kabul edecek kuvvet lazımdır,bunun için herkese uygun değildir.

10 dirhem (32.5 gram) havlıcan,10 dirhem (32.5 gram) şeker, 1.5 dirhem (4.85 gram) anason, 1.5 dirhem (4.85 gram) kitre (bir tür zamk) karıştırılıp, iyice dövülür.
Normal bünyeliler 2 dirhem (6.50 gram), zayıf bünyeliler 1 dirhem (4.85 gram) akşam yemeğinden önce devamlı kullanırsa, bedenine büyük bir kuvvet gelir,süratli inzal olur.

veya; 30 dirhem (9.75 gram) koyun sütüne yukarıdaki karışımdan 1 dirhem (3.25 gram) konur. Üzerine tarçın ve karanfil serpilirse daha kuvvetli olur.

Sabah içilir. Birkaç günde etkisi görülür....

Alıntı.

gonca76

Kayıtlı Üye
ya arkadaşım nöbet şekeri ne

birde (zayıf bünyeliler 1 dirhem (4.85 gram) akşam yemeğinden önce devamlı kullanırsa, bedenine büyük bir kuvvet gelir,süratli inzal olur.

veya; 30 dirhem (9.75 gram) koyun sütüne yukarıdaki karışımdan 1 dirhem (3.25 gram) konur. Üzerine tarçın ve karanfil serpilirse daha kuvvetli olur.) dirhem konur diyorsun ne konulacak arkadaşım

EmrysCalista

Kayıtlı Üye
Dirhem yani gram yanında açıklaması var, nöbet şekerini aktara soracaksınız.Artı alıntı olduğunu yazdım,kendim uydurdum demedim. İsteyen uygular isteyen uygulamaz :)

EmrysCalista

Kayıtlı Üye
Sen mabette ne arıyosun anlamadım?? Orada yazılanları anlayamayacaksan niye okuyorsun arkadaşım... Bir üstteki karışım süte konacak... :)

gonca76

Kayıtlı Üye
ya arkadaşım ne olsun bi bakayım demiştimki sizin gibi özel insanların bilgisini alayım diye düşündüm iyi etmişmiyim arkadaşım birde nöbet şekeri diyemi satılıyor

origanum

Yönetici
ya arkadaşım nöbet şekeri ne

birde (zayıf bünyeliler 1 dirhem (4.85 gram) akşam yemeğinden önce devamlı kullanırsa, bedenine büyük bir kuvvet gelir,süratli inzal olur.

veya; 30 dirhem (9.75 gram) koyun sütüne yukarıdaki karışımdan 1 dirhem (3.25 gram) konur. Üzerine tarçın ve karanfil serpilirse daha kuvvetli olur.) dirhem konur diyorsun ne konulacak arkadaşım

Bir de ben ek yapayım sorunuza, üyenin cevap vermesini beklemiştim. Denenmeyen formüller paylaşılınca böyle yanlış anlaşılmalar veya hiç anlaşılmama durumları olur. Eski dilde yazılanları yeni nesil okuyunca da böyle durumlar olur.
Nöbet şekeri kızamık şekeri veya lohusa şekeri de denilen kırmızı renkli bir şekerdir, aktarlarda ve şekercilerde bulunur.
Dirhemin ne olduğunu sormuyorsunuz ama bilmeyenlere söyleyeyim eski zamana ait bir ağırlık ölçüsü birimidir zaten paylaşımda kaç grama denk geldiği de verilmiş. 1 dirhem = 3.25 gr diye.
Sizin sorduğunuz sonraki tarife neyin konulacağı idi. Bir önceki tarifte verilen macundan alınıp konacak miktar o. Örnek vermek gerekirse zayıf bünyeliler ortada tarifi verilen macundan 1 dirhem ölçüsünde akşam yemeğinden önce alacaklar. Ya da sonraki tarifte denmek isteneni açıklarsak gene o macundan 1 dirhem alınacak ve 30 dirhem koyun sütü ile karıştırılacak. Bunun gibi.