İsmimin Söylendiğini Duyuyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

erlkonig

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Bazen (genellikle geceleri çok sessizken) birini kısık sesle ismimi söylediğini duyuyorum. Ses insan sesine benziyor ama daha farklı bazen bayan sesi olarak bazen erkek sesi olarak geliyor. Ama tek söylediği ismim. Sizce bu nasıl bir şey?

Mouse

Kayıtlı Üye
Sana bilinçaltının oynadığı bir oyun olabilir mi veya bu sıralar hüddamlarla bir ilgin varmı?

salemesed

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Aynı şey bende de oldu.Aynen senin gibi gece yattığımda oldu.Ben de ismimin söylendiğini duydum.Kalkıp bakıyorum,kimse yok.Sonra sanki birisi de ben burdayım dedi.Ayrıca gecen gün yine gece yatmıstım.Hani insan kolunu kaşır hart hart diye bi ses çıkar ya.Aynı öyle bi ses cıktı.Ben kardeşimle aynı odada yatıyorum ve o gün de kardeşim yoktu.Diğer kardeşim de yan odada yatıyor.Belki ondan geliyodur bu ses diye düşündüm gittim odaya kardeşim coktan uyumus.
Ne oldugunu bilmiyorum..Belki de kendi kuruntularımızdır.

Osiris

Kayıtlı Üye
Duruişiti olmasıda mümkündür.

erlkonig

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Duruişiti yanılmıyorsam sesler yoluyla haber almaktı ama ben sadece kendi ismimi duyuyorum. Hüddamlarla ilgim sitede gerçekten bir şeyler öğrenmek isteyen herkes kadar daha fazlası yok gibi.

siyahzühre

Kayıtlı Üye
Çocukken geceleri garip sesler duyardım.Hemen hemen hergece, yattığımda ve ışıklar kapanınca bir erkek ve bir kadın sırayla daha önce çevremde duymadığım bir melodiyi hafif tonda tekrarlarlardı.Sadece ben duyardım ve ailem inanmadı bana.Kuruntu yaptığımı söylerlerdi.Yıllar geçti,belki kuruntularımdı gercekte,ama hiç unutamadım o sesleri.

salemesed

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Çocukken geceleri garip sesler duyardım.Hemen hemen hergece, yattığımda ve ışıklar kapanınca bir erkek ve bir kadın sırayla daha önce çevremde duymadığım bir melodiyi hafif tonda tekrarlarlardı.Sadece ben duyardım ve ailem inanmadı bana.Kuruntu yaptığımı söylerlerdi.Yıllar geçti,belki kuruntularımdı gercekte,ama hiç unutamadım o sesleri.
aynen ben de kücükken bir kez sabahın köründe uyanmıstım bir kadının sesine..daha yeni gün ağarıyordu.bağrışma sesi duydum ve uyandım etrafıma baktım kimse yok.dışardan geliyodur sandım ama dışarda da kimse yoktu.ses hala kesilmemişti.bir kadın bağırıyodu.cok acı ceken bi kadın bagırmasıydı sanki..yani kadın sanki bi şeye isyan ediyo cok acı cekiyo gibi bagırıyodu.sonra korkup annemle babamın yanına gitmiştim.anneme dışarda bi kadın bagırıyo sanki öyle ses duydum ama dısarda kimse yok demiştim annem de rüya görmüssündür besmele cek korkma bi şey olmaz demişti.cok iyi hatırlarım.hiç unutmadıgım bi olay.önceleri bu olay aklıma geldikce acaba boyle bi olay yasandı mı diye kuskuya düstügüm de olmustur.acaba gercekten rüya mı gördüm demisimdir.ama simdi bile o sabahı hala dün gibi yasayabiliyorum,aklımda canlandırabiliyorum.kesinlikle rüya falan görmedim.gercekten bagırdan bi kadını işitmiştim.

erlkonig

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Yalnız değilmişim. :) Farkettim ki bu olay ilk kez olduğundan beri sol kulağım sürekli uğulduyor. Bunun duyduğum seslerin nedeniyle bir alakası var mıdır? Odamdayken kapı cam kapalıyken sanki rüzgar esiyormuş gibi sesler duyuyorum. Abarttığımı düşüneceksiniz ama sanki o uğultuyu yaratan şey kulağıma giriyormuş ya da kulağımdan bir şeyler çekiyormuş gibi hissediyorum.

salemesed

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
aynen ben de yalnız değilmişim :D bu yasadıklarımı daha önce kimseye anlatmamıstım cünkü inanmazlar,dalga gecerlerdi.simdi anneme sorsam hatırlamaz bile.ilk kez burada anlattım.Ben de ugultu vs olmadı.O konu hakkında tek bi tane fikrim yok acıkcası.

Atelia

Banlı Kullanıcı
İlginçtirki bu benim başıma şöyle geldi. Üniversitede okurken oluyor. O zamanlar maneviyata da yakınlığım yok yani dua okumam namaz kılmam vb. Neyse okula gitmek için evden çıkıyorum, rüzgarla birlikte sanki kulağımın ardından biri, bayan sesi gibi yumuşak ve derinden adımı söylüyor. Ses yakından geliyor ama sanki uzaktan gibi. Bakıyorum kim seslendi diye kimse yok. Gece hiç gelmedi başıma hep gündüz hep dışarda.
Yalnız sadece bir gün evde uzanmışken kapıda bir kadın silüeti gördüm, gölge şeklinde. Sanki diğer odada pencerenin önünde oturuyormuş da gölgesi kapıya yansıyormuş gibi. At kuyrukluydu çok iyi hatırlıyorum. Anneme seslendim o anda ve o da aynı şeyi gördüğünü söyledi. Yazarken bile hala heyecanlanıyorum. Sanırım sorun biz de değil de o evde idi. Bizden önce orada çok kalabalık yaşayanlar varmış. Kimler gelmiş gitmiş belli değil. Bir de daha sonra mutfak rafını temizlerken bir muska bulmuştum. Sanırım cami hocasına götürdük o zaman sormak için. Adam korunma veya Ayetel kürsi gibi bir şey söylemişti. İlginçti yani... Ama ne olduğunu bilmiyorum ve neden benim ismimi seslendiğini. Geçmiş zaman ama bir bilen varsa öğrenmek isterim.

Chery

Kayıtlı Üye
Ben genellikle müzik dinlerken oluyor bu .Yada kulağımda kulaklık takılıyken biri bir şeyler fısıldıyor.Ama anlaşılmıyor.Bir de dün gece balkonda yatıyordum . Annem ve bir kaç arkadaşı damda oturuyorlardı .Ben balkondan annemi çağırdım . Geldi biraz konuştuk(O damda ben balkondayım öyle konuşuyoruz) Önce pek bir şey olmadı sonra gülmeye başlayınca annemin gözleri yaşardı gülmekten ve gece saat 2-3 civarıydı .Gözlerinin bir anlığına değiştiğini gördüm hemen gözümü kapattım ve öyle konuşmaya devam ettim.Yalnız gözümü kapattıktan sonra gördüğüm şeyler çok korkunçtu . Eğer korktuğumu anneme söylersem üstüme bir şeyin atladığını gördüm .Çok ürkütücüydü açıkcası. Ama sonuçta o benim annem . Zihnim benimle oyun oynadı galiba...Bunun dışında bazen yansımalar görüyorum . Ağlayan bir kız , kanlı gözler vs...

Deist

Kayıtlı Üye
Çok nadir bana da oluyo iki isimliyim kullandığım ismim haricinde ki ismimi pek nadir kişiler bilir erkek sesiyle o isim defalarca duyuluyo kulağımda çok garip hissediyorum ama bilinç altımdan kaynaklanıyor diye yorumlamıştım takipteyim :)

yapıress

Kayıtlı Üye
bende dün gece duydum kardeşim tarif ettiğin gibi
ama gece yatarken zikrediyomusun hiç

kıvep

Banlı Kullanıcı
Bu gibi olaylar insanların başına çok sık geliyor,nedeni belli değil. Açıkçası benimde bir zamanlar başıma gelmişti.Bu yaşadığım tek olay değildir ama uzun süre rahat etmemi sağlamıştır:D İsmimi duymasamda aniden biri beni çağırmış gibi irkilip odada bir şeyler aramaya çoğu zamanda kapıdan dışarıya çıkmaya yelteniyordum. Tüm bunlar evde kimsenin olmadığı ve bir işe (ders çalışmak yada i televizyon izlemek vb.)yoğunlaştığım zaman oluyordu. En sonunda bir gün gene evde tek başımayken ve ders çalışırken ismimin çok net bir şekilde söylendiğini duydum. Annemin sesiydi. Daha sonra ikiüç defa daha çağırır gibi ismimi söyledi seslendi.Benimde aklıma böyle bir olayın olcağı hiç aklıma gelmemişti annem sesleniyor diyerek odanın kapısı açtım ama nedense bir anda koridor bir değişik gözüktü ve aklıma annemin evde olmadığı geldi. Hemen kapıyı kapatıp odada üç buçuk attıktan baya bi telaş yaptıktan hatta ayni seslenme sesini bir daha duyduktan sonra cep telefonu alıp ev telefonunu aradım eğer ev telefonu açılırsa gerçekten annemdir diye düşündüm. Sonuç olarak ev telefonunu açan olmadı annem biraz sonra geldi ve sorduğumda yeni geldiğini ve seslenmediğini söyledi.Sonuç olarak odadan dışarı çıksaydım ne olcağını biliyorum ama korkup saklanmak yerine akılcı çözümler bulmayı tercih ediyorum. Tavsiyem herkesin korkmak yerine aklını kullanmasıdır :D Anneannemin dediği gibi şimdiki insanlar şeytan olmuş artık korkacak hiç birşey yok:D

gümüşejderha

Kayıtlı Üye
birkere benimdemiyecegim bizim başımızada geldi ben amasyayalıyım amasyayavamcamın yanına gitmiştik amcamla yengem boşanmıştı ve kuzenim sinopta annesinin yanındaydı sonra bizimkiler uyudu ben gözümü dahi kırp madım yataktaduru yorum biri kapıyı çaldı amcamı ve bizimkileri uyan dırdım baktık gelen kuzenim amcalarla kapıya çıktık amcam hiç şaşırmamış gibiydi sonra ona sen benim oglum deilsin dedi (büyü ve hocalık la ugraşmış birsidir) ve dualar okudu kuzenimin gözler kaydı ve degişti sonra şimşek hızıyla kayboldu ogece uyuyamadık bi payaşım dedim bakalım siz ne diceksiniz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...