Hayatlar Arası Regrasyon Çalışması

yawuz

Kayıtlı Üye
Amerikalı psikolog ve hipnoterapist Dr. Michael Newton "Hayatlar Arası Hayat" adını verdiği terapi çalışmasını 30 yılı aşkın bir süre boyunca yaparak binlerce insanın en derin ruhsal anılarına ulaşmasına önayak oldu.
Michael Newton'ın tüm dünyada yüzbinlerce okura ulaşan ve Türkçe'ye de kazandırılan çok önemli iki kitabı var; Ruhların Yolculuğu ve Ruhların Kaderi. Newton bu kitaplarında binlerce insanla yaptığı ruhsal regresyon terapi çalışmasının notlarını okurla paylaşıyor.

Hayatlar arası Regresyon çalışması sırasında, derin trans halinde iken kişi kendi ruhsal anılarına yani Newton'ın "süper bilinçaltı" diye adlandırdığı bölüme ulaşıyor. Ve böylece etkileyici, mistik ve saf ruh varlığımızın bütünlüğüne ulaşmaya başlıyoruz. Bir çok insan bu deneyimi yaşayabilecek kapasitede. Hayatlar arası Regresyon çalışması tüm tanımların ötesine geçen bir ruhsal şifa çalışması!

Ve kişi, şimdiki bedenlenmenin öncesindeki ruhsal boyutta geçirilen döneme ait anıları hatırlamaya başlıyor. Bir önceki hayatın en belirleyici kişi ve olaylarını hatırlamanın ardından ruhsal alemde ruh gruplarıyla yani birlikte bedenlendiği diğer varlıklarla bir araya geliyor.
Bir çok kişinin bu çalışmayı "yuvaya dönüş" olarak tanımlamasının en önemli sebebi de bu.

Ardından Ruhsal Rehberle birlikte Bilge Işık Varlıklar veya Konsey olarak da adlandırılan bir üst seviyedeki rehber varlıklarla görüşmeye geçiliyor. Ruhsal varoluşun ve deneyimlerin değerlendirildiği bu aşamadan şimdiki hayatın seçimlerinin yapıldığı aşamaya geçiliyor. Tüm bu değerlendirme süreci "şimdiki an" çerçevesinde gerçekleşiyor. Yani danışan hem bu hayata gelmeden önce rehberleriyle yaptığı seçimlerini, buraya geliş amacını, hayat planını hatırlıyor hem de tüm bunlar şimdiki an'da gelinmiş olan noktada değerlendiriliyor.

Bu terapi çalışması için transa ihtiyaç duyulmasının sebebi; ancak trans halindeyken gevşiyoruz ve gevşeyince de iç bilgelik ortaya çıkıyor. Bu derin trans durumundayken yarı uykulu yarı uyanık durumdayız yani deneyimin farkındayız. Ve seans bitiminde de hemen herşeyi hatırlıyor oluyoruz.
Bu seans sırasında ben'in ötesine geçiyor ve bütün'ü algılıyoruz yani ikilik(dualite)den Bir'liğe geçiyoruz. Hep varolan saf ışık varlıklarız ve burada insanlık deneyimini yaşarken bu ölümsüz tarafımızı unutmak eğilimindeyiz. Hayatlar arası Regresyon çalışması bize sonsuz yanımızı hatırlatıyor. Bedeni terkedince zaten bunu hatırlıyoruz ama önemli olan bu insan bedeni içine sıkışmış durumda iken ve insanlık deneyiminin zorlu aşamalarından geçerken Hayatlar arası Regresyon çalışması aracılığıyla bunu hatırlamanın mucizevi etkisi!

Hayatlar arası Regresyon çalışması daha çok; "ben kimim", "niçin buradayım", "hayat amacım ne" "ruh eşim var mı, kim" diye soranlar, kendini bu dünyada yalnız hissedenler ve hayatındaki, ilişkilerindeki zorlukları anlamaya ve çözmeye niyet edenler için çok uygun.
Varlığımızın insani tarafının ötesine geçerek, Yaradan'ın bir parçası olan o muhteşem zenginlikteki değerli varlığa ulaşmak için de ideal!

Hayatlar arası Regresyon çalışmasının geçmiş yaşam regresyonundan farkı ise; geçmiş yaşam regresyonunda danışanın şimdiki hayatından bir konuya, kişilere veya sorunlara odaklı bir çalışma gerçekleştiriyoruz. Hayatlar arası Regresyon çalışmasında ise danışanın tüm ruhsal deneyimine çok daha geniş bir çerçeveden yaklaşıyoruz. Bu dünyada yaşayan insanlar olarak çoğumuz ruhsal varlığımızla insani egomuzun bölünmüşlüğünü yaşıyor ve zorlanıyoruz. Ruhsal alem yani evimiz-yuvamız huzur ve sevgi dolu ama burası yani fiziksel alem zorlayıcı ve her zaman çok güzel ve yaşanası bir yer değil. İşte bu nedenle hepimiz bir dengeye kavuşma ihtiyacındayız.

Hayatlar arası Regresyon çalışması esnasında, ruhsal algılarımızı açarak ve rehberlerimize kulak vererek, değişim ve dönüşümün hızlandığı günümüzde çok daha rahat yol almak mümkün.

ALINTI

dreamy

Kayıtlı Üye
Bu çalışmaya katılmayı çok isterdim. Çünkü ben bazen nereye ait olduklarını tanımlayamadığım anılar ve vizyonlar hatırlıyorum. Bu arada kitapları mutlaka okuyacağım. Harika bir konu,teşekkürler..

Shemhurashin

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Benimde ihtiyacım var galiba, çünkü bende nereye ait olduğumu bilemiyorum, geçmiş bağlarımı koparamıyorum, birden fazla kimliğe bürünüyorum ama hiçbir kimliğimi tam yaşayamıyorum.

ermanakca

Banlı Kullanıcı
Hatırlayıp bu hayatın sonuncusu olduğunu öğrensek ! Acaba bundan sonra hayatımızı nasıl yaşardık ...?

exotic

Banlı Kullanıcı
İş
Öğrenci [Sürünüyoz bea :D]
bu seansa nerede ve nasik katilabiliriz.ayric kitap demissiniz hangi kitapta mevcut

asterix

Kayıtlı Üye
Ruhların kaderi adlı kitabı aldım ama henüz okmadım çok merak ediyorum.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Regrasyon çalışması bir çok hipnotistin yaptığı bir çalışma. İnternette araştırdığınızda bulabilirsiniz. Bende tüm danışanlarımda mutlaka kullanıyorum. İnanılmaz bilgiler öğreniliyor ve kişilerin geçmiş yaşama bağlı fiziki ve ruhsal sorunlar hemen geçiyor.