deniz1200

Mefetseger

Moderator
İş
Uzman Biyolog
Merhabalar, bu rüyayı uzun bir süre önce gördüm.

Rüyamda kerpiçten bir duvarın üstünde oturuyorum. Önümde Arabistan çöllerine benzer geniş bir alan var. Üzerimde ise Arapların giydiği beyaz bir kıyafet. Oturduğum duvarın biraz uzağında palmiye ağaçlarından oluşan bir ağaçlık var. Sonra oturduğum yerin altına bakıyorum ve bir anda yer bana uzak görünüyor ve bu beni korkutuyor. O sırada önümdeki ağaçlığın üstünden havada süzülerek 12 seçilmişler geliyor, resimlerde gördüğümüz oturma düzeninde 'ortada Hz. Ali, V şeklinde. Sonrasında yanımda birisinin olduğunu hissediyorum fakat bu kişinin yüzünü görmüyorum. O kişi bana korkma duvardan düşmeyeceksin, onlar seni koruyacak diyor. Yanımdaki kişinin Hz. İbrahim olduğunu hissediyorum. Rüyam bu şekilde sonlanıyor.

Diğer rüyamda ise yine geniş bir alanın ortasındayım. Üzerimde koyu yeşil bir elbise var. Hamileyim. Yanımda uzun bir direk bulunuyor. Önümde eski ahşaptan tek katlı bir sürü ev var, çatıları kısacası heryer karla kaplı. Sonrasında yine yanımda bir erkeğin olduğunu hissediyorum, yine yüzünü görmüyorum bu kişinin. Benimle hiç konuşmuyor, fakat onun yanımda olması bana büyük bir huzur veriyor. Bu sırada evlerin bulunduğu alandan 8-9 yaşlarında bir erkek çocuğu yürüyerek yanıma geliyor. Üstünde eski ve yıpranmış kıyafetler var, başında da kahverengi bir şapka. Sonra ise doğum sancılarım başlıyor, yere düşüyorum, çocuğuma birşey olacak diye korkuyorum. Çocuk yanıma gelip elimi tutuyor ve yardım edeceğini, korkmamam gerektiğini söylüyor. Rüyam bu şekilde sona eriyor.

Pantea' nın internete giremediğini okudum. Bu yüzden aklımdan bir türlü çıkmayan 2 rüyamı tekrar sizlerle paylaşmak istedim. Yorum getirebilirseniz sevinirim:)

Duman Lekesi

Kayıtlı Üye
Rüyanız hayır olsun…

Yaşadığınız ömürle ilgili, iyi işler yapmanız ve inancınız doğrultusunda hareket etmeniz konusunda yönlendiriliyorsunuz. Çok iyi yürekli ve dürüst bir yapınız var. Sevdikleriniz arasında sayılan ve aranılan birisiniz. Keder ve sıkıntılara aldırmadan doğru bildiğiniz yönde ilerleyin.

Hem Uzak doğuya hem de hacca gideceksiniz. Bu manen size mertebe atlatacak. Din ve dünya işlerinde doğru istikamette olacak, bu hususta ilim tahsil edeceksiniz. Bir takım din büyüklerine duyduğunuz muhabbet nedeniyle hayır ve iyilikler işleyeceksiniz.

Manevi yönünüz oldukça güçlü. Dolayısıyla dua ve isteklerinizin gerçekleştiğini göreceksiniz. Müjde ve esenliğe kavuşacak, mal ve mülk sahibi olacaksınız. Ailenizin ismi saygıyla anılacak.

Ailede, babadan kaynaklanan bir takım sürtüşmeler olabilir. Ancak sizin çabalarınızla bunlar bertaraf edilecek.

Liderlik vasfı kazanacaksınız. Daha da ötesi politika veya bir vakıfta liderlik yapacak güç ve karaktere sahipsiniz. Bu yönde yapacağınız tüm girişimlerde büyük başarılar elde edebilirsiniz. Kişilik vasıflarınızı çekemeyen kıskanç kimseler var. Ancak siz bunları savuşturabilecek kadar bilinçlisiniz.

İleride büyük işlere imza atmanız olası. Belli bir uzmanlık veya bilirkişi ya da bir görüş öncüsü olup dersler vermeniz de mümkün. Yaşamınız sona erdiğinde ardınızda, adınızdan uzun yıllar sözettirecek bir başarı da kazanabilirsiniz.

Mutlu bir yaşam süreceksiniz.

Rüyalarınızla ilgili ilerleme kaydetmek için bir takım çalışmalar yapın. Rehberiniz olabilirler.

Rüyanız hayır olsun…

Yanınızda özü sözü doğru bir erkeğin varlığı ve desteği sizinle olacak.

Beklediğiniz önemli bir işin hakikat olduğunu göreceksiniz. Bir projeye başlayacak ve zaferle sonuçlandıracaksınız. Neticesinde o işten menfaat ve kazanç elde edeceksiniz.

Bir takım sıkıntılarınız dönmemek üzere sona erecek. Bir takım dostlarınızdan gizli destek alacaksınız.

Kimseye açamadığınız bir konuda maksadınıza kavuşacaksınız. Bu sizi çok sevindirecek ve üzerinizden bir yük kaldıracak. Manevi destek göreceksiniz…

Sevgiler…

Mefetseger

Moderator
İş
Uzman Biyolog
Yorumunuz için teşekkür ederim Duman Lekesi. Rüyalarınız size rehberlik edebilir, geliştirmek için çalışmalar yapın demişsiniz. Acaba kastettiğiniz lucide rüya üstünde çalışmalar yapılması mı? Bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim:)

Duman Lekesi

Kayıtlı Üye
Evet. Ayrıca çeşitli esmalar ve dualar da kullanabilirsiniz. Soru sorarak yatıp cevap almaya çalışın mesela.

Mefetseger

Moderator
İş
Uzman Biyolog
Dediklerinizi denemeye başlıyacağım. Tekrar sağolun.

Mefetseger

Moderator
İş
Uzman Biyolog
Merhabalar. Birkaç gün önce gördüğüm rüyamda tanımadığım bir evde, koltukta oturuyorum. Karşımda daha önce yüzünü görmediğim fakat arkadaşım olduğunu söyleyen bir kız oturuyor.Önünde kocaman bir köpek,fakat çok sevimli. Karşı koltukta oturan arkadaşım olan kız, elinde köpeğin tasmasını tutuyor. O sırada ben köpeği sevmek istiyorum. Köpek yanıma yaklaşıyor, ondan sonra köpekten korkuyorum ve kıza yanımdan uzaklaştırmasını söylüyorum. Sonra köpek tekrar kızın yanına gidip oturuyor.

Normalde köpekleri çok severim ve korkmam. Ama rüyamda etkielndiğim şey, bir yandan yüzünü görmediğim kızın yanında güven duygusuyla dolarken, birden içime korku dolması oldu. Yorumlarsanız sevinirim.

Duman Lekesi

Kayıtlı Üye
Rüyanız hayır olsun…

Tedbirli, mantıklı hareket edebilen, oldukça akıllı birisiniz. Ancak zaman zaman bazı husularda risk alarak, huzurunuzu ve rahatınızı bozuyorsunuz. Macerayı seven, meydan okumaktan keyif alan bir yanınız da var.

Başlayacağınız bir işte, önce korkak ve çekinik adımlar atsanız da daha sonra cüretkâr ve atak olacaksınız. Bu esnada dikkat etmeniz gereken şey, dost ve arkadaş bildiğiniz biri aracılığıyla, üçüncü şahısların göndereceği her bilgiye itimat etmemeniz olmalı. Her ne kadar size doğrudan zarar veremeseler de, kafanızı karıştırıp yanlış kararlar almanıza neden olabilirler. Bu da işinizin ilerlemesinde aksama ve aksiliklere neden olabilir.

Gerekli bilgi ve donanımız ve kendinize güveniniz, size bir miktar mükâfatlar da getirecek. Rakiplerinize karşı avantajlı duruma geçeceksiniz.

Sevgiler…

Mefetseger

Moderator
İş
Uzman Biyolog
Merhabalar. Geçen geceki rüyamda çok uzun ve sarp, dümdüz bir kayaya herhangi birşeyin yardımı olmadan tırmanmaktayım. Daha doğrusu biranda kendimi o kayaya tırmanıyor buluyorum. Sonrasına arakama baktığımda heryer kahverengi, sarp, kurak ve hiçbir bitki örtüsü yok, güneş batmak üzere olduğundan heryer daha çorak görünüyor gözüme. Üstümde ayaklarıma kadar bir pelerin var. Kollarımda ise yılan simgeli bileklikler. Tırmandığım kayalık çatlaklarla dolu fakat bu beni korkutmuyor... Bunun dışında normalde esmerim fakat kendimi saçlarımı sarı ve daha uzun olarak görüyorum... Rüyam bu kadar. Yorumlarsanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Duman Lekesi

Kayıtlı Üye
Rüyanız hayır olsun…

Başlayacağınız bir işte sabırlı ve azimli olmanız, sonuna kadar direnmeniz gerektiği işaret ediliyor. Bir kadın tarafından yönlendirilecek, bir işi tamamlamanız istenecek. Zor ve meşakkatli bir iş olmasına rağmen, sonucu size hem gelir hem de itibar ve saygınlık kazandıracak. Otoritenin disiplinli ve katı olduğu, sıradan insanların barınamadığı güçlü bir kurum veya toplulukta yönetici pozisyonuna gelmeniz olası.

Bir proje için kafanızda bir takım hedefler olsa da henüz erken. Şartların tamamlanması ve bir takım taşların yerine oturması gerekmekte.

Sağlam ve güçlü kişiliğiniz, sorun ve engel tanımayan azminiz, birçok kişiye örnek olacak nitelikte. Özelinizi daha az konuşmalı ve gizlemelisiniz. Erkek kardeş veya bir evladınız daima yanınızda ve destek veriyor. İşlerinizde kolaylık ve hayatta da daima yanınızda olacak bu kişi aynı zamanda, manevi yönden dayanağınız ve sadık dostunuz.

Bazen olduğunuz gibi görünme konusunda, çevrenizdeki insanların kafasında çelişki veya soru işareti bırakabiliyorsunuz.

Eşiniz ya da sevdiğiniz ile aranızda sorunlar oluşabilir. Uzak ve mesafeli olmak yerine daha uzlaşmacı bir yaklaşımla ve karşılıklı konuşarak, problem büyümeden çözümlenmesini sağlamanız mümkün.

Sevgiler…

Mefetseger

Moderator
İş
Uzman Biyolog
Yorumunuz için sağolun. Bahsettiğiniz gibi erkek ya da kız kardeşim veya çocuğum yok. Her zaman etrafımda bana her koşulda destek olabilecek kişiler de yok diyebilirim. Ailem hariç. Bunun dışında bahsettiğiniz kişiyi daha tanımamış olabilir miyim? Çünkü bazı rüyalarımda sürekli belirli bir kişiyi görüyorum, daha önceden tanımadığım. Yüzü ve siması belirgin. İçimden bir his, o kişi birgün karşına çıkacak ve hayatında önemli bir yer tutacak diyor... Bunun hakkında ki yorumunuzu merak ediyorum...

Duman Lekesi

Kayıtlı Üye
Sevgili deniz1200, sanırım rüyalarınızla ilgili daha önce üstü kapalı olarak vermiş olduğum bilgiyi ya tam anlayamamışsınız veya ben tam anlamıyla anlatamamışım. Rüyalarınız, genelin gördüğü haberci rüyalardan daha farklı ve iletimle vazifeli görünmektesiniz. Yani gördüğünüz her rüya sizinle ilgili olmadığı gibi, kendi başınıza yorduğunuzda, yakın çevrenizdeki kişilere ve gelişmelere birebir uyacağını görebilirsiniz.

Size gerekli çalışmalar için bir öneride bulunmuştum zaten.

Ben, bana yazdığınız konuyu ayrıntı atlamadan yormaktayım. Siz benim yorumumu rehber alıp, ilgili yerlere puzzle şeklinde yapıştırarak ya da daha iyisi, yorum egzersizlerini kendiniz yaparak bağlantıları birleştirebilirsiniz.

Rüya klasörünüzü baştan ve detaylıca, tekrardan bir okursanız bu mesajı size vermiş olduğumu daha iyi farkedeceğiniz kanaatindeyim.

İyi forumlar...

Mefetseger

Moderator
İş
Uzman Biyolog
Sanırım benimkisi biraz hazıra konmak oluyor..Afedersiniz dikkatsizliğim için... Kolay gelsin

Mefetseger

Moderator
İş
Uzman Biyolog
Son gördüğüm rüyamda bir kuş vardı.Kuşun türünü tanımlayamıyorum sanırım Kartal veya Şahine benziyordu.Kuş Afrika savanlarına benzer biryerde uçuyor,etrafta birkaç tane ağaçtan başka hiçbirşey yok.Rengi simsiyah ve en dikkat çeken özelliği kanatlarındaki tüylerin daha parlak ve güzel olması.Ben bu sırada kuşa tepeden bakıyorum.Bir süre uçtuktan sonra ağaca konuyor.Bu sırada sanki kuşla bütünleşiyorum,bu durum bana mutluluk veriyor.Bakış açım tamamen kuşun oluyor.sonra etrafımı kontrol ediyorum.Biraz daha uçtuktan sonra rüyam bu şekilde sona erdi.Yorumunuz için şimdiden sağolun.

Duman Lekesi

Kayıtlı Üye
Rüyanız hayır olsun…

Yüksek mevkide görev yapan, iki erkek evladı olan, tayin veya taşınma suretiyle uzak bir yere taşınacak olan bir yakınız işaret ediliyor. Mevkice yüksek fakat riskli ve herkesin yürütemeyeceği bir görevi devralacak.

Kendisine mülk, unvan ve rütbe görünüyor. Evlatları sayesinde dik ve güçlü şekilde ilerleyecek.

Sevgiler…

Mefetseger

Moderator
İş
Uzman Biyolog
Merhabalar.Bu rüyamda şafak sökmeden uyanıyorum.Yataktan kalkınca pencereyi açıp dışarı baktığımda 3adet güneş görüyorum,birisi pencereden baktığımda tam karşımda diğerleri ise sağımda ve solumda görünüyorlar.Fakat normalde gördüğümüz güneşe benzemiyorlar,sanki daha büyük ya da yakın ve parlaklar.Sonra diğer ev arkadaşlarımı uyandırmam gerektiğini hissediyor ve birisinin yanına giderek onu kaldırıyorum.Bu sırada konuşurken birden heryer kırmızıya boyanıyor ve ben yanımdaki arkadaşıma 'hemen abdest alalım,birazdan kıyamet kopacak'diyorum.Fakat 3.ev arkadaşım o sırada yanımızda değil ve abdest alamıycakmış onun için üzülüyorum.Bundan sonra birden salonun camından baktığımda yanımda olmayan ev arkadaşımın erkek kardeşini gördüm.Evin aşağısındaki yolda duran,kundaktaki küçük bir bebeği kucağına almıştı kıyametten onu da kurtarmak ve bizim yanımıza getirmek için koşuyordu.Yanımıza geldi ve benim yüzüme gülümseyerek baktı.Bundan sonra uyandım.Yorumunuz için şimdiden teşekkürler.

Duman Lekesi

Kayıtlı Üye
Rüyanız hayır olsun…

Bu rüyanın yorumu için ancak şu kadarını söyleyebilirim ki, ülkede oluşacak karışıklıklar ve anlaşmazlıklara işaret ediyor. Hem ekonomik durgunluklara, hem de yönetimde karışıklık ve anlaşmazlıklara işaret ediyor.

Arkadaşınızın ise gelip geçici, ufak bir sıkıntısı olabilir. Fazla etkilenmeden atlatacaktır. Müjdeli bir haber alacak.

Rüyada gördüğünüz yanınızdaki arkadaşınız ve siz isteklerinize kavuşacaksınız.

Sevgiler…

Mefetseger

Moderator
İş
Uzman Biyolog
Merhabalar.Rüyamda ev arkadaşlarımla salonda ders çalışıyoruz.O sırada gözüm birden kapıya takılıyor.İçeri köpek benzeri bir hayvan girip yavaşça yanıma gelip oturuyor.Rengi siyah.Yanıma oturunca başını okşuyorum ve yüzüme baktığında sanki gözleri tanıdığım bir insanın gözlerine benziyor.Bu kişi kim diye sürekli düşünüyorum fakat bir türlü bu sorunu cevabını bulamıyorum,fakat yanımda olması çok huzur veriyor bana.Sonra kendimi boş bir evde buldum.Kapıdan üstünde krem renkli uzun bir pardesü olan orta yaşlarda bir erkek giriyor.Siyah bir şapka takmış.Ben ise eski ve yıpranmış bir kanepede oturuyorum.O da yanıma gelip oturuyor.Benimle konuşuyor,ağzının oynadığını görüyorum fakat sesi çıkmıyor veya ben duyamıyorum.Sonrasında rüyam daha farklı biryerde devam ediyor.Kendimi büyük ve geniş bir alanda yerde bağdaş kurmuş şekilde buluyorum.Etraf alacakaranlık,heryer yemyeşil.Etrafımda dans eden bir sürü insan var.Altın ve beyaz renklerinin karşımından oluşan bol kıyafetler giymişler.Sonrasında karşıma benim yaşlarımda bir erkek geliyor ve beni dansa katılmak için elimi tutuyor.Tam elini tutup ayağa kalktığımda uyandım.

Mefetseger

Moderator
İş
Uzman Biyolog
Merhabalar Duman Lekesi.Son rüyamla birlikte şimdi yazacağımı da yorumlarsanız memnun olurum.Dün geceki rüyamda buzdolabını açıyorum.Raflarından birinde tavuk yumurtaları dizili.Toplam 6 adet.4'ü beyaz 2'si beyazdı..Yumurtaları yemedim veya kırılmadılar.Sadece rafta durduklarını görüyorum...

Duman Lekesi

Kayıtlı Üye
Rüyanız hayır olsun…

Bu dönem gurur ve kibir yapabileceğiniz, lükse düşkünlüğünüzün de artış göstereceği bir dönem olacak. Bir bayan ahbabınızın size sürpriz bir teklifi olabilir. Dostlarınızın eskiye oranla daha yakın ve candan davrandıklarını görüp şaşırabilirsiniz.

Bir erkek tarafından yönlendirilebilirsiniz ancak söylediklerini hayata geçirmeye pek istekli değilsiniz. Halbuki size mutlanacağınız bir şey teklif ediyor olabilir. Fakat kendisi size sunacağı imkanları kendisi kullanmak niyetinde olmayabilir. Köklü bir işin yeni yöneticisi olabilirsiniz.

İki ayrı hususta korkaklık ve acizlik sergileyip fırsatları değerlendirmiyor olabilirsiniz. Farklı açılardan da bakmayı deneyin. Düşündüğünüz kadar kötü olmayabilir.

Sevgiler…

Duman Lekesi

Kayıtlı Üye
Rüyanız hayır olsun…

Yakın çevrenizde gözlem yapın. Bu kelime ve olaylarla ilgili gelişmeler nüksedebilir; Eş, başkanlık, yoldan gelmek, doğum, hac, rütbe, kıymet artışı.

Başlayacağınız bir iş olgunlaşacak ve kazanç sağlayacağınız bir seviyeye gelecek.

6: Altı; faydalı bir şey yapmaktır. İşi tamamlamaktır.

4: dört; kabul olacak duaya, toplu mala, bir rivayete göre evliliğe, hayırlıdır.

2: iki; ebeveyne, yahut doğru sözlü iki şahide, işaret eder. İki; beladan kurtuluş ve düşmana karşı zaferdir.

Beyaz: mutluluk

Sarı: hastalık ve sorun demek

Sevgiler…