kızım hiç uyumuyor ?

BMS_leucothea

Kayıtlı Üye
İyi akşamlar kızımın ismi için daha önceden de yardım almıştım sizden.Şimdi ise benim kızımın uyku problemi var kızım daha 6 günlük ve erken doğdu bir bucuk hafta ama sürekli ağlıyor o kadar çok ağladı için boğazları biraz yaralanmış ve çok az uyuyor yeni doğmuş bir bebek için...Siz bana bu konuda yardım edermisiniz uyuması için ona okumam gereken bir Dua felan varmıdır acaba ? O hep ağladığı için çok üzülüyorum :(

Elfangel

Kayıtlı Üye
Öncelikle geçmiş olsun, analı babalı büyüsün, vatana millete ve size hayırlı bir evlat olsun. Size doktora götürdünüz mü diye soracağım. Tabii ki dua okumak önemlidir, manevi güç sağlar ancak önce bebeğin bir problemi olup olmadığını anlamak lazım. Çünkü evet 6 günlük bir bebeğin çoğunlukla uyuması gerekir. Bebeğiniz karnı aç olduğu için ya da gaz problemi olduğu için ağlıyor olabilir. Belki de başka bir fiziksel sebebi vardır ağlamasının.
Bunun dışında bebeğinizi kucağınıza alıp ona bütün sevginizi ve pozitif enerjinizi gönderin, onu sevdiğinizi düşünün ve bunu ona söyleyin. Yediklerinize içtiklerinize dikkat edin, muhtemelen anne sütü aldığı için sizin yedikleriniz onu da etkileyecektir. Gaz yapacak yiyecekleri tüketmemeye çalışın. Çay, kahve tüketmeyin. Ayaklarınızı üşütmeyin. Verebileceğim tavsiyeler bunlar. Ama ilk tavsiyeme uymanızı kesinlikle öneririm, eğer götürmediyseniz bu problemden dolayı bebeğinizi bir doktora götürün.

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Hayırlı olsun, Allah analı-babalı büyütsün.Kim bilir ne güzeldir,mis gibi süt kokuyordur.
Moralinizi bozmak istemem ama,benim çocuğum doğduğunda da 2 ay hiç uyumamıştı.40'ı çıksın düzelir demişlerdi,ama nafile.Bence içeride başka bir dünyada yaşıyorlar,bazılarının dışarı çıkınca gece gündüz düzenine alışmaları zaman alıyor.Büyüyünce asi bir kişiliği de olabilir,her şeye baş kaldıran veya değişiklikleri kolay kabul edemeyen.O zamanlar bu tip bilgilere de sahip değildim ve ben de çok zorlanmıştım.
En büyük şifa anne sevgisi,sıcaklığıdır.Ona bol bol dokunun,ancak sizin bu aralar durumunuz nasıl,lohusalıktan dolayı depresyon yaşıyor musunuz?Şu anda enerji bedenleriniz bir,sizin bütün hislerinizden o da etkileniyor.Onu kucağınıza almadan önce sakin olduğunuzdan emin olun,sol elinizi kalbinizin üstüne koyup,sağ elinizi onun başına koyarak tüm kalbinizle,inanarak şimdi rahatlıyorsun,güzel bir uyku uyuyacaksın,şu an şifa enerjisiyle doluyorsun gibi kendinizin de oluşturabileceğiniz güzel ve yumuşak tonlarda konuşun.Dua istemişsiniz, bence eliniz o şekildeyken birde fatiha okuyun.
Uyumuyor diye sinirlenmeyin,o daha çok küçük buraya alışmaya çalışıyor.
Kız mı erkek mi bilemiyorum ama boğazında ağrı varsa,aynı zamanda sakinleştirmek için turkuaz renklerinde giydirebilir veya örtülerinde bu rengi kullanabilirsiniz.Boyun bölgesine bu renkten bir kumaşta sarabilirsiniz.

Sevgi ve ışıkla kalın:)

berksu07

Kayıtlı Üye
Hayırlı uğurlu olsun bebeğiniz, analı babalı büyüsün. Arkadaşlarımın dediklerine katılıyorum, öncelikle bebeği doktora gösterseniz daha iyi olur, geçmiş olsun.

BMS_leucothea

Kayıtlı Üye
teşekkür ederim bebeğim kız doktora götürdüm bir şeyi yok gayet sağlıklı bir bebek dedi erken doğmasına rağmen hani ilk çocuğum doğal olarak çok sakin bir yapıda değilim çok endişeliyim telaşlıyım kucağıma aldığım zaman bile korkuyorum ona zarar veririm diye ki onu öpmüyorum bile doya doya cildi hassas diye karnını genelde doyurmaya dikkat ediyorum belirli aralıklarda doyuruyorum karnını gazıda çıkıyo elimden geleni yapıyorum ki geneldede rahatlıkla çıkıyor.Bir de hiç uslu bir kız değil sürekli elleri havada kendine dokundurmuyo kıpır kıpır çok ilginç eli ayağı durmuyor boğazları yara olduğu için ağladığında canı acıyo bu sefer artık çığlık atıyo o zaman daha kötü oluyorum içim acıyo onunla ağlıycak gibi oluyorum.Sinirlerimde daha çok bozuluyor

cibabu

Kayıtlı Üye
Hayırlı olsun bebeğiniz.Umarım uzun ve sağlıklı bir yaşam sürer.
Erken doğan bebeklerde dış dünyaya uyum sorunu yaşanabiliyor,.Bebek anne karnında ki ortamı arayabiliyor ve bu ortamı bulamadığı için de ağlayabiliyor.Bebeğin dokuz ay boyunca rahim içinde pek de sessiz bir uyku çevresi yoktur . Bu yüzden bebeğin, ona rahmi hatırlatan seslerle en iyi şekilde sakinleşmesi gayet doğaldır. Bu sesler şunlardır:

Musluk veya duştan akan su sesi
Balık akvaryumundaki su sesi
Annenin kaydedilmiş kalp atışı sesi veya diğer rahim içi sesleri
Sesli bir şekilde tıkırdayan saat sesi
Her dakikada altmış vuruş sağlayan bir metronom
Kaydedilmiş çağlayan veya okyanus sesi

Birde beyaz sesler olarak da bilinen ( tekrarlanan, anlamı olmayan ve bebeğin uyumasına yardımcı olan seslerdir ) sesler de bebeğinizin sakinleşmesini sağlayabilir. Bunlar; elektrik süpürgesi, vantilatör, havalandırma,saç kurutma makinesi ve bulaşık makinesidir.

BMS_leucothea

Kayıtlı Üye
Uyusa 24 saat evi süpürmeye bile razıyım ama onu yıkadığım zaman çok mayışıyo o zaman çok az uyuyor sanırım su sesi yüzünden teşekkür ederim deniycem hepsini

La-edri

Kayıtlı Üye
Selam,öncelikle kutlar bebeginize güzel sihatli bir ömür dilerim..
Bebeginizin aglamasi aslinda cokda kötü degil,bir cok sebebe bagli olabilir nedeni...
Hamilelikde sigara kullanmis iseniz bebek ilk aylarda huzursuz olur,emziriyor iseniz yediginiz seylerde bulunan birtakim asitler cocugu rahatsiz edebilir,
Henüz bebeginiz cok taze hayata alismasi icin bir sürece ihtiyaci var ve bu süreci huzursuz gecirebilir, biz aslinda aglayan bebegin annesine, agladigi icin sevinin, asil sorun aglamiyor ise vardir deriz..
Sonuc itibari ile doktorun bir sorun olmadigini bildirdigini yazmissiniz..
Sizin icin ilk aylar sorun olacaktir, tavsiyem o gündüz uyudukca uyumaya calisin, yada esiniz ile nöbet degistirin, ve herseyden önce rahat olun bebegim saglikli ve hayata alismasi icin bir süreye ihtiyaci vardeyin, bunu kendinize telkin edin, sizin huzurunuz cocuga huzur olarak dönecektir.Anne ve bebegin arasindaki bag tahmin edilenin cok cok üstünde bir bag dir..
Belki sütünüzde bir sorun vardir,az gelebilir,yada yediklerinizden dolayi sorunlu olabilir.
Caninizi cok sykmayin,bebekler biz yetiskinlerin tahmin etiginden cok daha stabildir..
Ama yeni anneler öyle degildirler,hormonlarin verdigi etgiden dolayi taze analar huzursuz olurlar buda cocuga yansir,rahat olun ...:)

Bebeginizin adi ne oldu :)

BMS_leucothea

Kayıtlı Üye
teşekkür ederim öncelikle hamileyken sigara hiç içmedim içinlen ortamda bile durmadım.Yediklerimede dikkat ediyorum asitli hiç bir şey içmiyorum yağlı tuzlu şeyler yemiyorum ama dediğiniz gibi belkide karnı doymadığı içinde ağlıyo olabilir sütüm yetersizdir.Gündüzler pek uyumuyo 10 dk uyuyo sonra ya etrafı izliyor ya da ağlıyor geceleri uyuma süresi biraz daha uzun onun dışındada dediğim gibi ağlıyo ya da etrafı izliyor.Artık kızıma biraz zaman vereyim belki düzelir ayını doldurduğu zaman :)
Ayrıca ismini sormuşsunuz eşim Yunanistanlı olduğu için Asya Maria koyduk :)

Elfangel

Kayıtlı Üye
teşekkür ederim öncelikle hamileyken sigara hiç içmedim içinlen ortamda bile durmadım.Yediklerimede dikkat ediyorum asitli hiç bir şey içmiyorum yağlı tuzlu şeyler yemiyorum ama dediğiniz gibi belkide karnı doymadığı içinde ağlıyo olabilir sütüm yetersizdir.Gündüzler pek uyumuyo 10 dk uyuyo sonra ya etrafı izliyor ya da ağlıyor geceleri uyuma süresi biraz daha uzun onun dışındada dediğim gibi ağlıyo ya da etrafı izliyor.Artık kızıma biraz zaman vereyim belki düzelir ayını doldurduğu zaman :)
Ayrıca ismini sormuşsunuz eşim Yunanistanlı olduğu için Asya Maria koyduk :)

Ayrıca kendinize de zaman verin. Yepyeni bir hayata başladınız. Elbette bazı zorlukları olacak, ama minik yaramazla birlikte geçireceğiniz güzel günleri düşünün. Büyüdüğünde yanınıza gelip anneciğim deyince inanılmaz mutlu olacaksınız.
İsmiyle yaşasın Asya Maria... :)

origanum

Yönetici
Bunlara ek olarak bir de şunu deneyin:) Onu karnınız üzerine yatırın, sizi kucaklar şekilde. Özellikle erken doğan bebeklerin güven ihtiyacı vardır ve anneleriyle tıpkı ana karnındaymış gibi bağ hissetmek onları rahatlatacaktır.